iPad’de Zip Dosyası Nasıl Açılır ?

iPad zip dosyası açma, iPad’de zip dosyası nasıl açılır ? , iPad’de sıkıştırılmış zip dosyası nasıl açılır? iPad .zip uzantılı dosyalar nasıl açılır? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında .zip uzantılı sıkıştırılmış dosyaların nasıl açıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Apple, iPhone modellerinde kullanmış olduğu iOS işletim sistemine ve iPad modellerinde kullanmış olduğu iPadOS işletim sistemine her geçen gün yeni özellikler dahil ederek işletim sistemlerini geliştirmeye devam ediyor.

Apple, kullanıcılarına sahip olduğu işletim sistemleri ile bir çok özelliği sunuyor ve sunmaya devam ediyor. Apple’ın işletim sistemlerine yapmış olduğu son güncellemelerden birinde getirmiş olduğu özelliklerden biri de cihazlarda yer alan dosyalar uygulamasında dosya sıkıştırmaya yani zipleme ve sıkıştırılmış olan zip dosyaları açma imkanıdır. Bu imkandan böylelikle güncel sürüme sahip tüm iPhone ve iPad kullanıcıları faydalanabilmektedir.

iOS 13 ile birlikte iPhone cihazlarında ve iPadOS ile iPad cihazlarında dosyalar uygulamasına gelen bu yenilik ile böylelikle artık zipli dosyaları açmak ve dosyaları ziplemek için herhangi bir harici uygulama kullanmaya ihtiyaç duymadan ve bu işlemleri pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Oldukça basit bir şekilde yapılan zipli dosya açma ve zipleme (sıkıştırma) işlemlerini dilediğiniz her an cihazlarınızdan hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemi dilerseniz cihazınızın dahili hafızasından ya da iCloud hesabınızdan yapabilir, dilersenizde cihazınıza bağladığınız dönüştürücü yoluyla takmış olduğunuz USB bellek ya da harici diskler üzerinden yapabilirsiniz.

Şimdi hep birlikte aşağıdan zipli dosya açma işleminin iPad cihazlarında nasıl yapıldığına aşağıdan resimli olarak bakalım. Her ne kadar iPad ve iPhone cihazlarında bu işlem aynı şekilde yapılsa da dilerseniz ”BURADAN” bu işlemlerin iPhone’da nasıl yapıldığına erişebilirsiniz.

iPHONE’DA ZİPLİ DOSYA NASIL AÇILIR ? 

iPad cihazınızda sıkıştırılmış olan zip uzantısındaki dosyaları dosyalar uygulaması üzerinden hemen hızlı bir şekilde dilediğiniz her an açabilirsiniz. Aşağıda göstermiş olduğumuz adımları uygulayarak bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

iPad’de zipli dosya açma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın. 1- iPad cihazınızda ”DOSYALAR” uygulamasına gidinş.

2- Dosyalar uygulamasında açmak istediğiniz sıkıştırılmış (.zip) dosyanın bulunduğu konuma (iPhone’umda, iCloud Drive, Harici bellek vs.) gidin.

3- Zip formatındaki dosyayı açmak için zip formatındaki ilgili dosyanın üzerine bası tutun ve karşınıza çıkacak olan pencerede en alt kısımda yer alan ”Sıkıştırılmışı aç” seçeneğine dokunun.

İlgili sıkıştırılmış dosya bu adımların sonunda hızlı bir şekilde bulunduğu konumda aynı dosya isme sahip bir klasörde karşınıza çıkacaktır. İlgili klasöre girerek sıkıştırılmış dosya içindeki verilere erişebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Not: İlgili işlemi dilerseniz sadece ilgili zip formatındaki dosyaya tek bir kere dokunarak da tamamlayabilirsiniz. Zip formatındaki dosyaya dokunduğunuz da sıkıştırılmış dosya yukarıdaki gibi açılacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad’de sıkıştırılmış (zip) dosyaların nasıl açıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından iletebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.