Klavyede Virgül (,) Nerede, Nasıl Yapılır ?

Klavyede virgül (,) işareti nerede ? Klavyeden virgül (,) işareti nasıl yapılır ? Klavyeden virgül (,) nasıl yazılır ? Bu yazımızda sizlere klavyeden virgül (,) işaretinin nasıl yapıldığını anlattık. İşte detaylar..

Bilgisayar klavyelerinin üzerinde 100’ün üzerinde tuş bulunmaktadır. Bu tuşların büyük bir çoğunluğu harf ve rakam tuşlarından oluşmaktadır. Klavyeler üzerinde  harf ve rakam tuşlarının yanı sıra işaret, sembol ve fonksiyonel tuşlar da bulunmaktadır.

Klavyeler üzerinde bulunan işaret ve sembollerin sayısı 50’ye yakındır. Klavyeler üzerinde bulunan bu onlarca işaret ve sembollerin büyük bir çoğunluğu klavyelerin üst kısmında bulunan rakam tuşlarının üzerinde yer almaktadır.

Klavyelerde üst rakam tuşlarının üzerinde yer alan işaret ve semboller, klavyeden yapılan 2’li tuş kombinasyonları ile oluşturulmaktadır. Bu tuş kombinasyonları genellikle ‘Shift’ ya da ‘Alt gr’ tuşlarından biri ile işaretlerin bulunduğu tuşlar ile yapılan tuş kombinasyonları şeklindedir.

Bu işaret ve sembollerin haricinde bazı noktalama işaretleri (özellikle en çok kullanılan noktalama işaretleri olan; nokta ve virgül) klavyeler üzerinde tek bir tuş üzerinde yer almaktadır. Bu noktalama işaretleri sadece tek bir tuş ile kombinasyona ihtiyaç duymadan oluşturulabilmektedir.

Konumuzun ana teması olan virgül de tek klavyeler üzerinde tek bir tuş üzerinde yer almaktadır. Sadece o tuşa basarak klavyeden virgül (,) işaretini dilediğiniz her yerde basitçe oluşturabilirsiniz. Şimdi hemen aşağıdan bu tuşu nerede bulunduğuna bakalım.

KLAVYEDE VİRGÜL (,) NEREDE, NASIL YAPILIR ? 

Klavyelerde virgül tek bir tuş üzerinde yer almaktadır. Virgül işaretinin bulunduğu bu tuşa basarak, virgül işaretini dilediğiniz her yerde basit bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Klavyelerde virgül (,) işareti, genellikle ‘Enter’ tuşunun etrafında bulunmaktadır.

Bu işaret tuşunun yeri, klavye ya da dizüstü bilgisayarınızın marka ve modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak bu tuş genellikle ya tam ‘enter’ tuşunun solunda ya da ‘enter’ tuşunun tam üstünde yer almaktadır. Enter tuşunun etrafına bakınca virgül işaretinin bulunduğu tuşu göreceksiniz.

Virgül işaretinin bulunduğu tuşa basarak ‘virgül’ (,) işaretinin dilediğiniz tüm metin içeriklerinde oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu tuşun üzerinde ‘noktalı virgül’ (;) işareti de bulunmaktadır. Bu noktalı virgül işaretini oluşturmak için; klavyenizden 2’li tuş kombinasyonu yapmanız gerekmektedir.

Klavyeden noktalı virgül (;) işaretinin nasıl yapıldığına ”BURADAN” erişebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere klavyeden virgül (,) işaretinin nerede olduğunu, nasıl yapıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.