Apple’ın iPhone 15’ten itibaren SIM kart Girişini Kaldırması Bekleniyor !

Gelişen teknoloji ile beraber her geçen gün kat ve kat ufaklan SIM kartlar, e-SIM teknolojisi ile birlikte artık hayatımızdan tamamen kaybolmak üzere.

Bir nevi SIM kartları tamamen ortadan kaldırma projesi olarakta adlandırabileceğimiz e-SIM teknolojisi, her geçen gün popülerliğini daha da arttırmaya devam ediyor. Hem ekonomik açıdan hem de çevre kirliliğini azlatması açısından bir çok noktada avantaj sağlayan bu teknoloji, her geçen gün bir çok ülke ve bir çok şirket tarafından daha da destekleniyor.

Ülkemizde de geçişi tamamlanan bu teknoloji, dünyanın bir çok ülkesinde şu an kullanılabilir durumda.

e-SIM teknolojisi avantaj sağlamış olduğu ekonomik ve çevresel faktörler haricinde telefon kullanıcılarına başka noktalarda da kolaylık sağlıyor. Bunlardan en önemlisi ise; bu teknolojinin bir cihazda birden fazla sim kart kullanımına olanak tanıyor olması.

Akıllı telefon kullanıcıları, bu teknoloji ile beraber cihazlarlarına birden fazla operatörü ekleyebiliyor ve aynı anda birden fazla operatörü aktif bir şekilde kullanabiliyor.

Yani yeni teknolojinin avantajlarına kısaca bakacak olursak; çok yakın bir zaman içinde bu teknolojinin tüm dünya da bir çok kesim tarafından isteyerek ya da istemeyerek de olsa kullanılacağını söylemek kesinlikle doğru olacaktır.

Apple’da bu nokta da tüm dünyada E-SIM teknolojisine geçişi hızlandırmak ve tamamlamak babında devreye giren şirketlerden biri olma yolunda.

Bugünlerde atılan bir iddiaya göre; Apple’ın SIM Kart girişini kaldıracağı ve sadece e-SIM teknolojisini kullanacağı belirtildi.

Apple, iPhone 15 ile birlikte sim kartlara veda ediyor ! 

İddiaya göre; Apple’ın iPhone 15 modeli ile birlikte SIM kartlara veda etmesi bekleniyor.

Apple, 2023 yılında tanıtımının yapılması beklenen iPhone 15 modeli ile birlikte Sim kartlara veda edecek. Apple bu vedası ile birlikte cihazlarında yalnızca e-Sim teknolojisini kullanacak ve cihazlarda yer alan fiziksel Sim kart girişlerini kaldıracak.

Tabi tekrardan bunun bir iddia olduğunu belirtelim; ancak uzun bir süredir Apple’ın iPhone, iPad ve Watch ürünlerinde kullanmış olduğu e-SIM teknolojisini oldukça fazla benimsediği malum. Üstelik bu teknolojiyi bütün gelişmiş, gelişmekte olan ülkeler de destekliyor ve bu teknolojiye geçişi tamamlamış durumda. Yani bu durumda bu iddianın gerçekleşme olasılığı oldukça yüksek görünüyor.

Bakalım bu iddia yakın bir zamanda Apple tarafından doğrulanacak mı ? 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…