iPad Ekranı İkiye Bölme | iPad’de Aynı Anda İki Uygulama Nasıl Açılır ?

iPad ekranı nasıl ikiye bölünür ? iPad’de birden fazla uygulama nasıl kullanılır ? Apple iPad’de aynı anda iki uygulama nasıl açılır ? iPad ekranında iki uygulama nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazında ekranın nasıl ikiye bölündüğünü gösterdik. İşte detaylar.. 

iPadOS işletim sistemine sahip iPad kullanıcıları cihazlarının ekranını ikiye hatta üçe bölebiliyor. Kullanıcılar Apple’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bu çoklu görev özelliği ile birlikte cihazlarının ekranında aynı anda birden fazla uygulamayı kullanabiliyor.

Kullanıcılar için oldukça faydalı ve işlevsel olan bu özellik ile birlikte cihazınızın ekranında uygulamaları dilediğiniz gibi açabilir ve bunları dilediğiniz gibi boyutlandırıp, konumlandırabilirsiniz.

Bu özellik ile birlikte artık cihazınızda aynı anda herhangi bir uygulamadan müzik dinleyebilir veya video izleyebilir. Aynı anda not edinebilir ve internette gezinebilirsiniz. Bunların haricinde dilediğiniz her şeyi yine bu özellik ile yapabilirsiniz.

Peki iPad’de ekranı ikiye bölme nasıl yapılıyor ?

Apple iPad’de kullanıcılar ekranı bölerek birden fazla uygulamayı kullanabiliyor. Ancak bir çok yeni iPad kullanıcısı bu özelliği bilmiyor veya kullanmayı tam olarak beceremiyor. Bu sebeple bizde sizlere iPad’de ekranı nasıl 2’ye bölebileceğinizi gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak iPad ekranınızı bölebilir ve birden fazla uygulamayı artık cihazınızda aynı anda kullanabilirsiniz. 

iPad’de ekran ikiye nasıl bölünür ? 

iPad’de cihazınızın ekranını bölerek birden fazla uygulamayı aynı anda açmak ve kullanmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda aynı anda kullanmak istediğiniz herhangi bir uygulamayı açın.

2- Ardından aynı anda kullanmak istediğiniz diğer uygulamayı açmak için; DOCK kısmında yer alan uygulamanızın üzerine basılı tutun ve parmağınız ile ekrana doğru sürükleyin.

NOT: Dock’u ekranda çıkarmak için parmağınızı cihazınızın altından yukarıda doğru hafifçe çekin. 

Artık iki uygulamada ekranınızda belirecektir. Burada yeni açtığınız uygulamayı dilerseniz ekranı tam yarı yarıya ya da tercihinize göre boyutlandırmak için sonradan açtığınız uygulamayı üst kısmından taşıyarak ekranı bölün.

Dilerseniz ekranda yer alan iki uygulamanın tam ortasında yer alan çizgiye dokunarak sağ sola çekip ekranı hangi uygulamanın ne kadar kaplayacağını da belirleyebilirsiniz.

NOT: DOCK kısmına dilediğiniz uygulamaları ekleyebilirsiniz. iDOCK kısmına uygulama eklemenini nasıl yapıldığını ”BURADAKİ” yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazında ekranda aynı anda iki uygulamanın nasıl açıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.