Android Telefonlarda IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Android telefonlarda imei numarası nasıl öğrenilir ? Android’de imei numarasına nereden bakılır ? Android cihazlarda imei numarası nereden görüntülenir ? Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip cihazlarda imei numarasının nereden, nasıl görüntülendiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

IMEI ( International Mobile Equipment Identity) ifadesinin Türkçemizdeki karşılığı Uluslararası Mobil Cihaz Kodu’dur. Her bir GSM destekli telefon veya elektronik cihazına üretim aşamasında IMEI numarası yüklenmektedir. IMEI numarası her bir cihazın kimlik numarası olup tek, benzersiz ve 15 haneden oluşur.

IMEI numaları cihaz kullanıcıları tarafından istenildiği zaman ayarlar kısmından yada farklı bir kaç yol ile pratik bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Sizde cihazınızın IMEI numarasının nereden, nasıl görüntülenebileceğini mi öğrenmek istiyorsunuz ? Bu yazımızda Android işletim sistemine sahip cihazlarda IMEI numarasının nasıl görüntülendiğini sizlere gösterdik. Şimdi hep birlikte IMEI numarasının 3 farklı yol ile nasıl görüntülenebileceğine bakalım.

1.YÖNTEM:  

IMEI numarasını cihazınızın arama bölümü (telefon) kısmından *#06#  ‘yi tuşlayarak hemen öğrenebilirsiniz.

IMEI numarasını öğrenmek için; cihazınızdan sırasıyla *#06# ‘yi tuşlayın. Ardından karşınıza cihazınızın IMEI numarası çıkacaktır.

*Not: İlgili yöntem yeni veya eski model olmaksızın bu zamana kadar üretilmiş tüm telefonlarda kullanılmaktadır. 

2. YÖNTEM : 

Cihazların IMEI numarasına cihazların ”ayarlar” kısmından erişebilirsiniz.

Cihazınızın IMEI numarasını öğrenmek için; ilk olarak cihazınızda ”ayarlar” bölümüne gidin ve bu kısımda cihaz hakkında olan kısma gidin. Bu kısımda IMEI numarasınında yer aldığı cihaz hakkında bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Android cihazlarda imei numarasına nereden bakılır ? 

Android cihazınızda IMEI numarasına ve cihaz hakkındaki diğer bilgilere ‘Ayarlar‘ kısmından bakabilirsiniz.

Android’de IMEI numarası ve cihazınız hakkındaki bilgilere bakmak için; 

İlk olarak cihazınızın ”ayarlar” kısmına gidin. Daha sonra ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden en altta yer alan ”telefon hakkında” seçeneğine gidin. Ardından açılacak olan sayfada cihazınız hakkında bazı bilgiler listenecektir. Buradan cihazınızın IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.

3. YÖNTEM : 

Cihazların kutularının üzerinde IMEI numarası yer almaktadır.

Cihazınızın kutusunun üzerinde cihazınız hakkındaki bazı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler; ürün marka, model, seri numarası ve IMEI kodu olmaktadır.

İlgili bilgiler genellikle cihazların kutularının hemen arkasında alt kısımda yer almaktadır. Buradan cihazınızın IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda IMEI numarasına nereden, nasıl bakıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınız bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirisiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.