Instagram’da En Çok Takipçisi Olan Ünlüler (2020)

Instagram’da en çok takipçi kimde ? Instagram’da en çok takipçisi olanlar kimler ? Instagram’da en çok takipçisi olan ünlüler kimler ? Bu yazımızda sizlere günümüz internet dünyasının en popüler sosyal medya ağlarından olan Instagram’da en çok takipçisi olanlar listeledik. İşte detaylar.. 

Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça yaygın durumdadır. Dünya üzerinde neredeyse her 2 kişiden 1’inin en az bir sosyal medya ağında kaydı bulunmaktadır. İnternet dünyasında en popüler olan sosyal medya ağlarının başında, ilk 3’de; Facebook, Instagram ve Twitter gelmektedir.

En popüler 3 sosyal medya uygulamasından biri olan Instagram günümüzde en büyük ve en popüler sosyal medya ağı olma yolunda hızla ilerlemektedir. Instagram’ın yapmış olduğu güncellemeler ve yenilikler ile birlikte bu popülaritesi daha da artmaktadır.

Günümüzde dünya üzerinde her yerden milyonlarca kullanıcısı olan ve bu kullanıcı sayısı her geçen gün daha artan Instagram’da kullanıcılar gerek günlük hayatlarından gerekse iş hayatlarında her türlü içerikleri takipçilerine ya da tüm Instagram kullanıcılarına paylaşmaktadır.

Geçen her saat her dakika binlerce paylaşımın yapıldığı Instagram’da kullanıcılar bu paylaşımlara beğeni atabiliyor ya da ilgili paylaşımların yapıldığı hesapları takip edebiliyor. En çok beğenilerin geldiği gönderiler ise genellikle ünlü isimlerin paylaşımları oluyor.

Dünya üzerinde artık neredeyse herkesin bir Instagram hesabı bulunuyor. Her türden her alandan kişilerin (politikacı, futbolcu, şarkıcı, oyuncu vs..) hesabının bulunduğu Instagram’da en çok takip edilen hesaplar ise genellikle dünya üzerinde tanınmış, ünlü kişilerin hesapları oluyor.

Dünya üzerinde tanınmış ünlü isimlerin hesapları ise milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. Hatta bazı isimlerin takipçi sayıları inanılması güç bir şekilde oldukça fazla. Bu isimlerin paylaşmış olduğu gönderilere de milyonlarca beğeni geliyor.

Tüm sosyal medya ağlarında olduğu gibi Instagram’da da bir takipçi yarışı yaşanıyor. Özellikle dönem dönem belirli gruplardan, aynı sektörden olan isimlerin takipçi yarışlarına şahit oluyoruz. Geçtiğimiz zamanlarda günümüz futbolunun en başarılı isimleri olan Ronaldo ile Messi arasındaki rekabet geçtiğimiz yıllarda futbolda olduğu gibi Instagram’da da çok sıkı sıkıya idi. Tabi durum artık bu ikili için öyle değil. Fark açılmış ve Ronaldo tahtı ele geçirmiş durumda.

Durum bundan ibaret olunca Instagram kullanıcıları ara ara bu Instagram’da kimin ve kimlerin Instagram’da en çok takipçiye sahip olduğunu ara ara merak ediyor. Bizde sizlere bu yazımızda Instagram’da yaşanan bu takipçi yarışlarını listeledik.

Aşağıda hazırlamış olduğumuz listeden Instagram’da en çok takipçiye sahip olan isimlerin listesine erişebilirsiniz. Ayrıca hazırlamış olduğumuz Instagram TOP 10 listesinde, listedeki kullanıcıların takip ettiği kişi sayılarını ve bu zamana kadar göndermiş olduğu gönderi sayılarına da erişebilirsiniz.

INSTAGRAM’DA EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLANLAR TOP 10 LİSTESİ :

İşte Instagram’da en çok takipçisi olan ünlüler [2020] :

1- Cristiano Ronaldo :

Listenin ilk sırasında dünyaca ünlü Portekizli yıldız, Cristiano Ronaldo bulunuyor. Uzun süredir listede ilk sıradaki yerini koruyan Ronaldo, geçtiğimiz günlerde Instagram’da bir ilk başardı. Instagram’da bu zamana kadar 200 milyon takipçiye sahip ilki olarak Instagram’da bir ilki başarın futbolcu, futbol dünyasındaki başarılarının yanı sıra internet dünyasında da büyük bir başarı elde etti.

Dünyaca ünlü futbolcunun Instagram’daki toplam takipçi sayısı 202 MİLYON‘un üzerinde. Instagram’ı aktif olarak kullanan futbolcu, hesabında gerek iş hayatından gerekse sosyal hayatından paylaşımlarda bulunuyor. Ronaldo’nun bu zamana kadar göndermiş olduğu gönderi sayısı 2.700 ‘ün üzerinde.

Cristiano Ronaldo’nun Instagram’daki hesabının istatistikleri:

@cristiano 

Toplam takipçi sayısı: 202,742,449
Takip ettiği kişi sayısı :  436
Toplam gönderi sayısı : 2,763

2- Dwayne Johnson  : 

Listenin 2. sırasında The Rock adıyla bilinen ABD’li aktör ve yapımcı olan Profesyonel güreşçi Dwayne Douglas Johnson bulunuyor. Instagram’da 170 milyon’un üzerinde takipçiye sahip olan The Rock, Instagram’ı oldukça aktif kullanıyor. Instagram’da neredeyse her gün paylaşımlarda bulunan The Rock, bu zamana kadar 5 bine yakın paylaşımda bulunmuş.

