Instagram’da Video İzleyenler Görünüyor Mu ?

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım sitesi olan Instagram’da son zamanlarda video paylaşımı da kullanıcılar tarafından sıkça yapılmaktadır. Kullanıcıların ise en çok merak ettiği ve göz attığı kısım ise fotoğraf ya da video’nun kimler tarafından beğenildiği kısmı olmaktadır.

Kullanıcılar herhangi bir video paylaşımında beğeni sayısı ve beğenen kullanıcıların isimlerini görebilmesinin yanı sıra kaç kişinin video’yu izlediği de görüntülenebilmekte. Tabi kullanıcıların en çok merak ettiği kısım ise kimlerin paylaşılan videoyu beğenmeyipte izlediği olmaktadır.

Peki ya Instagram’da paylaşılan bir video içeriğini görüntüleyen kişinin ismini ya da kullanıcı adını görebilir miyiz?

Pek çok kullanıcının merak ettiği bu cevap ne yazık ki ”Hayır” .

Video izleyenlerin kimler olduğunun bilgisi, henüz Instagram tarafından paylaşılmıyor.

Kullanıcılar sadece görüntülenme sayısını görebilmekte. Tabi bu görüntülenme sayısının görüntülenme sayılabilmesi için her bir kullanıcının minimum 3 saniye izlemiş olması gerekiyor.

Videonun altında beğeni sayısı yerine kaç kişinin görüntülediği bilgisi yer alıyor. Görüntülenme sayısının üzerine tıkladığınız da ise içeriği beğenen kişilerin bilgisine de ulaşabilirsiniz.

Peki bazı uygulamalar ile bunu görmek mümkün mü ?

Apple Store ve Google Play’de ”Instagram videoya kimler bakmış?” , ”Instagram video izleyenleri görüntüle” tarzı bir çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalarda çıkan sonuçlar hiç bir türlü gerçeği yansıtmamakta ya da sonuç vermemektedir.

Instagram’ın vermediği bilgiyi onların verebilmesi mümkün değildir. Üstelik bu tarz uygulamalar ile Instagram hesabınızın başkalarının eline geçme olasılığınız da bulunmaktadır. Aman dikkat!

DİKKAT !   
NOT: Instagram’da profilde paylaşılan videoların kimler tarafından izlenildiği görülmemektedir. Ancak Instagram’da hikayelerde paylaşılan videoların kimler tarafından izlenildiği hikayeyi paylaşan tarafından görülmektedir. Bunu da ayrıca belirtelim. 

TeknoAjan.com