Samsung ve Xiaomi’den Apple’a Gönderme

Samsung ve Xiaomi firmaları Facebook hesapları üzerinden göndermiş oldukları bir paylaşımla kutusundan şarj cihazı çıkmayan iPhone 12’yi tiye aldı. 

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu etkilikte uzun süredir merakla beklenen iPhone 12 modellerini tanıttı. Ancak tüm dünyanın takip ettiği etkinlik sonunda gerek sosyal medya olsun gerek diğer platformlarda en çok konuşulan konu iPhone 12 modeli değil, iPhone 12’nin kutusunun içinden şarj cihazı çıkmayacak olması oldu. 

Tanıtım yapılmadan belli bir süre önce iPhone 12 modellerinin kutusunda şarj cihazı çıkmayacağı belirli kaynaklarca sızdırılsa da Apple’ın böyle bir şey yapacağına bir çok kesin inanmamıştı. Ancak bu durum gerçekleşti. 

Apple yeni çıkarmış olduğu iPhone 12 modellerinin kutusunun içeriğine şarj cihazını eklemedi. Kullanıcıların yeni iPhone modellerinin satın almaları takdir de ne yazık ki ayrıca bir ücret ödeyerek yeni bir şarj aleti alaları ya da ellerinde mevcut ise eski şarj aletlerini kullanmaları gerekecek. 

Apple’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bu durum Apple kullanıcıları tarafından ilginç ve mantıksız bir şekilde karşılandı. Ancak bu duruma en çokta Apple’ın rakipleri sevinmiş olacak ki Samsung ve Xiaomi Resmi Facebook sayfalarından bu duruma göndermeye yapan bir kaç paylaşımda bulundu. 

Apple ile her zaman karşılıklı bir atışma içerisinde Samsung, Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, Galaxy telefonların her şeyi sunduğunu belirterek şarj cihazının fotoğrafını gönderiye ekledi.

Çinli şirket Xiaomi ise Resmi Facebook sayfasından bir video paylaşarak, “Endişelenmeyin!, Mi 10T Pro’nun kutusundan hiçbir şey çıkarmadık.” ifadelerine yer verdi.

Firmaların yapmış olduğu bu göndermeler teknoloji dünyasında oldukça fazla dikkat çekti. 

Peki Apple’ın iPhone 12 kutusunun içerisine şarj cihazı koymamasındaki amaç ne ? 

Apple yeni model iPhone 12 modellerinin kutu içeriğine şarj cihazı ve kulaklık koymayarak artan maliyetlerin ve yeni modellere eklenen 5G teknolojisinin maliyetini çıkarmayı amaçladığı kesin. Ayrıca bu durum ile hem maliyeti azaltıp hem de yan ürün olarak kulaklık ve şarj cihazı satışı yaparak ekstra gelir elde etme peşinde. 

Bunu başardı mı, başaracak mı ? Elbette başaracak. Bu durum bir çok Apple kullanıcısı için oldukça sıkıntı arz etmeyecektir. Ancak bu durum ne yazık ki ülkemizdeki döviz kuru ve vergiler sebebiyle bu cihazlara ulaşmak isteyenler için ayrıca büyük bir maliyet oluşturacaktır. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.