Whatsapp Anket Yapma

WhatsApp’ta Anket Nasıl Yapılır? [Anket Oluşturma]

WhatsApp’ta anket nasıl yapılır? Whatsapp’ta anket oluşturma nereden, nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta anket oluşturma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yapmış olduğu son güncellemesinde kullanıcıların uzun zamandır istediğini bir özelliği kullanıcılarının beğenisine ve kullanımına sundu.

WhatsApp’ın son güncellemesinde kullanıcılar için sunduğu yeni özellik, tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından uzun zamandır da beklenen ‘anket oluşturma‘ imkanı oldu.

WhatsApp’ın son güncellemesi ile birlikte aktif hale getirdiği bu özellik ile kullanıcılar artık uygulama üzerinden diledikleri sohbet pencerelerinde anket oluşturabiliyor.

Kullanıcılar anket oluşturma işlemini Whatsapp sohbet pencerelerinde sadece bir kaç adım yoluyla pratik bir şekilde tamamlayabiliyor. Özellikle grup sohbetlerinde bir çok kesimin işine yarayacak olan bu özellik ile birlikte kullanıcılar gerek iş hayatına dair gerekse sosyal hayata dair bir çok anketler düzenleyerek hem nabız yoklayabilecek hem de bir çok nokta da fikirler edinebilecek.

Peki WhatsApp’ta anket oluşturma işlemi nereden, nasıl yapılıyor? İlgili işlem oldukça basit bir şekilde uygulamada sohbet penceresindeyken yapılabiliyor. Bu yazımızda aşağıda sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak WhatsApp’ta dilediğiniz kişinin sohbet penceresinde veya herhangi bir grupta anketler yapabilirsiniz.

Whatsapp’ta Anket Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta anket oluşturmak için;

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.

2- Uygulamada sohbetler kısmından anketi oluşturmak istediğiniz sohbete gidin.

3- Sohbet penceresinde sol alt köşede yer alan ”Artı (+)” ikonuna dokunun.

*Android cihazlarda; ”Ataş” ikonuna dokunun.

4- Ardından karşınıza gelecek olan alt pencereden en alt kısımda yer alan ”Anket” seçeneğine dokunun.

5- Sonra açılacak olan ekrandan anket oluşturma işlemine başlayın.

Burada yer alan kısımlardan; en üst kısıma anketinizin sorusunu, alt kısımlara ise seçenekleri yazın. Daha sonra anketinizi göndermek için sağ üst köşede yer alan ”Gönder” butonuna basın.

İşlem bu kadar basit.

İlgili adımların sonunda artık ilgili kişi ile sohbet ettiğiniz pencerede anketiniz yer alacaktır. Buradaki anket ilgili sohbette yer alan kişi ya da grup sohbetinde yer alan tüm kişiler katılabilecektir.

Not: İlgili işlemi hem kişi hem de grup sohbetleri için uygulayabilirsiniz.

Anket sonuçlarını ise anketin hemen altında yazan ”Oyları Görüntüle” yazısına dokunarak inceleyebilirsiniz.

Not: Fakat şunu belirtelim ki, ilgili özellik şu an henüz daha yeni olduğu için bazı problemler teşkil edebilmektedir. İlerleyen zamanlarda yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte hatalarından arındırılmış bir şekilde tam anlamıyla karşımızda olacaktır.

”Bu yazımızda sizlere Whatsapp’ta anket oluşturma işleminin nereden, nasıl ayarlandığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.