Connect with us

HABERLER

Twitter’da Tüm Tweetler Nasıl Silinir ? | Twitter Toplu Tweet Silme !

Twitter toplu tweet silme işlemi nasıl yapılır ? Twitter’daki tüm tweetler nasıl silinir ? Twitter’da atmış olduğunuz tweetleri toplu olarak silmek mi istiyorsunuz? Bu yazımızda sizlere sosyal medyalardan en popülerlerinden bir olan Twitter’da toplu tweet silme işleminin nasıl yapılacağını anlattık. İşte Twitter’da toplu olarak tweet silme işlemi nasıl yapılacağının cevabı.. 

Dünya üzerinden en popüler sosyal medyalardan biri bilindiği üzere Twitter. Günümüzde uzun süredir bir hayli popüler olan ve bu popülaritesini her geçen gün daha da arttıran Twitter, dünya üzerinden milyonlarda kayıtlı kullanıcıya sahip.

Twitter her geçen gün kendini geliştirerek kullanıcılarına bir sürü yenilikler ve kolaylıklar sunuyor. Ancak Twitter bazı konularda kullanıcılarına ihtiyaç duydukları bazı fonksiyonları sağlayamıyor. İhtiyaç duyulan bu fonksiyonlardan biride konu başlığından anlaşıldığı üzere Twitter’da toplu olarak tweet silme işlemi. Twitter kullanıcılarına bu özelliği ne yazık ki sağlayamıyor. Daha doğrusu sağlamıyor. Sebebi bilmemekle birlikte Twitter kullanıcılarına bu özelliği sunmuyor.

Ancak gelişen teknoloji dünyası ile birlikte bilgisayar yazılımcıları her şeye bir çözüm üretiyor. Twitter’ın sağlamadığı bu özelliği de bazı yazılımcılar bir çözüm üretmiş. Geliştirilen bazı uygulamalar ile birlikte Twitter’ın sağlamadığı bu özelliği kullanıcılar bu uygulamalar ile birlikte kullanabiliyor.

Yazılımcıların geliştirmiş olduğu bu uygulama ile birlikte Twitter kullanıcıları Twitter hesabında tweetleri belirlenen zaman çizelgelerine göre diledikleri şekilde kolay bir yolla silebiliyor.

Peki bu uygulama nedir? Nasıl kullanılır ? 

Bazı yazılımcıların geliştirmiş olduğu bu uygulamaya bir internet sitesi üzerinden erişiliyor. Uygulama sizin twitter hesabınız ile etkileşime geçerek uygulayacağınız adımlar ile Twitter’daki tweetlerinizin toplu olarak silinmesini sağlıyor.

Bu işlemi uygulayacağınız uygulama (Web sitesi) : https://www.tweetdelete.net/  

Not: ” Uygulamanın kullanılacağı yukarıda belirttiğimiz web sayfası güvenlik sertifikası içermektedir. Dünya üzerinde bir çok Twitter kullanıcısı bu uygulamayı kullanmaktadır. Ancak güvenliğiniz için yine de gerekli işlemleri yaptıktan sonra aşağıda da belirteceğimiz şekilde işleminizin sonunda bu uygulamayı Twitter’da uygulama izinleri sayfasından kaldırmanızı ve çokta gerekli olmasa da şifrenizi de değiştirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bu işlemi buna benzer başka web siteleri üzerinden de kesinlikle denemenizi önermeyiz. Günümüz itibariyle en güvenilir uygulamayı yukarıdaki web sitesi içeriyor. ”

Gerekli açıklamaların ardından şimdi hep birlikte bu uygulamayı nasıl kullanacağımıza bakalım!

İŞTE TWİTTER’DA ADIM ADIM TOPLU TWEET SİLME İŞLEMİ !

1- İlk olarak kullanmış olduğunuz internet tarayıcınızı açın. (örn. Google Chrome)

2- Ardından yukarıda da belirttiğimiz web sitesini  ” ( https://www.tweetdelete.net/ ) ”  tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak ya da yapıştırarak ilgili siteye gidin.

3- Daha sonra aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere uygulamayı kullanmak için gerekli olan uygulama kullanım şartlarını onaylamak için kullanım şartları yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin.

Not: Uygulamanın kullanım şartları sözleşmesini okumak isterseniz; okumak için kutucuğun yanındaki ”TweetDelete terms” bağlantısına tıklayın.

4- Kullanım şartını okuduğunuza dair kutucuğu işaretledikten sonra yukarıdaki ”Sign in with Twitter” butonuna tıklayın.

5- Butona tıkladıktan sonra karşınıza Twitter hesabınıza giriş yapmanız istenecek ve uygulamaya izin verme sayfası açılacaktır. Açılan sayfada Twitter hesabınıza giriş yapın ve ardından açılacak sayfadan ”Uygulamaya izin ver” butonuna basarak uygulamaya izin verin.

6- Bu işlemlerin ardından artık toplu olarak tweet silme işlemine başlayabiliriz. Bu işlemlerin ardından karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkacaktır. Az çok İngilizceniz var ise gerekli işlemleri basit bir şekilde yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz taktirde Google Translate’i kullanabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan bu sayfada zaman aralıklarına göre hangi tweetlerinizin silineceğini seçebilirsiniz. Bir haftadan tüm bir yıla kadar uzanan seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

7- Toplu olarak silmek istediğiniz tweetlerin zaman aralığını seçtikten sonra (örn. 1 yıl boyunca gönderdiğiniz tweetleri silmek için ”one year” butonunu seçin.) hemen sayfanın altında göreceğiniz kırmızı ile yazılmış olan ”Delete all my…” şeklinde giden yazının yanındaki kutucuğu işaretleyin.

8- Ardından kırmızı yazının altındaki 2 yazıdaki kutucukları kaldırın. Çünkü bu kutucuklar seçili ilen işlemi uygularsanız işlem sonunda bu uygulama sizin hesabınızdan bu uygulamayı kullandığınıza dair tweet gönderecek ve uygulamanın twitter hesabını otomatik olarak takip edecektir. Bu işlemlerin olmasını istemiyorsanız bu sebepten dolayı ilgili o iki kutucuğu kaldırın.

9- Son olarak işleminizi tamamlamak için ”Active TweetDelete” butonuna tıklayın.

Toplu tweet silme işleminiz bu adımların sonunda başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. İşlemleri uygularken belirttiğiniz zaman aralığındaki tüm tweetler artık toplu olarak silinmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

Not: Bu işlemin ardından güvenliğiniz için kullanmış olduğunuz bu uygulamayı kaldırınız. Uygulama kaldırma işlemi Twitter hesabınızdan aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz. İşte uygulamayı kaldırmak için yapmanız gerekenler!

Uygulama erişimi nasıl kaldırılır ?

İlk olarak Twitter hesap ayarlarınıza gidin. Ardından uygulamalar sekmesine gidin ve uygulamalar sekmesinin altından TweetDelete uygulamasına gelerek erişimini kaldırın.

( TEKNOAJAN.COM – KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ! )  


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com