LG’nin katlanabilir TV’si rekor fiyatla satışa çıktı !

Güney Koreli teknoloji devi LG, geçtiğimiz yıllarda tanıtmış olduğu katlanabilir televizyon modelini rekor bir fiyatla satışa sundu.  Dünyanın ilk katlanabilir televizyon modeli olan LG Signature OLED TV R, sahip olduğu fiyat etiketiyle dudak uçuklatıyor. 

Güney Koreli teknoloji devi LG,, 2018 CES fuarında katlanabilir OLED ekranlı bir TV prototipini göstermiş ve bir sene sonra düzenlenen 2019 CES fuarında yeni model televizyonu olan LG Signature OLED TV R modelini sergilemişti. 

Dünyanın ilk katlanabilir TV modeli yapılan bu tanıtımının üzerinden yaklaşık bir sene sonra sonunda satışa sunuldu. LG’nin yeni katlanabilir televizyon modeli olan LG Signature OLED TV R, 65 inç 4K destekli bir ekrana sahip. 

Şu an itibariyle sadece Güney Kore’de satışa sunulan LG Signature OLED TV R, tasarımı ve özellikleri dışında daha çok rekor fiyatı ile dikkatleri bir hayli üzerine çekiyor.  

LG Signature OLED TV R’ın Satış Fiyatı Nedir ? 

Dünyanın ilk katlanabilir TV modeli olan LG Signature OLED TV R, Güney Kore’de 100.000 KRW (Güney Kore Wonu) fiyat etkileyle satışa sunuldu. Güncel kur oranlarına göre ilgili rakam şu an itibariyle 88.000 Dolar gibi bir rakam denk geliyor. 

İlgili rakama Türk Lirasına çevrildiğinde ise yaklaşık 700.000 TL gibi bir rakama denk geliyor. Tabi bunun üzerine eklenecek vergi türleri ile birlikte ilgili cihazın ülkemizdeki fiyatı muhtemelen 1 Milyon TL gibi bir rakamın üzerinde olması yüksek olasılık. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.