iPhone’da Zip Dosyası Nasıl Açılır ?

iPhone zip dosya açma, iPhone zipli dosya açma, iPhone’da sıkıştırılmış dosya nasıl açılır ? iPhone’da Zip dosyası nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da zip dosyanın programsız bir şekilde nasıl açılabileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple, iPhone modellerinde kullanmış olduğu iOS işletim sistemine her geçen gün yeni özellikler dahil ederek işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor.

Apple, iPhone ullanıcılarına sahip olduğu iOS işletim sistemi ile bir çok özelliği sunuyor ve sunmaya devam ediyor. Apple’ın iOS işletim sistemine yapmış olduğu son güncellemelerden birinde getirmiş olduğu özelliklerden biri de iPhone’larda yer alan dosyalar uygulamasında dosya sıkıştırmaya yani zipleme ve sıkıştırılmış olan zip dosyaları açma imkanıdır.

iOS 13 ile birlikte dosyalar uygulamasına gelen bu yenilik ile böylelikle artık iPhone kullanıcıları zipli dosyaları açmak ve dosyaları ziplemek için herhangi bir harici uygulama kullanmaya ihtiyaç duymuyor ve bu işlemleri pratik bir şekilde yapabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan zipli dosya açma ve zipleme (sıkıştırma) işlemlerini dilediğiniz her zaman hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemleri ister dosyalar uygulamasından erişebildiğiniz iPhone dahili hafızasında ister iCloud hesabınızda isterseniz de cihazınıza dönüştürücü ile bağlayıp erişmiş olduğunuz USB bellek ya da harici diskler üzerinden hemen yapın.

Şimdi hep birlikte aşağıdan iOS 13 işletim sistemi ve üzeri sürümlerde var olan bu işlemlerin nasıl yapıldığına aşağıdan resimli olarak bakalım.

iPHONE’DA ZİPLİ DOSYA NASIL AÇILIR ? 

iPhone’da sıkıştırılmış olan zip formatındaki dosyaları dosyalar uygulaması üzerinden hemen hızlı bir şekilde dilediğiniz her an açabilirsiniz. Aşağıda göstermiş olduğumuz adımları uygulayarak bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

iPhone’da zipli dosya açma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın. 

1- iPhone cihazınızda ”DOSYALAR” uygulamasına gidin.

2- Dosyalar uygulamasında açmak istediğiniz sıkıştırılmış (.zip) dosyanın bulunduğu konuma (iPhone’umda, iCloud Drive, Harici bellek vs.) gidin.

*Safari üzerinden indirdiyseniz ‘indirilenler’ klasöründe yer alacaktır. 

3- Zip formatındaki dosyayı açmak için zip formatındaki ilgili dosyanın üzerine bası tutun ve karşınıza çıkacak olan pencerede en alt kısımda yer alan ”Sıkıştırılmışı aç” seçeneğine dokunun.

İlgili sıkıştırılmış dosya bu adımların sonunda hızlı bir şekilde bulunduğu konumda aynı dosya isme sahip bir klasörde karşınıza çıkacaktır. İlgili klasöre girerek sıkıştırılmış dosya içindeki verilere erişebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Not: İlgili işlemi dilerseniz sadece ilgili zip formatındaki dosyaya tek bir kere dokunarak da tamamlayabilirsiniz. Zip formatındaki dosyaya dokunduğunuz da sıkıştırılmış dosya yukarıdaki gibi açılacaktır. 

Ayrıca iPHONE’da dosya sıkıştırma işleminin (zipleme) nasıl yapıldığına da ”BURADAN” erişebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da zip dosyasının nasıl açıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizler aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.