The Rock’ın Instagram’daki hesabının istatistikleri:

@therock

Toplam takipçi sayısı: 171,427,282
Takip ettiği kişi sayısı: 352
Gönderi sayısı: 4,780

3- SELENA GOMEZ : 

Listenin 3.sırasında Amerikalı genç şarkıcı Selena Gomez bulunuyor. 170 milyona yaklaşan takipçiye sahip olan şarkıcı geçtiğimiz zamanlarda listenin ilk sırasında yer alıyordu. Listede 3.sıraya gerileyen Gomez’in listesinin 2.sırasındaki ünlü isimle arasında pek bir fark bulunmuyor. Aradaki az sayıdaki farkın yakın bir zamanda kapanıp 2.sıraya tekrar yükselmesi olası bir durum. Intagram hesabını aktif olarak kullanan Selena’nın bu zamana kadar ki Instagram paylaşım sayısı 1.500’ün üzerinde.

Selena Gomez’in Instagram’daki hesabının istatistikleri:

@selenagomez

Toplam takipçi sayısı: 168,136,607
Takip ettiği kişi sayısı: 104
Gönderi sayısı: 1.583

4- Kylie Jenner : 

Instagram’da en çok takip edilen ünlüler listesinin 4. basamağında genç ve güzel bir isim yer alıyor. Bu isim Kylie. Ünlü bir model olan Kylie, Instagram’da oldukça fazla bir takipçi kitlesine sahip. 21 yaşındaki modelin Instagram’daki takipçi sayısı her geçen gün artıyor. Kylie’in Instagram’daki takipçi sayısı şu an itibariyle 160 milyonu geçmiş durumda. Kylie’in Instagram’daki takipçi sayısı son 1 yılda %50’e yakın bir artış gösterdi. Bu mana da en hızlı yükseliş gösteren kişiler durumunda. Instagram’daki hesabında daha çok modellik olan işi ile ilgili paylaşımlarda bulunan Kylie, günlük hayattaki yaşantısından da görüntüleri hesabında paylaşıyor. Kylie’in Instagram’daki toplam gönderi sayısı 6 bini geçmiş durumda.

Kylie Jenner’in Instagram’daki hesabının istatistikleri:

@kyliejenner

Toplam takipçi sayısı: 161,906,460
Takip ettiği kişi sayısı: 134
Gönderi sayısı: 6,310

5- KİM KARDASHİAN

Listenin 5.sırasında Amerikalı magazin yıldızı Kim Kardashian bulunuyor. Daha çok sosyal hayatıyla dikkatleri üzerine çeken Amerikalı magazin yıldızı Instagram’da oldukça fazla takipçiye sahip. 39 yaşındaki stilistin takipçi sayısı 160 milyona yaklaşmış durumda. Hesabında daha çok seksi paylaşımlarda bulunan Kim Kardashian hesabında sosyal yaşantısından ve fotoğraf çekimlerinden düzenli olarak paylaşımlarda bulunuyor. Kardashian’ın Instagram’daki toplam gönderi sayısı ise 5000’i geçmiş durumda.

Kim Kardashian’ın Instagram’daki hesabının istatistikleri:

@kimkardashian 

Toplam takipçi sayısı: 159,771,718
Takip ettiği kişi sayısı: 24
Gönderi sayısı: 5.011

TOP 10 Listesinin devamı ise şu şekilde;

6-  Leo Messi   (@leomessi)

Toplam takipçi sayısı: 142,709,277
Takip ettiği kişi sayısı: 227
Gönderi sayısı: 561

7- Beyonce  (@beyonce) 

Toplam takipçi sayısı: 140,593,097
Takip ettiği kişi sayısı:  0
Gönderi sayısı: 1,869

8- Nejmar  (@nejmarjr) 

Toplam takipçi sayısı: 133,490,911
Takip ettiği kişi sayısı: 1,169
Gönderi sayısı: 4,659

9- Justin Bieber  (@justinbieber)

Toplam takipçi sayısı: 127,198,093
Takip ettiği kişi sayısı: 368
Gönderi sayısı: 5,118

10- Taylor Swift  (@taylorswift)

Toplam takipçi sayısı: 126,663,285
Takip ettiği kişi sayısı: 0
Gönderi sayısı: 423

Instagram’da en çok takip edilen ünlüler TOP 10 listesi son buldu. Liste 11 ŞUBAT 2020 tarihindeki güncel verilere göre oluşturulmuştur. Listede değişiklikler olduğu takdirde tekrar güncellenecektir.

”Bu yazımızda sizler için Instagram’daki takipçi yarışlarını inceledik. Instagram’da en çok takip edilen ünlüleri sıraladık. Oluşturmuş olduğumuz top 10 listesinde en çok takip edilen isimlerin takipçi sayılarının ne kadar olduğunu belirttik. Siz bu yarış hakkında neler düşünüyorsunuz ? Görüşlerinizi aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtmeyi unutmayın.” 

TEKNOAJAN.COM | KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ.