Instagram’da Sadece Takip Ettiklerim / Takipçilerim Yorum Yapabilsin !

Instagram’da sadece takip ettiklerim yorum yapsın, Instagram’da sadece takipçilerim yorum atsın, Instagram’da sadece takipçilerim yorum yazsın, Instagram’da sadece takip ettiklerim gönderilere yorum atabilsin, Instagram’da takip ettiklerim haricinde kimse yorum yapamasın…

Bu yazımızda sizlere Instagram’da yorum filtreleme özelliği ile gönderilerinize sadece takip ettiğiniz kişilerin ya da takipçilerinizin yorum yapabilmesinin nasıl ayarlandığını anlattık. İşte detaylar..

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da her geçen saniye yeni yeni gönderiler kullanıcılar tarafından paylaşılmaktadır.

Instagram’da kullanıcılar tarafından paylaşılan gönderiler kullanıcılar tarafında ister sadece takipçileri tarafından görüntülenebilmekte isterlerse tüm Instagram kullanıcıları tarafından görüntülenebilmektedir.

Instagram’da paylaşılan gönderilere diğer Instagram kullancıları tarafından beğeni gönderilebiliyor ve gönderilerin altına yorum yapılabiliyor. Hesabınız da herhangi bir kısıtlama ya da engelleme yapmadıysanız herkes sizlerin gönderilerinizin altına yorum yapabiliyor.

Özellikle de hesabı herkese açık olan kullanıcılar gönderilerin altına yapılan yorumlar konusunda oldukça sıkıntılı durumlar yaşayabiliyor. Çünkü hesabı herkese açık olan kullanıcıların gönderilerinin altına yine herhangi bir yorum kısıtlaması yapılmadıysa, herkes tarafından yorum yapılabiliyor.

Yani yapılan yorumlar sadece tanıdıklarınız tarafından değil, tanımadığınız gerçek ya da sahte hesaplar tarafından da yapılabiliyor. Bazen kötü, hakaret içeren yorumlar ise kullanıcıları bir hayli rahatsız ediyor. Bu sebepten dolayı da kullanıcılar hesaplarında yorum kısıtlaması yapmak istiyor. Bu kısıtlama hesap ayarları kısmında basitçe bir şekilde yapılıyor. Instagram kullanıcılara yorum kısıtlaması kısmında 3 farklı seçenek tanıyor. Bunları sizler için aşağıda listeledik.

Instagram’ın kullanıcılarına sağladığı 4 farklı şekilde yorum kısıtlama seçeneği şunlardır;

1- Herkes

İlk seçenek standart olarak hesap ayarlarında seçilidir. Bu seçenekte gönderilerinize erişebilen tüm Instagram kullanıcıları gönderilerinizin altına yorum yapabilmektedir. 

2- Sadece takip ettiklerin ve takipçilerin gönderilerine yorum yapabilsin.

İkinci seçenekte hesabınız gizli ya da herkese açıkta olsa, gönderilerinize sadece takip ettikleriniz ve takipçileriniz yorum yapabilecektir. Özellikle herkese açık durumda olan hesaplarda bu seçenek oldukça sık tercih edilmektedir

3- Sadece takip ettiğin kişiler yorum yapabilsin.

Üçüncü seçenekte ise sadece takip ettiğiniz kişiler gönderilerinize yorum yapabilmektedir.

4- Sadece takipçilerin yorum yapabilsin.

Dördüncü seçenekte ise gönderilerinize sadece takipçilerinizin yorum yapmasını sağlayabilirsiniz. 

Tercihiniz doğrultusunda bu ayarlamayı yapabilir, istenmeyen kişilerden ve yorumlardan kaçınabilirsiniz. Bu tercihinizi dilediğiniz her an değiştirebilirsiniz.

Peki Instagram’da bu yorum ayarı nereden, nasıl yapılıyor ? 

İŞTE ADIM ADIM INSTAGRAM’DA GÖNDERİLERİNİZE KİMLERİN YORUM YAPACAĞINI BELİRLEME !

1- İlk olarak Instagram’da ”Profil” kısmınıza gidin.

2- Ardından profil kısmında sağ üst köşede yer alan ”üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun.

3- İkona dokunduktan sonra karşınıza gelen alt pencereden ”Ayarlar” seçeneğine dokunun.

4- Ayarlar sayfasına gittikten sonra ekrandaki seçeneklerden ”gizlilik” kısmına gidin.

5- Gizlilik ayarları sayfasındaki seçeneklerden ”yorumlar” kısmına dokunun.

6- Yorum kontrolleri sayfasındaki kontrol ayarları kısmındaki ”Şu kişilerden yorumlara izin ver” seçeneğine dokunun. Ardından karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi yorum kontrolü sayfası çıkacaktır.

7- Son olarak bu kısımda tercihiniz doğrultusunda dilediğinizi seçebilirsiniz.

Sadece takipçilerinizin yorum yapması için ”takipçilerin” seçeneğini seçin.

Sadece takip ettiğiniz kişilerin yorum yapabilmesi için ”takip ettiğin kişiler” seçeneğini seçin.

Ya da hem takipçilerinizin hem de takip ettiklerinizin yorum yapabilmesini istiyorsanız; seçeneklerde ikinci sırada yer alan ”takip ettiklerin ve takipçilerin” seçeneğini seçin.

İlgili tercihinizi seçtikten sonra sayfadan çıkabilirsiniz. Artık sadece sizin tercihiniz doğrultusunda seçmiş olduğunu kişiler, sizin gönderilerinizin altına yorum yapabilecektir.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da yorum kontrollerinin nasıl yapıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmında belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.