Telefon Nasıl Daha Hızlı Şarj Olur ?

Telefon nasıl daha hızlı şarj olur ?  Akıllı telefonunuz yavaş mı şarj oluyor ?

Telefonum çok uzun sürede şarj oluyor. Nasıl daha hızlı , daha kısa sürede hızlı bir şekilde şarj ederim diyorsanız bu yazımızda sizlere akıllı telefonlarda daha hızlı şarjın nasıl yapılacağını anlattık. 

Günümüzde kullanılan akıllı telefonların şarjları çok kısa sürede tükenmektedir. Bu süre bir çok kullanıcı için ortalama maksimum bir gün ile sınırlıdır. Hiç ummadığınız anda telefonunuzun şarjı tükenebilir ve hemen cihazınızı hızlı bir şekilde şarj etme ihtiyacında olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda telefonunuzu hızlı şarj etmek için bazı püf noktalar uygulayabilirsiniz. 

İŞTE AKILLI TELFONLARI DAHA HIZLI ŞARJ ETMENİN PÜF NOKTALARI !

1- Cihazınızı Kapatarak Şarj Edin !

Hızlı şarj etmenin en iyi formülü cihazınızı tamamen kapatarak şarj etmek olacaktır. Ancak bir çok kullanıcı gerek ihtiyaçtan ötürü gerekse bağımlılık mıdır bilinmez bu formülü uygulamaktan kaçınıyor. Bu yüzden bu seçenek en iyi ama en az tercih edilen yöntemlerden biridir.

2- Cihazınızı Uçak Moduna Alarak Şarj Edin !

Cihazınızı normal şarj süresini %30 daha azaltacak bir yöntemdir. Bu yolla 1 saate dolduracağınız şarjınızı yaklaşık 40 dakikada tamamlayabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanarak cihazınızı tamamen kapatıyormuş gibi olabilirsiniz. Çünkü Uçak Modunda cihazınız hücresel ve wi-fi İnternet bağlantınız olmayacağı için sizler için bir hiç olabilir. Ayrıca uçak modunda şebeke erişiminiz kesileceği için herhangi bir arama yada mesajlaşma işlemi de yapamayacaksınız.

3- İnternet Bağlantınızı Kapatın !

Cihazınızı Uçak Moduna almak istemiyorsanız ancak internet bağlantınız sizler için o an pekte önemli değilse hücresel ve wi-fi internet bağlantınızı kapatmanız şarj sürenizi biraz daha azaltacak ve telefonunuz normal süreden biraz daha hızlı şarj olacak bunu göreceksiniz.

Not: İnternet bağlantınız haricinde (Gps-NFC-Bluetooth) gibi bağlantıları da kapatmanız sarj süresinizi oldukça etkilecektir. Bu bağlantıları da kapatmayı unutmayın.

4- Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın !

Facebook, Mail Programları, Twitter  gibi bir çok uygulama ve oyun her zaman arka planda çalışmaya devam eder ve pil tüketir. Bu tüketim şarj sürenizi oldukça etkileyecektir. Bu nedenle arka planda çalışan çok şarj tüketen uygulamaları cihazınızı şarj ederken kapamanız da yarar var.

5- Cihazınızı Orjinal Şarj Adaptörü İle Şarj Edin !

Cihazınızı her zaman orjinal şarj adaptörü ile şarj edin. Halk arasında hitap edildiği üzere yan sanayi ve çakma şarj aletleri ile cihazlarınızı hiç bir zaman şarj etmeyin. Bu tarz ürünlerle şarj edilen cihazları telefonların batarya ömrünü kısalttığı gibi cihazlarınıza büyük zararlarda verebilir. Ayrıca orjinal şarj adaptörü ile şarjı süreniz diğer adaptörlere oranla biraz daha farklı olacaktır.

6- Cihazını Usb Üzerinden PC ya da Taşınabilir Cihazlardan Şarj Etmeyin !

Cihazınızın daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız bu gibi alternatiflere ihtiyaç hali dışında başvurmayın. Bu gibi cihazlardan gelen güç normal şarja oranla daha düşüktür. Bu gibi işlemler şarj sürenizi oldukça etkileyecektir.

7- Bataryanızın Ömrü Bitmiş Olabilir Bataryanızı Yenileyin !

Telefonunuzun bataryası uzun süre kullanımdan ya da yanlış şarj yöntemlerinden dolayı eskimiş olabilir. Eğer telefonunuz eskiye oranla daha zor şarj oluyorsa bataryanızı değiştirmelisiniz.  Bataryanızı değiştirdiğinizde telefonunuz eskisine oranla daha hızlı şarj olduğunu göreceksiniz. Tabi ki yeni alacağınız bataryanın orjinal olması da oldukça önemli bunu da belirtelim.

8- Şarj Ederken Telefonunuzu Kullanmayın !

Telefonunuz şarj edilirken kullanmayın. Cihazınızı şarj ederken kullanırsanız şarj süreniz bir hayli artacak. Belki kullandığınız uygulama ya da oyununun türüne göre telefonunuz o anda hiç şarj olamayacak bile. Ayrıca cihazınızı şarj edilirken kullanıyorsanız cihazınızda aşırı bir ısınma olacaktır. Bu durum cihazınıza zarar bile verebilir.

9- Şarj Kablonuz Hasarlı İse Değiştirin ! 

Şarj kabloları kullanıcılardan kaynaklı bükülme ve ezilmeler de çok kolay bir şekilde zarar görebiliyor. Günümüzde kullanıcıların en çok yakındığı durumlardan biri bu. Sizinde kablonuzda böyle bir problem varsa şarj sürenizin olması gerekenden daha uzun sürüyor olabilir. Hemen yenisini alıp cihazınızı şarj etmelisiniz.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.) 

TeknoAjan.com