Türkiye’deki Xbox Oyun Konsollarına Yeni Bir Zam Daha Geldi !

Son günlerde Türk lirasının döviz karşısında değer kaybetmesinin ardından Xbox oyun konsollarının Türkiye fiyatları bir kez daha güncellendi. 

Ülkemizde son iki aydır yaşanan büyük döviz kuru değişilikleri sebebiyle, zamlar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Döviz kurunda yaşanan ani, büyük değişikliklerden ötürü büyük zamlar teknolojik ürünlerde gerçekleşmeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın satışları durdurma olayının ardından bir çok teknolojik ürün firması da ürünlerinin ülkemizdeki satış fiyatlarını güncelleme kararı aldı. 

Microsoft’un oyun konsolu Xbox’ın Türkiye fiyatı da kısa bir süre içerisinde ikinci kez güncellenerek inanılmaz bir rakama ulaştı. 

Xbox Series X’e Yeni Bir Zam Daha !

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu olan Xbox Series X’in ülkemizdeki fiyatı, geçtiğimiz günlerde 8.299 TL’den 9.499 TL’ye yükselmişti. 

Yapılan bu zammın ardından pek bir süre geçmeden Xbox Series X’in ülkemizdeki satış fiyatına ikinci bir zam daha gerçekleşti. 

Yapılan yeni zammın ardından Xbox Series X’in yeni fiyatı 11.999 TL olarak belirlendi. 

Böylelikle Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X’in fiyatı son bir ayda gelen iki zam ile beraber neredeyse 4000 TL daha pahalanmış oldu. 

XBox Series S’de Zamlardan Etkilendi !

Microsoft’un bir önceki oyun konsolu olan Series S modeli de zamlardan nasibini aldı. 

Microsoft’un Xbox Series S modelinin ülkemizdeki fiyatı, 7.000 TL civarında bir fiyat etiketine sahip. 

Microsoft’un bu eski model oyun konsolu geçtiğimiz aylarda neredeyse yarı fiyatına yaklaşık 3500 TL gibi fiyat etiketlerine alıcı buluyordu. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…