Android Telefonlarda Yazı Görünümü Nasıl Kalın Yapılır ?

Android telefonlarda yazı tipi nasıl kalın hale getirilir ? Android’de yazı görünümü nasıl kalınlaştırılır ? Android telefonda yazılar nasıl kalın yapılır? Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip cihazlarda tüm yazıların nasıl kalın bir görünüme çevrileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon kullanıcıları cihazlarının görünümünü kendi tercihlerine göre basit bir şekilde özelleştirilebiliyor. Daha çok görünüm açısından cihazlarını özelleştirmek isteyen kullanıcılar bunları cihazlarının ayarlar sayfasından pratik bir şekilde yapabiliyor.

Android işletim sistemine sahip kullanıcıların cihazlarını özelleştirmek istediği görünüm özellikleri genellikle duvar kağıtları, temalar, yazı boyutları, yazı tipleri gibi değişiklikler oluyor. Akıllı telefon kullanıcıları bu gibi görsel özellikleri kendi görsel zevklerine göre diledikleri gibi ayarlayabiliyor.

Daha önceki yazılarımızda sizlere Android’de duvar kağıdı, tema değişikliği ve yazı tipi gibi değişikliklerin nasıl yapıldığını göstermiştik.

Bu yazımızda ise sizlere Android işletim sistemine sahip cihazlarda tüm yazıların görünümünün nasıl kalınlaştırılabileceğini gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak cihazınızdaki yazıların görünümünü kalın hale getirebilirsiniz.

Android Cihazlarda Yazı Görünümü Nasıl Kalın Yapılır ?

Android cihazınızda yazı görünümünü kalınlaştırmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Ekran” kısmına gidin.

3- Ekran ayarları sayfasından ”Yazı tipi ve boyutu” seçeceğini seçin.

4- Son olarak karşınıza gelecek olan sayfadan cihazınızdaki metinleri kalınlaştırmak için; bu kısımda yer alan ”Kalın yazı tipi” yazısının yanındaki butona dokunun ve cihazınızın metin görünümünü kalın hale getirme işlemini tamamlayın.

Bu adımların sonunda cihazınızdaki tüm yazıların görünümü kalın hale dönüşecektir. 

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Android’de yazı görünümün nasıl kalın bir hale getirileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.