instagram hikayeye müzik ekleme

Instagram’da Hikayeye Müzik (Şarkı) Nasıl Eklenir?

Instagram’da hikayeye müzik nasıl eklenir? Instagram’da hikayeye müzik ekleme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikayeye müzik ekleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi gösterdik.

Bu yazımızda sizlere göstermiş olduğumuz Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerden biri, Instagram’da ”hikayelere müzik ekleme” imkanıdır.

Instagram’daki kullanıcılar profillerinde paylaşmış oldukları hikayelere müzik ekleyebiliyor. Instagram’ın sunmuş olduğu bu özellik ile kullanıcılar paylaşacakları hikayelere müzik ekleyebiliyor ve ilgili hikaye diğer kullanıcılar tarafından görüntülenirken arka planda kullanıcıların seçmiş oldukları bu müzik çalıyor.

Kullanıcılar bu işlemi sadece bir kaç adım yoluyla yapabiliyor. Kullanıcılar ilgili işlemi Instagram’da hikaye paylaşım kısmında 15 saniyeden daha kısa bir süre içerisinde tamamlayabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan bu işlemi sizde dilediğiniz tüm mesajlarda uygulayabilirsiniz.

Peki Instagram’da hikayeye müzik nasıl eklenir? Instagram’da hikayeye şarkı nereden, nasıl eklenir? Kullanıcılar Instagram’da paylaşacakları hikayelere hikaye paylaşım kısmından diledikleri müzikleri pratik bir şekilde ekleyebiliyor. Sizde Instagram’da hikayenize müzik eklemek istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da Hikayeye Müzik Ekleme:

Instagram’da paylaşacağınız hikayeye müzik eklemek için;

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın.

2- Instagram uygulamasında ”hikaye paylaşım” kısmına gidin ve ilgili hikayenizi hazırlayın.

3- Sonra hikayenize müzik eklemek için; hikaye paylaşım kısmında sağ üst köşedeki ”gülen surat” ikonuna dokunun.

4- Daha sonra karşınıza hikayenize ekleyebileceğiniz içeriklerin yer alacağı bir pencere çıkacaktır. Buradan ”müzik” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza çıkacak olan müzikler kısmından hikayenize eklemek istediğiniz şarkıyı arama kısmından aratın veya ilgili sayfadaki şarkılardan birini seçin.

6- Bu adımların sonunda ilgili şarkı hikayenize eklenmiş olacaktır. Son olarak hikayenize yerleştirmiş olduğunuz ilgili şarkının görünümünü, konumunu kendi tercihinize göre düzenleyin ve sağ üst köşedeki ”bitti” yazısına dokunun.

Bu adımların sonunda daha önce göndermiş olduğunuz ilgili mesaj hem sizin hem de karşı tarafın sohbet penceresinden silinmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikayeye müzik ekleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorularınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.