Instagram Kullanıcı Bildirimi Açma [Nasıl Yapılır?]

Instagram’da kullanıcı bildirimi nasıl açılır? Instagram’da bir kullanıcının gönderi bildirimleri nasıl aktif edilir? Instagram’da kullanıcı gönderi paylaştığından bildirim alma işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir kullanıcı için bildirimleri açma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır ve bu sayı her geçen gün kat ve kat artmaktadır.

Instagram’da kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşabilmektedir. Bunların yanı sıra kullanıcılar canlı videolar yapabilmekte ve diğer Instagram kullanıcıları ile mesajlaşabilmektedir. Uygulamasında kullanıcılarına bir çok imkanı sağlayan Instagram, tüm bunların yanı sıra yine uygulamasında kullanıcılarına işlevsellik açısından bir çok özelliği de sunmaktadır.

Tüm dünya da oldukça popüler olan Instagram, yapmış olduğu yeni güncellemeler ile uygulamasında sunduğu özelliklere yenilerini katmaya devam etmektedir.

Daha çok uygulamanın işlevselliğini arttırmak ve kullanıcılarının ihtiyaçlarını göz ederek yapılan bu güncellemeler kullanıcılara bir çok imkanı tanımaktadır.

Instagram’ın kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu bu özelliklerden biri Instagram’da tek bir kullancının bildirimlerini açma özelliğidir.

Instagram’da kullanıcılar dilerlerse takip ettiği kullanıcılardan istediği tek bir kullanıcının ya da istediği bir kaç kullanıcının bildirimlerini açabilmektedir. Yani kullanıcılar bu imkan ile herhangi bir kullanıcının bildirimlerini açarak o ilgili kullanıcının gönderi ve hikaye gibi paylaşımlarından anında haberdar olabilmektedir.

Oldukça basit bir şekilde ilgili kullanıcının profilinde yapılan bu ayarlama ile sizde istediğiniz tüm kullanıcıların paylaşımlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Peki Instagram’da kullanıcı bildirimi nereden, nasıl açılıyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları uygulayarak Instagram’da takip ettiğiniz herhangi bir kullanıcının bildirimlerini açabilirsiniz. 

Instagram’da Kullanıcı Bildirimi Açma: 

Instagram’da takip ettiğiniz herhangi bir kullanıcının gönderi bildirimlerini açmak için; 

1- Bildirimlerini açmak istediğiniz kullanıcının profiline gidin.

2- Takip ettiğiniz ilgili kullanıcının profilinde sağ üst köşede yer alan ”Çan butonuna’‘ dokunun.

3- Ardından karşınıza çıkacak olan alt penceredeki seçeneklerden bildirim butonlarına dokunarak ilgili kullanıcının bildirimlerini aktif hale getirin.

Not: İlgili kısımda ilgili kullanıcının sadece gönderi bildirimlerini açmak için; gönderiler seçeneğinin yanındaki butonuna dokunmanız yeterlidir. İlgili kullanıcının Hikaye, IGTV ve Canlı videoları içinde bildirim almak için; ilgili butonlara dokunmanız yeterlidir. 

Bu adımların sonunda artık takip ettiğiniz ilgili kullanıcı herhangi bir paylaşımda bulunduğunda Instagram size bunu bildirim şeklinde belirtecektir.

Kullanıcı bildirimi nasıl kapatılır? 

Daha önce ilgili kısımdan aktif hale getirmiş olduğunuz kullanıcı bildirimini dilerseniz yine aynı yerden kapatabilirsiniz.

Instagram’da daha önce bildirimleri aktif edilen kullanıcının bildirimlerini kapatmak için; ilgili kullanıcının profiline gidin ve profil kısmında yer alan ‘Çan’ ikonuna dokunarak karşınıza gelen seçeneklerden aktif halde olan bildirim butonlarını kapatın.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da takip edilen herhangi bir kullanıcı için gönderi bildirimlerinin nasıl açıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.