Bizimle iletişime geçin


HABERLER

Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Paylaşma Özelliği Geliyor !

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’a yeni bir özellik daha geliyor. İlgili özellik daha çok bilgisayardan Instagram’ı kullanan kullanıcıları ilgilendiriyor. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’a yeni bir özellik daha geliyor. İlgili özellik daha çok bilgisayardan Instagram’ı kullanan kullanıcıları ilgilendiriyor. 

Bildiğiniz üzere Instagram’da kullanıcılar sadece mobil uygulama üzerinden gönderi paylaşımında bulunabiliyor. Instagram bu özelliği bilgisayarları üzerinden Instagram’ı kullanan kullanıcılara tanımıyor. 

Bu sebeple Instagram’ı daha çok bilgisayarları üzerinden kullanan kullanıcılar bu noktada sıkıntı yaşıyor ve bu sorunu çözmek için 3.taraf bazı uygulamaları kullanıyor.

Ancak bu uygulamalar hem bilgisayar hem de kullanıcıların hesap güvenliğini riske atıyor ve kullanıcılara altı üstü bir gönderi paylaşabilmek için boşu boşuna zaman kaybı yaşatıyor. 

Bu yüzden Instagram kullanıcıları bu durumdan oldukça yakınıyor ve bu duruma çözüm bulması için Instagram’a taleplerini yıllardır iletiyor. Lakin her ne kadar Instagram kullanıcıları bu soruna çözüm için Instagram’a bu isteklerini iletmiş olsalarda Instagram bu özelliği yıllardır kullanıma sunmadı. 

Ancak sızdırılan bir bilgiye göre, yakın bir zaman sonra Instagram’a bilgisayardan fotoğraf paylaşma özelliğinin geleceği belirtildi. 

Yakın bir zaman sonra Instagram’ın kullanıcılarına bu imkanı tanıyacağı bildirildi. Yani artık bir çok Instagram kullanıcısı aynı mobil uygulamadaki gibi bilgisayarları üzerinden de erişebildikleri Instagram hesaplarında gönderi paylaşımında bulunabilecek. 

Kullanıcılar bu işlemi aynı mobildeki gibi uygulayabilecek. Instagram’a bilgisayarları üzerinden giren kullanıcılar Instagram’ın ana sayfasında yer alacak olan ”Artı (+)” işaretine tıklayarak gönderi paylaşımında bulunabilecek. 

Kullanıcılar böylelikle pratik bir şekilde herhangi başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan bilgisayarları üzerinden de Instagram’da paylaşımda bulunabilecek. 

İlgili özellik tüm Instagram kullanıcılarına sunulacak mı ? 

Instagram’ın bilgisayar kullanıcılarına sunacağı bu özellik muhtemelen bütün Instagram kullanıcılar için kullanılabilir olacak. 

Ancak internet dünyasında ilgili özelliğin Instagram tarafından bazı belirli kişilere yani işletmeler ile yüksek takipçisi olan fenomenlere, ünlülere sunulabileceği dile getiriliyor. 

Tabi ki böyle bir olasılık bulunuyor ama Instagram’ın yıllardır bir çok kullanıcı tarafından ısrarla istenen bu özelliği sadece belirli kişilere sunma gibi bir saçmalık yapması tam bir hata olur. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 

HABERLER

Efsanevi Oyun ”Super Mario” Rekor Fiyata Alıcı Buldu !

Efsanevi oyun ”Super Mario” rekor bir fiyata alıcı buldu ! 1985 yapımı bir oyun olan Super Mario Bros, 2 milyon dolar gibi bir fiyata alıcı buldu ! İşte detaylar…

Efsanevi oyun ”Super Mario” rekor bir fiyata alıcı buldu ! 1985 yapımı bir oyun olan Super Mario Bros, 2 milyon dolar gibi bir fiyata Satıldı!

Piyasaya ilk sunulduğu zamandan bu yana üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen hala popülerliğini devam ettiren ve oyun dünyasında adet bir efsane olan Super Mario, yine rekor fiyatlara alıcı bulmaya devam ediyor.

80’li ve 90’lı yılların vazgeçilmez oyunlarından olan Super Mario Bros oyunu, son olarak yine inanılmaz bir rakama satıldı. Oyun, geçtiğimiz günlerde 2 milyon dolar gibi inanılmaz bir rakama satıldı.

Geçtiğimiz Nisan ayında, Amerika Birleşik Devletlerinde 36 yıl önce hediye olarak alınıp çekmecede unutulan ve paketi hiç açılmamış olan Super Mario Bros oyunu, 660 bin dolara satılmıştı. 660 bin dolara satılan bu oyun tüm zamanların en pahalıya satılan oyunu olarak tarihe geçmişti.

