Telegram’da Fotoğraf, Dosya, Konum ve Kişi Gönderme Nasıl Yapılır?

Telegram’da fotoğraf nasıl gönderilir? Telegram’da dosya nasıl gönderilir? Telegram’da konum nasıl atılır? Telegram’da kişi kartviziti nasıl gönderilir? Bu yazımızda sizlere Telegram uygulamasında fotoğraf, dosya, konum ve kişi bilgisi gönderme / paylaşma işlemlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, her geçen gün bu popülaritesini daha da arttırmaya devam ediyor. Dünyanın her yerinden toplamda 500 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan Telegram bu sayısını her geçen gün daha da arttırıyor.

Özellikle geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu yeni gizlilik sözleşmesi sebebiyle bir çok WhatsApp kullanıcısı Telegram ve benzeri alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçiş kararı aldı.

Whatsapp’ın tepki çeken bu yeni gizlilik sözleşmesinin ardından WhatsApp kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Telegram uygulamasına geçme kararı aldı. Bununda başlıca sebebi, Telegram uygulamasının hem daha çok popüler olması hem de uygulamanın bir mesajlaşma uygulamasının verebileceği bir çok özelliği kullanıcılarına sunuyor olması oldu.

Telegram uygulaması uygulama içerisinde kullanıcılara bir çok özelliği sunuyor. Telegram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu özellikler saymakla bitmiyor. Uygulama hem görsel hem de işlevsel açıdan bir çok özellik ve imkanı kullanıcılara sunuyor.

Telegram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de ”Fotoğraf, Dosya, Konum ve Kişi Paylaşma’‘ özelliğidir. Telegram kullancıları uygulama içerisinde sohbet ettiği herhangi bir kullanıcıya fotoğraf, dosya, konum bilgisi ve kişi bilgisi gönderebiliyor.

Kullanıcılar bu paylaşımları anında, pratik bir şekilde sadece bir kaç adım yoluyla yapabiliyor. Bu imkan sayesinde Telegram kullanıcıları diledikleri kişiler ile anında paylaşımlarda bulunabiliyor.

Peki Telegram’da fotoğraf, dosya, konum ve kişi gönderme işlemi nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere Telegram uygulamasında fotoğraf, dosya, konum ve kişi paylaşma işlemlerinin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Telegram uygulamasında herhangi birine fotoğraf, dosya, konum ve kişi bilgisi gönderebilirsiniz.

Telegram’da Fotoğraf & Dosya Nasıl Gönderilir?

Telegram uygulamasında fotoğraf, dosya, konum veya kişi bilgisi göndermek için;

1- İlk olarak Telegram uygulamasını açın.

2- Uygulamada fotoğraf, dosya veya konum bilgisini göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın.

3- Ardından ilgili kişinin sohbet penceresinde sol alt kısımda yer alan ”Ataç” ikonuna dokunun.

4- Sonra karşınıza bir alt pencere çıkacaktır. Bu pencereden ilgili kişi göndermek istediğiniz içerik türünü seçin.

5- Daha sonra göndermek istediğiniz içeriği (fotoğraf ise fotoğrafı, dosya ise dosyayı vs..) seçin ve ‘gönder‘ seçeneği ile gönderme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Telegram uygulamasında fotoğraf, dosya, konum bilgisi ve kişi bilgisi gibi paylaşımların nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.