Twitter’da Tüm Tweetler Nasıl Silinir ? | Twitter Toplu Tweet Silme !

Twitter toplu tweet silme işlemi nasıl yapılır ? Twitter’daki tüm tweetler nasıl silinir ? Twitter’da atmış olduğunuz tweetleri toplu olarak silmek mi istiyorsunuz? Bu yazımızda sizlere sosyal medyalardan en popülerlerinden bir olan Twitter’da toplu tweet silme işleminin nasıl yapılacağını anlattık. İşte Twitter’da toplu olarak tweet silme işlemi nasıl yapılacağının cevabı.. 

Dünya üzerinden en popüler sosyal medyalardan biri bilindiği üzere Twitter. Günümüzde uzun süredir bir hayli popüler olan ve bu popülaritesini her geçen gün daha da arttıran Twitter, dünya üzerinden milyonlarda kayıtlı kullanıcıya sahip.

Twitter her geçen gün kendini geliştirerek kullanıcılarına bir sürü yenilikler ve kolaylıklar sunuyor. Ancak Twitter bazı konularda kullanıcılarına ihtiyaç duydukları bazı fonksiyonları sağlayamıyor. İhtiyaç duyulan bu fonksiyonlardan biride konu başlığından anlaşıldığı üzere Twitter’da toplu olarak tweet silme işlemi. Twitter kullanıcılarına bu özelliği ne yazık ki sağlayamıyor. Daha doğrusu sağlamıyor. Sebebi bilmemekle birlikte Twitter kullanıcılarına bu özelliği sunmuyor.

Ancak gelişen teknoloji dünyası ile birlikte bilgisayar yazılımcıları her şeye bir çözüm üretiyor. Twitter’ın sağlamadığı bu özelliği de bazı yazılımcılar bir çözüm üretmiş. Geliştirilen bazı uygulamalar ile birlikte Twitter’ın sağlamadığı bu özelliği kullanıcılar bu uygulamalar ile birlikte kullanabiliyor.

Yazılımcıların geliştirmiş olduğu bu uygulama ile birlikte Twitter kullanıcıları Twitter hesabında tweetleri belirlenen zaman çizelgelerine göre diledikleri şekilde kolay bir yolla silebiliyor.

Peki bu uygulama nedir? Nasıl kullanılır ? 

Bazı yazılımcıların geliştirmiş olduğu bu uygulamaya bir internet sitesi üzerinden erişiliyor. Uygulama sizin twitter hesabınız ile etkileşime geçerek uygulayacağınız adımlar ile Twitter’daki tweetlerinizin toplu olarak silinmesini sağlıyor.

Bu işlemi uygulayacağınız uygulama (Web sitesi) : https://www.tweetdelete.net/  

Not: ” Uygulamanın kullanılacağı yukarıda belirttiğimiz web sayfası güvenlik sertifikası içermektedir. Dünya üzerinde bir çok Twitter kullanıcısı bu uygulamayı kullanmaktadır. Ancak güvenliğiniz için yine de gerekli işlemleri yaptıktan sonra aşağıda da belirteceğimiz şekilde işleminizin sonunda bu uygulamayı Twitter’da uygulama izinleri sayfasından kaldırmanızı ve çokta gerekli olmasa da şifrenizi de değiştirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bu işlemi buna benzer başka web siteleri üzerinden de kesinlikle denemenizi önermeyiz. Günümüz itibariyle en güvenilir uygulamayı yukarıdaki web sitesi içeriyor. ”

Gerekli açıklamaların ardından şimdi hep birlikte bu uygulamayı nasıl kullanacağımıza bakalım!

İŞTE TWİTTER’DA ADIM ADIM TOPLU TWEET SİLME İŞLEMİ !

1- İlk olarak kullanmış olduğunuz internet tarayıcınızı açın. (örn. Google Chrome)

2- Ardından yukarıda da belirttiğimiz web sitesini  ” ( https://www.tweetdelete.net/ ) ”  tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak ya da yapıştırarak ilgili siteye gidin.

3- Daha sonra aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere uygulamayı kullanmak için gerekli olan uygulama kullanım şartlarını onaylamak için kullanım şartları yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin.

Not: Uygulamanın kullanım şartları sözleşmesini okumak isterseniz; okumak için kutucuğun yanındaki ”TweetDelete terms” bağlantısına tıklayın.

4- Kullanım şartını okuduğunuza dair kutucuğu işaretledikten sonra yukarıdaki ”Sign in with Twitter” butonuna tıklayın.

5- Butona tıkladıktan sonra karşınıza Twitter hesabınıza giriş yapmanız istenecek ve uygulamaya izin verme sayfası açılacaktır. Açılan sayfada Twitter hesabınıza giriş yapın ve ardından açılacak sayfadan ”Uygulamaya izin ver” butonuna basarak uygulamaya izin verin.

6- Bu işlemlerin ardından artık toplu olarak tweet silme işlemine başlayabiliriz. Bu işlemlerin ardından karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkacaktır. Az çok İngilizceniz var ise gerekli işlemleri basit bir şekilde yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz taktirde Google Translate’i kullanabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan bu sayfada zaman aralıklarına göre hangi tweetlerinizin silineceğini seçebilirsiniz. Bir haftadan tüm bir yıla kadar uzanan seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

7- Toplu olarak silmek istediğiniz tweetlerin zaman aralığını seçtikten sonra (örn. 1 yıl boyunca gönderdiğiniz tweetleri silmek için ”one year” butonunu seçin.) hemen sayfanın altında göreceğiniz kırmızı ile yazılmış olan ”Delete all my…” şeklinde giden yazının yanındaki kutucuğu işaretleyin.

8- Ardından kırmızı yazının altındaki 2 yazıdaki kutucukları kaldırın. Çünkü bu kutucuklar seçili ilen işlemi uygularsanız işlem sonunda bu uygulama sizin hesabınızdan bu uygulamayı kullandığınıza dair tweet gönderecek ve uygulamanın twitter hesabını otomatik olarak takip edecektir. Bu işlemlerin olmasını istemiyorsanız bu sebepten dolayı ilgili o iki kutucuğu kaldırın.

9- Son olarak işleminizi tamamlamak için ”Active TweetDelete” butonuna tıklayın.

Toplu tweet silme işleminiz bu adımların sonunda başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. İşlemleri uygularken belirttiğiniz zaman aralığındaki tüm tweetler artık toplu olarak silinmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

Not: Bu işlemin ardından güvenliğiniz için kullanmış olduğunuz bu uygulamayı kaldırınız. Uygulama kaldırma işlemi Twitter hesabınızdan aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz. İşte uygulamayı kaldırmak için yapmanız gerekenler!

Uygulama erişimi nasıl kaldırılır ?

İlk olarak Twitter hesap ayarlarınıza gidin. Ardından uygulamalar sekmesine gidin ve uygulamalar sekmesinin altından TweetDelete uygulamasına gelerek erişimini kaldırın.

( TEKNOAJAN.COM – KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ! )