Instagram’da Ortak Canlı Yayın Dönemi !

Popüler sosyal paylaşım ağı olan Instagram, çok yakında kullanıcılarını sevindirecek yepyeni bir özellikle geliyor. Instagram uygulaması, yeni dönemde canlı yayın platformuna konuk ekleme özelliğini ekleyecek.

Şuan Instagram tarafından belirlenen kullanıcılar tarafından test aşamasında olan özellik ile Instagram’da canlı yayın yapan kullanıcılar, diledikleri zamana arkadaşlarını da canlı yayına dahil edebilecek.

Çok yakında tüm kullanıcılar için sunulacak olan güncelleme ile İnstagram’da canlı yayın yapmaya başladığınızda, bir arkadaşınızı yayınınıza davet edip canlı yayını birlikte gerçekleştirebileceksiniz. Eğer karşı taraf göndermiş olduğunuz daveti kabul ederse, direkt olarak canlı yayınınız ikiye bölünecek birlikte farklı cihazlardan ortak canlı yayın yapma fırsatı elde edebileceksiniz.

Bu özellik ile birlikte canlı yayını izlemek isteyen takipçileriniz yada diğer instagram kullanıcıları, ikiye bölünmüş ekranda farklı iki canlı yayını bir ekranda izleme imkanı elde edebilecek.

Konuklarınızın ne zaman canlı yayınınızdan ayrılmasına da siz karar verebileceksiniz. Konuğunuzu canlı yayından çıkarmak isterseniz yada istemediğiniz bir durum ile karşı karşıya kalacak olursanız, konuğunuzu ”ATIN” butonu ile basit bir şekilde yayından çıkarabileceksiniz.

NOT: Merakla beklenen şuan test aşamasında olan özelliğin yeni güncelleme ile 1 ay içerisinde çıkması bekleniyor. 

TeknoAjan.com