iPhone Notlar’da Tablo Nasıl Eklenir ve Düzenlenir ?

iPhone Notlar’da tablo nasıl oluşturulur ? iPhone’da notlar uygulamasında tablolar nasıl düzenlenir ? Notlar uygulamasında tabloya satır ve sütun nasıl eklenir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasında tablo ekleme ve düzenleme işlemlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları iOS işletim sisteminde yer alan Notlar uygulaması ile birlikte kolayca notlar edilenebiliyor ve bunlara diledikleri an erişebiliyor. Ayrıca kullanıcılar isterlerse yine bunlar üzerinde düzenlemeler yapabiliyor.

Hem güvenlik hem de basit bir uygulama olması sebebiyle iPhone kullanıcıları tarafından oldukça sık kullanılan ve tercih edilen notlar uygulaması kullanıcılarına bir çok işlevsel özellikte sunuyor.

Uygulama içersinde kullanıcılara sunulan bu özellikleri, yazı boyutu değiştirme, yazı tipi değiştirme, yazı rengi değiştirme, tablo oluşturma ve tabloları düzenleme şeklinde sıralayabiliriz. Her ne kadar bir çok not uygulamasında yapabileceğiniz şeyler olsa da iOS işletim sisteminde yer alan bu uygulama ile tüm bunları cihazınızda çok pratik bir şekilde yapabiliyorsunuz. Üstelik her an yanımızda bulunan bu akıllı telefonlar ile dilediğimiz an notlar edinebiliyoruz.

Bizde yazımızda da sizlere iPhone’da yer alan bu notlar uygulamasıdaki bir özellikten bahsedeceğiz. Cihazlarında bir çok not tutan kullanıcının oldukça sık kullandığı bir özellikten bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu özellik notta ya da notun içersinde tablo oluşturma özelliğidir.

Kullanıcılar iPhone’da notlar uygulamasında not içeriğini bir tablo haline dönüştürebiliyor. Ayrıca yine kullanıcılar bu imkan sayesinde notlarının arasına yine tablolar oluşturabiliyor. Üstelik kullanıcılar bu tabloları kendi ihtiyaçlarına göre pratik bir şekilde şekillendirebiliyor.

Aşağıda bu özelliği tam olarak bilmeyen ya da hiç bilmeyen tüm iPhone kullanıcılarına bu işlemlerin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone’da notlar uygulamasında oluşturduğunuz notlara pratik bir şekilde tablo ekleyebilirsiniz.

iPhone’da Notlar’a Tablo Ekleme ve Düzenleme : 

iPhone’da notlar uygulamasında oluşturduğunuz ya da oluşturacağınız bir nota tablo eklemek için; 

1- Notlar uygulamasında yeni bir not sayfası açın ya da var olan herhangi bir notu açın.

2- Klavyenin hemen üstünde yer alan ”tablo” ikonuna dokun. Ardından iki satır, iki sütun şeklinde bir tablo notunuza eklenecektir.

NOT: İlgili kısımı göremiyorsanız; klavyeninin hemen sağ üst köşesinde bir artı işareti yer alacaktır. Bu kısıma dokunarak ilgili seçenekleri açabilirsiniz.

Tabloya satır ve sütun nasıl eklenir ? Tablodaki satır ve sütun sayısı nasıl arttırılır ? 

Notlarda oluşturmuş olduğunuz tabloya satır ve sütun eklemek için;

Satır eklemek için; satır kısmına dokunduğunuzda karşınıza çıkan 3 nokta ikonuna dokunun ve açılacak olan pencereden ”Satır Ekle” butonuna dokun.

Sütun eklemek için; sütun kısmına dokunduğunuzda da karşınıza çıkan 3 nokta ikonuna dokunun ve ”Sütun Ekle” butonuna dokunun.

Tablonuza bu şekilde dilediğiniz kadar satır ve sütun ekleyebilirsiniz. Dilerseniz yine dokunduğunuz sütun veya satıları yine bu kısımdan silebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasında tablo oluşturma ve tablo düzenleme işlemlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.