Bu rekor geçtiğimiz günlerde bir kez daha kırıldı. Yeni rekor 2 milyon dolar gibi inanılmaz bir rakam oldu.

Yeni Rekor 2 Milyon Dolar !

Koleksiyon sitesi Rally, geçtiğimiz aylarda bir oyunseverden 140 bin dolara satın almış olduğu 1985 yapımı Super Mario oyunun tam 2 milyon dolara sattığını resmen açıkladı.

Şirketin yapmış olduğu bu açıklamanın ardından efsanevi oyun 2 milyon dolar gibi bir rakama satılarak bu zamana kadar satılan en pahalı oyun ünvanını devam ettirerek rekor rakamı da katlamış oldu.

Super Mario Bros Hakkında : 

Super Mario Bros. Nintendo tarafından 1985’te piyasaya sürülen bir video oyunudur. Oyun, baş kahramanı Mario’nun yarattığı popülerlik sayesinde halk arasında kısaca Süper Mario olarak bilinir. Oyun dünya genelinde toplamda 50 milyondan fazla satmıştır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…

­

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Tesla’dan Rekor üstüne Rekor !

Tesla’dan rekor üstüne rekor ! Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. İşte detaylar…

Tesla’dan rekor üstüne rekor. Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. 

Elektrikli araç üreticisi Tesla 2021 yılının 2. çeyreğinde ürettiği ve teslim ettiği araç sayısını resmi olarak açıkladı. Tesla bu yılın 2. çeyreğinde 200 binden fazla araç teslim etti.

Tesla’nın yılın bu çeyreğinde teslim ettiği araç sayısı şirketin bu zamana kadar bir çeyrekte teslim ettiği en fazla araç sayısı oldu. Böylelikle şirket bu satış rakamı ile birlikte kendi rekorunu da kırarak rekor üstüne rekor kırmış oldu.

Yılın 2. çeyreğinde 200 binin üzerinde araç teslim edildi !

Tesla, 2021 yılının ikinci çeyreğinde toplam 206.421 araç üretti.

Tesla’nın bu çeyrekte üretmiş olduğu araçlardan 2.340 tanesi Model S ve Model X modelleri oldu. Bu modeller bu yıl bu çeyrekte üretildi.

Bu modellerin haricinde üretilen 204.081 adet araç ise Model 3 ve Model Y modelleri oldu.

Üretimi yapılıp teslimatı tamamlanan araç sayılarına da bakacak olursak; 

Tesla’nın Model S ve Model X araçlarından 1.890 adet teslimat yapılırken, Model 3 ve Model Y araçlarından ise 199.360 adet teslimat yapıldı.

Yani şirket bu yılın 2. çeyreğinde 201.250 adet araç teslim etmiş oldu.

Elon Musk bu başarıyı Twitter’da kutladı !

Elon Musk, gerçekleştirmiş oldukları bu başarıyı Twitter’da göndermiş olduğu bir Tweet ile kutladı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Xbox Live Gold için Temmuz Ayında Ücretsiz Olacak Olan Oyunlar Belli Oldu !

Xbox Live Gold üyeleri için Temmuz ayında ücretsiz olarak sunulacak oyunlar belli oldu. Oyunseverlerin merakla beklediği oyunlar heyecan uyandırdı. İşte detaylar…

Microsoft, Xbox kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Microsoft’un Xbox kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. 

Microsoft’un TEMMUZ ayında Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Microsoft, Temmuz ayında 4 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Microsoft, Temmuz ayında Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunlarını Xbox Live Gold abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

OYUNLAR NE ZAMAN ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Microsoft, Temmuz ayında dört farklı oyunu Xbox kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları olacak.

Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları Temmuz ayı içerisinde belirtilen tarihlerde ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

XBOX ONE

  • Planet Alpha (1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Rock of Ages III: Make & Break (16 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında indirilebilir.)

XBOX 360

  • Conker: Live & Reloaded (1 Temmuz – 15 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Midway Arcade Origins (16 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlardan iki tanesi Xbox One, iki tanesi ise Xbox 360 kullanıcılarına sunulacakken bu oyunların hepsine geriye uyumluluk özelliği sayesinde Xbox Series X ve Xbox Series S kullanıcıları da erişebilecek. 

NOT: Bu fırsat, Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

*Ücretsiz olarak sunulacak olan bu 4 oyunun toplam değeri yaklaşık olarak 700 Türk Lirası’dır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com