Bizimle iletişime geçin


HABERLER

iPhone Notlar’da Tablo Nasıl Eklenir ve Düzenlenir ?

iPhone Notlar’da tablo nasıl oluşturulur ? iPhone’da notlar uygulamasında tablolar nasıl düzenlenir ? Notlar uygulamasında tabloya satır ve sütun nasıl eklenir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasında tablo ekleme ve düzenleme işlemlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları iOS işletim sisteminde yer alan Notlar uygulaması ile birlikte kolayca notlar edilenebiliyor ve bunlara diledikleri an erişebiliyor. Ayrıca kullanıcılar isterlerse yine bunlar üzerinde düzenlemeler yapabiliyor.

Hem güvenlik hem de basit bir uygulama olması sebebiyle iPhone kullanıcıları tarafından oldukça sık kullanılan ve tercih edilen notlar uygulaması kullanıcılarına bir çok işlevsel özellikte sunuyor.

Uygulama içersinde kullanıcılara sunulan bu özellikleri, yazı boyutu değiştirme, yazı tipi değiştirme, yazı rengi değiştirme, tablo oluşturma ve tabloları düzenleme şeklinde sıralayabiliriz. Her ne kadar bir çok not uygulamasında yapabileceğiniz şeyler olsa da iOS işletim sisteminde yer alan bu uygulama ile tüm bunları cihazınızda çok pratik bir şekilde yapabiliyorsunuz. Üstelik her an yanımızda bulunan bu akıllı telefonlar ile dilediğimiz an notlar edinebiliyoruz.

Bizde yazımızda da sizlere iPhone’da yer alan bu notlar uygulamasıdaki bir özellikten bahsedeceğiz. Cihazlarında bir çok not tutan kullanıcının oldukça sık kullandığı bir özellikten bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu özellik notta ya da notun içersinde tablo oluşturma özelliğidir.

Kullanıcılar iPhone’da notlar uygulamasında not içeriğini bir tablo haline dönüştürebiliyor. Ayrıca yine kullanıcılar bu imkan sayesinde notlarının arasına yine tablolar oluşturabiliyor. Üstelik kullanıcılar bu tabloları kendi ihtiyaçlarına göre pratik bir şekilde şekillendirebiliyor.

Aşağıda bu özelliği tam olarak bilmeyen ya da hiç bilmeyen tüm iPhone kullanıcılarına bu işlemlerin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone’da notlar uygulamasında oluşturduğunuz notlara pratik bir şekilde tablo ekleyebilirsiniz.

iPhone’da Notlar’a Tablo Ekleme ve Düzenleme : 

iPhone’da notlar uygulamasında oluşturduğunuz ya da oluşturacağınız bir nota tablo eklemek için; 

1- Notlar uygulamasında yeni bir not sayfası açın ya da var olan herhangi bir notu açın.

2- Klavyenin hemen üstünde yer alan ”tablo” ikonuna dokun. Ardından iki satır, iki sütun şeklinde bir tablo notunuza eklenecektir.

NOT: İlgili kısımı göremiyorsanız; klavyeninin hemen sağ üst köşesinde bir artı işareti yer alacaktır. Bu kısıma dokunarak ilgili seçenekleri açabilirsiniz.

Tabloya satır ve sütun nasıl eklenir ? Tablodaki satır ve sütun sayısı nasıl arttırılır ? 

Notlarda oluşturmuş olduğunuz tabloya satır ve sütun eklemek için;

Satır eklemek için; satır kısmına dokunduğunuzda karşınıza çıkan 3 nokta ikonuna dokunun ve açılacak olan pencereden ”Satır Ekle” butonuna dokun.

Sütun eklemek için; sütun kısmına dokunduğunuzda da karşınıza çıkan 3 nokta ikonuna dokunun ve ”Sütun Ekle” butonuna dokunun.

Tablonuza bu şekilde dilediğiniz kadar satır ve sütun ekleyebilirsiniz. Dilerseniz yine dokunduğunuz sütun veya satıları yine bu kısımdan silebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasında tablo oluşturma ve tablo düzenleme işlemlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

HABERLER

Tesla’dan Rekor üstüne Rekor !

Tesla’dan rekor üstüne rekor ! Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. İşte detaylar…

Tesla’dan rekor üstüne rekor. Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. 

Elektrikli araç üreticisi Tesla 2021 yılının 2. çeyreğinde ürettiği ve teslim ettiği araç sayısını resmi olarak açıkladı. Tesla bu yılın 2. çeyreğinde 200 binden fazla araç teslim etti.

Tesla’nın yılın bu çeyreğinde teslim ettiği araç sayısı şirketin bu zamana kadar bir çeyrekte teslim ettiği en fazla araç sayısı oldu. Böylelikle şirket bu satış rakamı ile birlikte kendi rekorunu da kırarak rekor üstüne rekor kırmış oldu.

Yılın 2. çeyreğinde 200 binin üzerinde araç teslim edildi !

Tesla, 2021 yılının ikinci çeyreğinde toplam 206.421 araç üretti.

Tesla’nın bu çeyrekte üretmiş olduğu araçlardan 2.340 tanesi Model S ve Model X modelleri oldu. Bu modeller bu yıl bu çeyrekte üretildi.

Bu modellerin haricinde üretilen 204.081 adet araç ise Model 3 ve Model Y modelleri oldu.

