Klavyede Eşittir İşareti ( = ) Nerede, Nasıl Yapılır ?

Klavyede eşittir (=) işareti nerede ? Klavyeden eşittir işareti nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere bilgisayar klavyesinden eşittir (=) işaretinin nasıl yapıldığını anlattık. İşte detaylar.. 

Klavyeler üzerinde 100’ün üzerinde tuş bulunmaktadır. Bilgisayar klavyelerindeki bu tuşların çoğunluğunu harf ve rakamlar oluşturmaktadır. Bunların haricinde klavyeler üzerinde işaret ve semboller de yer almaktadır. İşaret ve sembollerin kimleri harflerin üzerinde yer alsa da çoğunluğu üst sayısal tuş takımının üzerinde yer almaktadır.

Üst rakam tuşlarının üzerinde yer alan işaret ve semboller sadece bulundukları tuş vasıtasıyla kullanılmamaktadır. Bu işaret ve sembolleri kullanabilmeniz için klavyeden 2’li ya da 3’lü tuş kombinasyonları yapmanız gerekmektedir.

Bu tuş kombinasyonları genellikle ‘Shift’ ve ‘Alt’ tuşları yapılmaktadır. Klavyeden eşittir (=) işareti de yine diğer semboller de olduğu gibi 2’li tuş kombinasyonu yapılmaktadır. Şimdi hep birlikte aşağıdan klavyede eşittir işaretinin nasıl yapıldığına bakalım.

KLAVYEDE EŞİTTİR (=) İŞARETİ NEREDE, NASIL YAPILIR ? 

Klavyede eşittir (=) işareti, üst rakam tuşlarından ‘0‘ rakamının üzerindedir. Eşittir (=) işaretini oluşturmak için; 2’li tuş kombinasyonu yapmanız gerekmektedir. Eşittir işaretini yapmak için uygulanan tuş kombinasyonu şu şekildedir;

EŞİTTİR (=) İŞARETİ :   ‘ SHİFT + 0 ‘

Eşittir (=) işaretini oluşturmak için; SHİFT tuşuna basılı tutun ve üst rakam tuşlarından ‘ 0 ‘ tuşuna basın.

Bu ikili tuş kombinasyonu ile eşittir = işaretini dilediğiniz her yerde oluşturabilirsiniz.

Not: Ayrıca dilerseniz eşittir işaretini buradan ‘ = ‘ kopyala-yapıştır metodunu uygulayarak kullanmak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Yaşanabilecek tuş bozuklukları gibi durumlar için; karakter eşlem uygulamasının yanında bu da farklı bir çözüm yolu.

”Bu yazımızda sizlere klavyeden eşittir ‘ = ‘ işaretinin nasıl yapıldığını anlattık. Konu ile ilgili sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.