iPhone’da Sim Pin Kodu Nasıl Kapatılır ?

iPhone’da sim kart pin kodu nasıl kapatılır ? iPhone’da sim Pin kodu nereden kapatılır ? iPhone’da pin kodu kapatma işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazında sim kartınızın pin kodunu nereden, nasıl kapatabileceğinizi gösterdik. İşte detaylar.. 

iPhone kullanıcıları dilerlerse cihazlarından kullanmış oldukları operatörün sim kartının pin kodunu devre dışı bırakabiliyor. Böylelikle cihazlarını açtıklarında ya da yeniden başlattıklarında kullanıcılardan pin kodu girmeleri istenmiyor.

İlgili işlem cihazların ayarlar kısmından basit bir şekilde yapılabiliyor. Cihazların ayarlar kısmından yapılan sim pin kodu kapatma işlemi ile birlikte artık kullanmış olduğunuz operatörün (Vodafone, Turkcell, Turk Telekom) sim kartının pin kodu devre dışı bırakılmış oluyor.

Kullanmış olduğunuz sim kartın pin kodunu iPhone cihazınızdan devre dışı bıraktıktan sonra bu sim kartınızın pin kodu artık diğer farklı cihazlara da takıldığında devre dışı durumda olacaktır.

Bu sebeple pin kodunuzu devre dışı bırakırken yaşanabilecek güvenlik zaafiyetlerini de göz önünde bulundurmanızda yarar var. Sim kartınızın tanıdığınız ya da tanımadığınız kişilerin eline geçmesi durumunda hattınıza erişimde herhangi bir güvenlik koruması (pin kodu) yer almayacaktır.

Peki iPhone cihazlarında bu işlem nereden, nasıl yapılıyor? iPhone cihazınızdan kullanmakta olduğunuz operatörün sim kartının pin kodunu cihazınızın ayarlar kısmında bir kaç adım yoluyla kapatabilirsiniz. Aşağıda sizlere belirttiğimiz adımları sırayla uygulayarak pin kodunuzu devre dışı bırakabilirsiniz.

iPhone’da Sim Pin Kodu Kapatma : 

iPhone cihazınızdan sim kart pin kodunuzu kapatmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”HÜCRESEL” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek sayfadan ”SIM PIN” seçeneğine gidin.

4- Bu kısımda sim pin kodunu kapatmak için; en üstte yer alan SIM PIN yazısının yanında aktif durumda olan (yeşil) butona dokun.

Butona dokunduktan sonra sizden pin kodunuz istenecektir. Pin kodunuzu ilgili kısma girin ve işlemi bitirin.

Artık kullanmış olduğunuz operatörün sim kartının pin kodu devre dışı bırakılmış yani kapatılmış olacaktır. Dilerseniz yine bu kısımdan pasif (kapalı) durumdaki butona dokunarak sim kartınızın pin kodunu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında sim Pin kodunun nereden, nasıl devre dışı bırakıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız