iPad’de Ekran Simgelerini Küçültme/ Büyütme Nasıl Yapılır ?

iPad’de ekrandaki simgeler nasıl küçültülür ? iPad ekran simgeleri nasıl büyütülür? iPad ekrandaki simgelerin boyutu nasıl değiştirilir ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında ekrandaki simgelerin nereden, nasıl küçültülüp büyütülebileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

iPad kullanıcıları dilerlerse cihazlarının ekranlarında yer alan simgelerin boyutlarını kendi göz zevklerine veya tercihlerine göre pratik bir şekilde değiştirebiliyor.

Apple kullanıcılarına iPad cihazlarında yer alan iPadOS işletim sistem sisteminde bu imkanı tanıyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar cihazlarının ekranında yer alan simgelerin boyutlarını ister küçültebiliyor isterlerse de büyütebiliyor.

Özellikle görme konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar cihazlarında yer alan uygulama simgelerinin boyutlarını büyüterek bu konuda yaşadıkları sıkıntıyı bir nebzede olsa giderebiliyor.

Bunun haricinde ise özellikle cihazlarında oldukça fazla uygulama kullanan ve bulunduran kullanıcılar cihazlarındaki uygulamaların oldukça fazla sayfada yer almasından şikayetçi olabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar simge boyutlarını küçülterek uygulamaların daha az sayfada yer almasına olanak tanıyabiliyor.

Bir çok noktada bir çok kullanıcının işine yarayan bu özellik sizlerinde işinize yarayabilir. İhtiyaç olmasa da iPad cihazınızın görünüşünün göz zevkinize daha uygun olmasını bu özellik ile sağlayabilirsiniz.

Peki iPad’de simge küçültme ve büyütme nereden, nasıl yapılıyor ? Apple iPad cihazlarında simge boyutu değiştirme işlemi ayarlar kısmından bir kaç adım yoluyla yapılabilmektedir. Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPad cihazınızda ekranınıza yer alan simgelerin boyutlarını değiştirebilirsiniz. 

iPad Ekranındaki Simgelerin Boyutunu Küçültme ve Büyütme : 

iPad ekranınızda yer alan uygulamaların simgelerinin boyutlarını değiştirmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Ana Ekran ve Dock” kısmına dokunun.

3- Ardından karşınıza çıkacak olan ana ekran ayarları sayfasında yer alan seçeneklerden ”Daha Fazla” seçeneğine dokunarak cihazınızın ana ekranındaki uygulama simgelerini daha küçük hale getirebilir veya ”Daha Büyük” seçeneğine dokunarak simgeleri daha büyük hale getirebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad’de ekran simgelerinin boyutlarının nereden, nasıl değiştirilebileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.