Bip’te Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir? [Sohbet Duvar Kağıdı Değiştirme]

Bip’te duvar kağıdı nasıl değiştirilir? Bip uygulamasında duvar kağıdı nasıl değiştirilir? Bip uygulamasında sohbet duvar kağıdı nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Bip’te sohbet duvar kağıdı değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ‘SOHBET DUVAR KAĞIDI DEĞİŞTİRME‘ özelliğidir. Uygulamada kullanıcılar sohbet duvar kağıtlarını kendi zevk ve tercihlerine göre değiştirebiliyorlar.

Bip uygulamasında kullanıcılarına bu imkanı sağlıyor. Kullanıcılar uygulama içerisinde varsayılan sohbet duvar kağıdını ister Bip’in kullanıcılara sunduğu diğer duvar kağıtları ile isterlerse de kendi fotoğraflarından biri ile değiştirebiliyor.

İlgili işlemi kullanıcılar uygulama içerisinden oldukça basit bir şekilde yapabiliyor.

Peki Bip’te ‘Sohbet duvar kağıdı‘ nereden, nasıl değiştiriliyor? İşte sorunuzun cevabı…

Bu yazımızda aşağıda BİP uygulamasında sohbet duvar kağıdının nereden, nasıl değiştirildiğini sizlere resimli olarak adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Bip uygulamasında sohbet duvar kağıdınızı dilediğiniz bir görsel ile değiştirebilirsiniz.

BiP’te Sohbet Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir ?

Bip uygulamasında sohbet duvar kağıdını değiştirmek için;

1- İlk olarak Bip uygulamasını açın.

2- Bip uygulamasında sağ alt köşede yer alan ”Daha Fazla” kısmına dokunun.

3- Ardından karşınıza gelen seçeneklerden ”Ayarlar” seçeneğine gidin.

4- Daha sonra ayarlar sayfasından ”Sohbet Ayarları” kısmına dokunun.

5- Son olarak uygulamada sohbet duvar kağıdınızı değiştirmek için; Sohbet ayarları sayfasında yer alanDuvar Kağıdı seçeneğine dokunun ve karşınıza gelecek olan görsellerden dilediğiniz seçerek sohbet duvar kağıdınızı belirleyin.

NOT: Dilerseniz ilgili sayfada en üstte yer alan ”GALERİ” seçeceğine dokunarak, cihazınızda yer alan fotoğraflardan herhangi birini de sohbet duvar kağıdınız olarak belirleyebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere mesajlaşma uygulaması olan Bip’te  sohbet duvar kağıdı değiştirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.