iPhone’da Zil Sesi Nasıl Değiştirilir ?

iPhone’da zile sesi değiştirme nasıl yapılır ? iPhone’da zil sesi nasıl değiştirilir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da arama zil sesinin nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

iPhone kullanıcıları cihazlarını diledikleri gibi özelleştirebiliyor. Apple kullanıcılara cihazlarında görünüm olsun, bildirim sesleri olsun bir çok özelliği kendi tercihleri doğrulsunda değiştirebilme imkanı tanıyor.

Kullanıcıların kendi tercihleri doğrultusunda değiştirebildikleri özelliklerin başında temalar, yazı boyutları, zil sesleri ve bildirim sesleri geliyor.

Kullanıcılar cihazlarında bu gibi özellikleri kendi zevklerine, tercihlerine göre ayarlayabiliyor. Kullanıcıların ise bu özelliklerden en çok değiştirmeyi tercih ettiği seçenek genellikle arama zil sesi ve mesaj bildirim sesi oluyor.

Bildiğiniz üzere Apple’ın cihazlarında kullandığı kendisiyle özeleşmiş bir arama ve mesaj bildirim sesi bulunmaktadır. İlgili sesler standart olarak her iPhone cihazı ile birlikte otomatik olarak ayarlı gelmektedir. Tabi bu seçenek isterlerse kullanıcılar tarafından daha sonra değiştirilebilmektedir.

Bir çok kullanıcı kullanmış olduğu cihazda arama zil sesini her ne kadar Apple’ın orijinal zil sesini kullansada bazı kesimler bu zil sesinden hoşlanmayabiliyor. Bunun yanı sıra iPhone kullanıcılarıda bir çok kişinin cihazında aynı zil sesinin kullanılıyor olmasından yakınıyor.

Artık günümüzde piyasada yer alan telefonların neredeyse %50’ye yakınını iPhone cihazları oluşturmaktadır. Hal böyle olunca da herhangi bir ortamda birinin telefonu çaldığında zil sesi sizinle aynı olunca sanki sizin telefonunuz çalışıyormuş hissine kapılıyorsunuz. Bu da bazen oldukça can sıkıyor. Hatta o an elimiz telefona bile gidiyor.

Hal böyle olunca da kullanıcılar bu gibi durumlardan kurtulmak için en mantıklı olan yöntemlerden birini zil sesini değiştirmeyi tercih ediyor.

Tabi Apple’da buna izin veriyor. iPhone kullanıcıları dilerlerse cihazlarındaki arama zil sesinin ve diğer bildirim seslerini diledikleri an diledikleri şekilde değiştirebiliyor. Oldukça basit olan bu işlemi kullanıcılar cihazlarında ayarlar kısmından hemen yapabiliyor.

Ayrıca bazı kullanıcılar cihazlarının zil sesini sevdiği sanatçıların müzikleri de yapabiliyor. Bunun da nasıl yapıldığı bir başka yazımızda sizler için gösterdik. ”iPHONE’da zil sesini müzik (.mp3) yapma” adlı yazımızda ”BURADAN” gidebilirsiniz.

Peki iPhone’da zil sesi değiştirme işlemi nasıl yapılıyor ? iPhone’da zil sesi nereden, nasıl değiştirilir ? İşte sorunuzun yanıtı burada. Aşağıda sizlere iPhone cihazlarında zil sesinin nereden, nasıl değiştirilebileceğini gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızın zil sesini dilediğiniz her zaman değiştirebilirsiniz.

iPHONE’DA DUVAR KAĞIDI DEĞİŞTİRME :

iPhone’da zil sesini değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Ses ve Dokunuş” kısmına gidin.

3- Ardından cihazınızın zil sesini değiştirmek için; ses ve dokunuş ayarları sayfasındaki seçeneklerden ”ZİL SESİ” seçeneğine dokunun.

4- Son olarak bu kısımda karşınıza cihazınızda var olan zil sesi seçenekleri çıkacaktır. Bunlara dokunarak hem seçme işlemini yapın.

NOT: Seçme işlemi yapılırken zil sesleri cihazınızdan çalınacaktır. Böylelikle hem hangi ses tonunun sizler için daha kullanışlı olacağını hem de hangilerinin zevkinize daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz. 

Herhangi bir zil sesinde karar verdikten sonra ilgili sesi seçin ardından seçim yapıldıktan sonra ilgili zil sesinin yanında mavi tik işareti belirecektir. Ardından seçme işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu kısımdan çıkış yapabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da zil sesi değişikliğinin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.