Youtube ekolayzer ayarı nasıl yapılır ?

Günlük hayatta bir çok bilgisayar kullanıcısının müzik dinlemek için tercih ettikleri yer video paylaşım sitesi olan Youtube olmaktadır. Peki ya Youtube’ta müzik dinlerken ekolayzer ayarlaması yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu yazımızda belirteceğimiz üzere kullanacağınız bir eklenti ile Youtube’ta müzik dinleme keyfinizi daha da arttıracaksınız..

Öncelikle Chrome internet tarayıcısına sahip olmanız gerekmekte !

Bu özelliği kullanabilmeniz için öncelikle Google Chrome internet tarayıcısına sahip olmanız gerekiyor. Günümüzde internet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen tarayıcı olması sebebiyle büyük ihtimal sizde bu tarayıcıya sahipsiniz.

Eğer sahip değilseniz bu özelliği kullanmak için bu tarayıcıyı bilgisayarınıza kurmanız gerekmekte..

2.Adımımız ise gerekli olan eklentiyi indirip, tarayıcımızda etkinleştirmemiz gerekiyor.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz..
https://chrome.google.com/webstore/detail/audio-eq/lfafdlnjaliaghpjdajmlcnnblkgcefh/related

Eklenti 218 Bin kullanıcıya sahip.

  • Eklentiyi indirip etkinleştirdikten sonra adres çubuğunun hemen sağında üç çubuğun yan yana olduğu Audio EQ işareti çıkmaktadır.
  • Chrome tarayıcı üzerinde Youtube sayfasını açın ve daha sonra herhangi bir müzik videosunu çalıştırın.
  • Daha sonra Audio EQ işaretini seçerek karşımıza gelen on özel çubuktan oluşan işaretleri aşağı-yukarı hareket ettirilmesi sonucunda ses ayarlarını dilediğiniz şekilde ayarlayabileceksiniz.

Bu özellik ile müzik dinlerken yapacağınız ses düzenlemesine göre kulağınıza daha hoş gelecek bir şekilde müzik dinleyebilirsiniz.

TeknoAjan.com