Üretimi yapılıp teslimatı tamamlanan araç sayılarına da bakacak olursak; 

Tesla’nın Model S ve Model X araçlarından 1.890 adet teslimat yapılırken, Model 3 ve Model Y araçlarından ise 199.360 adet teslimat yapıldı.

Yani şirket bu yılın 2. çeyreğinde 201.250 adet araç teslim etmiş oldu.

Elon Musk bu başarıyı Twitter’da kutladı !

Elon Musk, gerçekleştirmiş oldukları bu başarıyı Twitter’da göndermiş olduğu bir Tweet ile kutladı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Xbox Live Gold için Temmuz Ayında Ücretsiz Olacak Olan Oyunlar Belli Oldu !

Xbox Live Gold üyeleri için Temmuz ayında ücretsiz olarak sunulacak oyunlar belli oldu. Oyunseverlerin merakla beklediği oyunlar heyecan uyandırdı. İşte detaylar…

Microsoft, Xbox kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Microsoft’un Xbox kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. 

Microsoft’un TEMMUZ ayında Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Microsoft, Temmuz ayında 4 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Microsoft, Temmuz ayında Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunlarını Xbox Live Gold abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

OYUNLAR NE ZAMAN ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Microsoft, Temmuz ayında dört farklı oyunu Xbox kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları olacak.

Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları Temmuz ayı içerisinde belirtilen tarihlerde ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

XBOX ONE

  • Planet Alpha (1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Rock of Ages III: Make & Break (16 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında indirilebilir.)

XBOX 360

  • Conker: Live & Reloaded (1 Temmuz – 15 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Midway Arcade Origins (16 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlardan iki tanesi Xbox One, iki tanesi ise Xbox 360 kullanıcılarına sunulacakken bu oyunların hepsine geriye uyumluluk özelliği sayesinde Xbox Series X ve Xbox Series S kullanıcıları da erişebilecek. 

NOT: Bu fırsat, Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

*Ücretsiz olarak sunulacak olan bu 4 oyunun toplam değeri yaklaşık olarak 700 Türk Lirası’dır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

PS PLUS Aboneleri için TEMMUZ Ayında Ücretsiz Sunulacak Oyunlar Belli Oldu !

Sony’nin PS Store üzerinden Playstation kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Sony’nin Playstation kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. Sony, Temmuz ayında 3 farklı oyunu ücretsiz olarak sunacak. İşte detaylar…

Sony’nin PS Store üzerinden Playstation kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Sony’nin Playstation kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı.

Sony’nin Temmuz ayında PS Plus üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Sony, PS Store üzerinden Temmuz ayında 3 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Sony, Temmuz ayında A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunlarını Playstation Plus abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

Sony tarafından belirtilen Temmuz ayının ücretsiz oyunları, Playstation kullanıcıları tarafından yine sevinçle karşılandı.

OYUNLAR NE ZAMANA KADAR ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Sony, Temmuz ayında üç farklı oyunu PS4 ve Playstation 5 kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunları olacak.

A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds oyunları 6 Temmuz tarihi itibariyle PS Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlar 31 Temmuz tarihine kadar PlayStation Plus üyeleri tarafından ücretsiz bir şekilde indirilebilecek. 

*NOT: A Plague Tale: Innocence, PlayStation 5 için duyurulurken; Call of Duty: Black Ops 4 ve WWE 2K Battlegrounds yapımları PlayStation 4 için gelecek.

NOT: Bu fırsat, PLAYSTATION PLUS üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

Geçen Ayın Ücretsiz Oyunları Hala İndirilebilir Durumda !

Sony’nin geçtiğimiz ay ücretsiz bir şekilde sunduğu 3 farklı oyunda temmuz ayında ücretsiz olarak indirilebilecek.

Sony’nin geçtiğimiz ay PS Plus abonelerine sunduğu bu oyunlardan Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown oyunu Temmuz ayı boyunca ücretsiz indirilebilecek. Oyun severler diğer iki bedava oyun olan Star Wars: Squadrons ve Operation Tango‘yu ise 5 Temmuz‘a kadar indirebilecek.

TEMMUZ AYININ ÜCRETSİZ OYUNLARI HAKKINDA :

  • A Plague Tale: Innocence, Asobo Studio tarafından geliştirilmiş ve Focus Home Interactive tarafından yayınlanmış bir aksiyon-macera hayatta kalma korku gizli oyunudur. Oyun, Mayıs 2019’da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülmüştür.
  • Call of Duty: Black Ops 4, Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından 2018’de yayınlanan bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunun ilk piyasaya sürülme tarihi, 3 Ağustos 2018’dir. Oyun, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows platformları için geliştirilmiştir. 
  • WWE 2K Battlegrounds, WWE 2K serisinin arcade türündeki yan oyunudur. Spor kategori türünde yer alan oyun ilk olarak 17 Eylül 2020 tarihinde sunulmuştur. Oyun, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, Stadia platformlarında oyun severler tarafından oynanabilmektedir. 

PS PLUS ABONELİK ÜCRETİ NE KADAR ?

Playstation Plus’ın aylık abonelik servisi, üç farklı paketle oyunseverlerin karşına çıkıyor. PS Plus’a abone olmak isteyen kullanıcıların aylık 40 TL, üç aylık 100 TL veya 12 aylık 200 TL ödemesi gerekiyor.

”Peki siz Temmuz ayında ücretsiz olacak oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz ? Görüşlerinizi aşağıdan ‘YORUMLAR‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com