Instagram’da Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, her geçen gün uygulamasına yeni özellikler katmaya devam ediyor. Instagram getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile yenilikler getirerek uygulamasını daha da işlevselleştiriyor.

Instagram artık yapmış olduğu güncellemeler ile getirdiği yenilikleri daha çok kullanıcıların talepleri doğrultusunda gerçekleştiriyor. Bilindiği üzere, Instagram’da hikaye sabitlemede diyebileceğimiz hikayeleri öne çıkarma özelliği uzun bir zamandır uygulamada kullanıcılar tarafından kullanılıyordu.

Bu özellik, Instagram tarafından sunulduğundan bu yana bir çok Instagram kullanıcısı tarafından oldukça fazla kullanıldı ve hala beğenilerek kullanılıyor. Ancak Instagram kullanıcıları tarafından oldukça fazla beğenilen bu özellik ne yazık ki sadece hikayelerde kullanılabiliyordu. Ta ki bu zaman kadar.

Instagram uzun bir süre önce kullanıcıların bu talebini dikkate aldı ve gönderileri de profillerde sabitleme imkanı üzerinde çalışmalara başladı. Instagram’ın uzun bir süredir yapmış olduğu bu çalışmalar nihayetinde son buldu ve ilgili özellik bugün itibariyle tüm Instagram kullanıcılarına sunuldu. Bundan sonra Instagram kullanıcıları profillerindeki gönderileri aynı Twitter’da olduğu gibi sabitleyerek en üstte konumlandırabilecek.

Peki Instagram’da ”Gönderi Sabitleme” nereden, nasıl yapılır ? 

Aşağıda sizlere Instagram’da gönderi sabitleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak sizde Instagram’da profilinizdeki gönderileri sabitleyerek en üst konumu yerleştirebilirsiniz.

Instagram’da Gönderi Sabitleme: 

Instagram’da profilinizde paylaştığınız gönderileri sabitlemek için; 

1- İlk olarak Instagram’da ”Profil” kısmınıza gidin.

2- Profil kısmınızda profilinizde sabitlemek istediğiniz gönderiyi açın. 

3- Sabitlemek istediğiniz gönderinin hemen sağ üst köşesinde yer alan ”yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun.

4- Ardından açılacak olan alt pencereden ”Profilin başına tuttur” seçeneğini seçin.

Bu adımların sonunda sabitlemiş olduğunuz gönderinin hemen altında ”Gönderi profilinde başa tutturuldu.” bildirimini alacaksınız. Ardından ilgili gönderiniz profilinizde en üst kısımda, ilk sırada sabitlenmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

*Not: Instagram’da profilde sabitlemiş olan gönderiler hemen sağ üst köşelerindeki raptiye görünümünde olan sabitleme ikonu ile belirtilmektedir. 

Peki Instagram’da sabitlediğim gönderinin sabitlemesini sonradan kaldırabilir miyim ?

Elbette. Instagram profilde sabitlenen gönderilerin yine pratik bir şekilde profilden kaldırılmasına olanak tanıyor. Instagram’da daha önce sabitlediğiniz gönderinin sabitlemesini aşağıdaki adımları uygulayarak hemen kaldırabilirsiniz.

Instagram’da Gönderi Sabitlemesi Nasıl Kaldırılır? 

Instagram’da daha önceden sabitlemiş olduğunuz gönderilerin sabitlemesini sadece bir kaç adım yoluyla kaldırabilirsiniz.

Instagram’da gönderi sabitini kaldırmak için; 

1- İlk olarak ”Profil” kısmınıza gidin.

2- Profilinizde sabitlemiş olduğunuz gönderiyi seçin.

3- Sabitlemesini kaldırmak istediğiniz gönderinin hemen sağ üst köşesinde yer alan ”3 nokta yan yana” ikonuna dokunun.

4- Daha sonra karşınıza çıkacak olan alt penceredeki seçeneklerden ”Profilin başından kaldır” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda daha önce sabitlemiş olduğunuz gönderinini sabiti kaldırılacak ve ilgili gönderi kronolojik sırasına göre yine profilinizde yer alacaktır.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’ın yeni özelliği olan ”Gönderi Sabitleme” özelliğinin nereden, nasıl kullanıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar’ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…