27 Haziran 2019 , Perşembe

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir ?

Günümüzün popüler sosyal medyalarından biri olan Instagram’da kullanıcı adı nasıl değiştirilir ? Kullanıcı adını değiştirirseniz fotoğraflarınız ya da takipçileriniz bundan etkilenir mi ? Sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

Instagram’da kullanıcı adınızı dilerseniz istediğiniz bir zaman değiştirebilirsiniz. Instagram bu işleme herhangi bir kısıtlama koymuyor. Dilediğiniz zaman istediğiniz kadar Instagram hesabınızın kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

PEKİ INSTAGRAM’DA KULLANICI ADI NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?

Instagram’da kullanıcı adınızı, mobil sayfadan , uygulamadan veya masaüstü bilgisayardan değiştirebilirsiniz. Biz bu yazımızda Instagram’da kullanıcı adınızı uygulama ve mobil üzerinden nasıl değiştireceğinizi anlattık. Kullanıcı adınızı aşağıdaki adımları uygulayarak basit bir şekilde değiştirebilirsiniz.

 

İşte Adım Adım Instagram’da Kullanıcı Adı Değiştirme !

 • İlk olarak Instagram uygulamasını açın.
 • Uygulamada ”Profil” sekmesine gidin.
 • Profilinizde yazan ”Profili Düzenle” butonuna dokunun.
 • Açılacak sayfada ”Kullanıcı adı” yazan yere kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın.
 • Son olarak yine bu sayfadaki sağ üstteki ”Bitti” seçeneğine dokunarak işleminizi tamamlayın.

İşlem bu kadar basit! Bu işlemlerin sonunda Instagram kullanıcı adınız değiştirilmiş olacaktır. Instagram hesabınızı artık yeni kullanıcı adınız ile kullanabilirsiniz.

NOT: Dilerseniz yine bu sayfadan (profili düzenle) adınızı, e-posta adresinizi , telefon numaranızı değiştirebilir ve biyografi kısmında değişikliler yapabilirsiniz.

Kullanıcı adımı değiştirdiğimde profilimde bir değişiklik olur mu ? 

Instagram’da kullanıcı adınızı değiştirdiğiniz hesabınızda herhangi bir değişiklik olmaz. Hesabınızda bulunan gönderiler ve bilgiler aynı şekilde kalır. Daha önce yapmış olduğunuz yorumlar,beğeniler ve mesajlar aynı şekilde durur. Sadece sizi takip eden kişiler bundan sonra değiştirmiş olduğunuz kullanıcı adıyla görecektir.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com

TeknoAjan.com

Almanca Aile Bireyleri & Akrabalar | ‘Die Familie’

Almanca’da aile bireylerinin yazılışları nedir ? Almanca’da akrabaların yazılışları nedir ? Almanca’da aile üyelerinin yazılışları …

2 Yorumlar

 1. Merhaba ben instegram kullanıcı adımı bu gün değiştirdim fakat eski adım yine duruyor yeni adımı altına kaydetti .ama instegram gereken ve çıkarken yeni kullanıcı adımı kabul ediyor .yani eski adım hala sayfada mevcut degistiremiyorum

  • Merhaba Özcan Bey,
   Instagram’da kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde sadece kullanıcı adınız değişir. Instagram’da profil oluştururken girmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi (ad, soyad vs.) yine profil düzenleme sayfasından değiştirebilirsiniz. Yaşamış olduğunuz problemin sebebi de sadece kullanıcı adınızı değiştirmenizden kaynaklanıyor. Profil düzenleme sayfasından kullanıcı adının hemen üstünde yer alan ”adı” kısmından ilgili değişikliği de yapmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.