Samsung Note 8 Çıkış Tarihi ve Fiyatı !

Samsung Galaxy Note 8 ne zaman çıkacak? Android severlerin merakla beklediği NOTE 8’in fiyatı ne kadar olacak? Samsung Note 8’in tasarımı ve özellikleri neler olacak? Tüm ayrıntılar haberimizde..

SAMSUNG NOTE 8 NASIL OLACAK?

Note 8 çok daha büyük bir ekrana, çift kamera ve telefonun arka yüzünde konumlandırılmış parmak izi tarayıcıya sahip. Infinity Display(boydan boya ekran) uygulamasına sahip olan telefon, aynı zamanda (Slashleaks) çerçevesiz yapısıyla da dikkat çekiyor.

2.960*1.440 piksel ve 19.5:9 en-boy oranıyla tek elle kullanımı kolaylaştıran telefonun, 6.3-6.4 kavisli bir Super AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor.

SAMSUNG NOTE 8’İN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NASIL OLACAK ?

  • Bölgelere göre farklı yongaya sahip olacak olan Note 8’in ABD modelinde Snapdragon 836 ve Avrupa modelinde ise Exynos 8895 işlemcilerinin bulunacağı söyleniyor.
  • RAM miktarının, 6 GB olacağı beklenen telefonun bazı bölgelerde 8GB RAM ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.
  • Samsung Note 8 kamerasının 12 MP geniş açılı objektife ve 3* optik zoom, 15 MP telefoto objektife sahip çift kamera ile gelmesi bekleniyor.
  • IP68 sertifikasına sahip olan telefonun yeni SPen ve 3300-3500 mAh bir pil ile tüketicinin karşısına çıkacağı düşünülüyor.
  • Ayrıca Samsung’un sanal asistanı Bixby’in gelişmiş halinin Note 8’in özellikleri arasında yer alacağı söyleniyor.
  • Samsung Note 8’in bir diğer özelliği ise yazılımının Android 7.1.1 olması.

SAMSUNG NOTE 8 NE ZAMAN ÇIKACAK ?

Samsung Note 7, Ağustos 2016 yılında tanıtılmıştı. Aynı şekilde Samsung Note 8’in de önümüzdeki Ağustos ayında tanıtılacağı ve ardından piyasaya sürüleceği duyulan söylentiler arasında.

Iphone 8’den evvel piyasaya sürülecek olan Samsung Note 8, çok büyük ihtimalle Ağustos sonu ya da Eylül’ün ilk haftası kullanıcının beğenisine sunulacak.

SAMSUNG NOTE 8’İN FİYATI NE OLACAK?

Note 8’in, Samsung’un bu zamana kadar çıkardığı en pahalı telefonu olma ihtimali çok yüksek. Tahminlere göre yurt dışında 850-900 dolar civarında bir fiyata sahip olacağı düşünülen akıllı telefonun, Türkiye’de satışa sunulacağı rakam 3.500-5.000 civarı olarak öngörülüyor.

TeknoAjan.com
13-07-2017