Twitter’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır ?

Twitter’da otomatik oynatma nasıl kapatılır ? Twitter’da otomatik video oynatma özelliği nasıl kapatılır ? Twitter otomatik video oynatma nasıl kapanır? Bu yazımızda sizlere Twitter’da otomatik video oynatma özelliğinin nasıl kapatılacağını gösterdik. İşte detaylar..

Twitter günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Dünya üzerinde oldukça popüler olan ve bu popülaritesini her geçen gün daha da arttıran Twitter’da milyonlaca kullanıcı yer almaktadır.

Twitter artan kullanımı ve popülaritesi sebebiyle uygulamasını her geçen gün geliştirmekte ve uygulamasına yeni yeni özelliklerde katmaya devam etmektedir.

Twitter bu konuda uygulamasında kullanıcıları bir çok özellik sunmakta ve yine kullanıcıların talepleri doğrultusunda yeni özellikleri de sunma çalışmalarında her zaman devam etmektedir.

Twitter’ın kullanıcıların sunduğu özellikler saymakla bitmiyor. Ancak Twitter’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerin hepsi tüm Twitter kullanıcıları tarafından beğenilmeyebiliyor ya da kullanılması pek tercih edilmeyebiliyor. Twitter’ın kullanıcılarına sunduğu bu gibi özelliklerden birinden bahsedecek olursak; bu özellik kesinlikle otomatik video oynatma özelliğidir.

Twitter’ın kullanıcılarına sunduğu otomatik video oynatma özelliği ile kullanıcılar Twitter zaman akışında ya da herhangi bir kullanıcının profilinde yer alan Tweet’lerdeki video içerikleri göründüğünde otomatik olarak oynatılıyor.

Otomatik video oynatma özelliği ile birlikte kullanıcılar videoları açmadan video hakkında bazı fikirler edinebiliyor. Ancak bu özellik her ne kadar bir çok kullanıcı için işlevsel olsa ve beğenilse dahi bir çok kullanıcı için de pek yararlı olmayabiliyor.

Çünkü otomatik olarak oynatılan videolar ve içerikler bizlerin internet paketlerinde internet kota kaybına yol açmakta ve özellikle mobil internet kullanımı sırasında gerçekleşen bu durumda bizlerin internet paketlerinden büyük data kaybına yol açmaktadır.

Günümüzde mobil internet paketlerinin ücretlerinin oldukça yüksek olduğunu da düşünürsek otomatik video oynatma özelliğini kullanmak bir çok Twitter kullanıcısı için pek de mantıklı gözükmüyor.

Bu sebeple Twitter kullanıcılarına sunmuş olduğu bu otomatik video oynatma özelliğinin dilerlerse kapatılmasına ya da belirli seçeneklerde (sadece Wi-Fi bağlantısında gibi.) oynatılmasına olan tanıyor.

Twitter’da ayarlar kısımdan yapacağınız bir kaç adım ile Twitter’ın otomatik video oynatma özelliğini basit bir şekilde kapatabilir ya da tercihiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz.

Peki bu işlem nereden, nasıl yapılıyor? Aşağı sizlere Twitter’ın otomatik video oynatma özelliğinin nereden, nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Twitter’da zaman akışında ve kullanıcıların profillerinde yer alan video içeriklerinin otomatik olarak oynatılmasını kapatabilirsiniz. 

TWITTER OTOMATİK VİDEO OYNATMA KAPATMA : 

Twitter’da otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için;

1- İlk olarak Twitter uygulamasını açın.

2- Uygulamada sol üst köşede yer alan ‘profil ikonuna’ dokunun.

3- Ardından açılacak olan yan pencerede yer alan seçeneklerden ”Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine gidin.

4- Daha sonra gitmiş olduğunuz ayarlar ve gizlilik sayfasında genel kategorisinin bir alt başlığı olan ”Veri kullanımı” seçeneğine gidin.

5- Bu kısımda ‘Videoyu otomatik oynat” seçeneği yer almaktadır. Buna dokunun ve karşınıza gelecek 3 seçenekten ”Hiçbir zaman” seçeneğine dokunun.

Bu adımların ardından artık Twitter’da ana akış sayfasında ve diğer Twitter kullanıcılarının profillerinde karşınıza çıkan videolar otomatik olarak oynatılmayacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Dilerseniz ilgili kısımda yer alan seçeneklerden ‘Yalnızca Wi-Fi bağlantısında’ seçeneğini seçerek sadece mobil internet kullanımı durumunda otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz. İlgili seçenekte sadece Wi-Fi bağlantısı olduğunda videolar otomatik olarak oynatılmaktadır.

”Bu yazımızda sizlere Twitter’da otomatik video oynatma özelliğinin nasıl kapatıldığını adım adım açıkladık. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.