Connect with us

HABERLER

Twitter’da Gizli Hesabı Görme [Mümkün Mü?]

Twitter gizli profile bakma, Twitter gizli profile girme, Twitter’da gizli hesaba nasıl girilir ? Twitter’da gizli hesaba girmek mümkün mü ? Bu yazımızda sizlere Twitter’da gizli profillere bakmanın mümkün olup olmadığını açıkladık. İşte detaylar.. 

Twitter bildiğiniz üzere günümüzün en popüler 3 sosyal medya ağından biri konumundadır. Facebook ve Instagram ile birlikte en popüler 3 sosyal medya ağından biri olan Twitter, popülaritesini daha da arttırıyor.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcının yer aldığı Twitter’da artık aklımıza gelebilecek her türden her daldan kullanıcı ve hesap bulunuyor. Gerek şahsi hesaplar olsun gerek kurumsal hesaplar olsun Twitter’da bizlere fikirlerini ve sunmak istekleri her türlü bilgiyi anında iletebiliyor.

Twitter’da kullanıcılar fikirlerini, görüşlerini ve paylaşımları gönderdikleri Tweet’ler yoluyla sunabiliyor. Kullanıcıların atmış oldukları tweetler profillerinde sıralanıyor. Kullanıcıların göndermiş olduğu bu tweet’leri ise eğer kullanıcının profili gizli değilse tüm twitter kullanıcıları tarafından görüntülenebiliyor. Eğer kullanıcının twitter profili gizli ise gönderilen bu tweetleri sadece takipçileri görüntülebiliyor.

Günümüzde bir çok kurumsal firmaların ya da ünlü isimlerin Twitter hesapları herkese açık konumda ve yüzbinlerce takipçisi sahip. Bunları Twitter hesaplarına tüm dünyadaki Twitter kullanıcıları diledikleri her an   erişebiliyor ve kullanıcının göndermiş olduğu tüm tweetleri görüntüleyebiliyor.

Ancak Twitter’da bir çok şahsi hesaba sahip kullanıcı profillerini gizli durumda kullanıyor. Böylelikle kullanıcılar hem tanımadığı kişilerin Twitter’daki paylaşımlarını görmesini engelliyor hem de tanıdığı ama profiline girmesini istemediği kişilerin profiline erişmesini engellemiş oluyor.

Hal böyle olunca da günümüz internet dünyasında bir çok Twitter kullanıcısı profiline erişemediği, girmediği kullanıcıların profiline girmek ya da arada sırada göz atmak istiyor. Günümüz internet dünyasında Stalker olarak da adlandırılan bu kişiler, gizli durumdaki Twitter hesaplarına göz atmak istiyor ve bunun çözümünü arıyor.

Bunun en kolay çözümünün ilgili kullanıcıyı takip etmek olduğunu bir çok kesim biliyor ancak bu kullanıcılar karşı tarafa kendini belli etmek istemiyor ya da karşı taraf hiç bir türlü bu kullanıcının isteğini hiç bir türlü kabul etmiyor olabilir.

Bu sebeple gizli olan Twitter hesaplarını görüntülemek isteyen kullanıcılar farklı yollara girişiyor ve internet üzerinde bununla ilgili bazı araştırmalar ya da buna çözüm sağlayabilecek bazı yazılımlar aramaya çalışıyor.

Peki internette Twitter’da gizli profiller bakmayı sağlayan yazılım, program ya da yöntemler yer alıyor mu? Bunlar işe yarıyor mu ? Güvenilir mi ? İşte sorunuzun cevabı.. 

TWİTTER’DA GİZLİ HESABI GÖRMEK MÜMKÜN MÜ ? 

Twitter uygulamasında kullanıcılarına profillerinin ister sadece takipçilerine isterlerse de tüm Twitter kullanıcılarına açık olarak yapma imkanı tanıyor.

Twitter kullanıcıların büyük bir kısmı Twitter hesaplarını herkese açık durumda kullanırken, bir kısmı ise gizlilik sebeplerinden ötürü profillerini gizli konuma getiriyor ve profillerinde yapmış olduğu tüm paylaşımların sadece takipçileri tarafından görüntülenmesine olanak tanıyor.

Böylelikle Twitter’da gizli durumda olan profiller ve profilde yer alan tüm tweetler sadece o kullanıcının takipçileri tarafından görüntülenebiliyor. Durum böyle olunca da bazı Twitter kullanıcıları takip etmedikleri bu gizli hesapları görüntülemek isteyebiliyor. Bunun için çözüm arayışına gidiyor. Peki bunun çözümü mümkün mü ? Twitter’da gizli profiller görüntülenebilir mi ?

Twitter kullanıcılarına gizli hesapların hiç bir türlü görüntülenme imkanını tanımıyor. Yani Twitter’da gizli profilleri (hesapları) hiç bir türlü görüntüleyememekteyiz.

Buna resmi olmayan ya da 3.taraf uygulamaların hiç biri de imkan sağlayamamaktadır. Özellikle Google Play Store’da buna çözüm sunduğunu vaad eden bir çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların hiç biri Twitter’da gizli bir profili sizlere açamaz. Ayrıca bu tarz uygulamalar vaad ettikleri bu hizmeti vermediği gibi sizlerin Twitter hesabınıza giriş yapmanızı istiyor ve böylelikle hesap bilgilerinize erişebiliyor. Güvenliğiniz için bu tarz uygulamaları kesinlikle indirmeyin ve bilgileriniz ile giriş yapmayın.

Bunun yanı sıra internette belirli ödeme karşılığında sizlere gizli profilleri gösterebileceğini vaad eden bazı web sayfaları bulunmaktadır. Bunlar genellikle daha çok mobil ödeme yoluyla olmak üzere, kredi kartı gibi araçlarla da sizden belirli bir ödeme almakta ve tamamen sizlere dolandırmaya yönelik bir amaç gütmektedir. Bu gibi yerlere kesinlikle herhangi bir ödeme bilgisi (telefon ya da kart numarası gibi bilgileri) vermeyin, güvenmeyin.

Sonuç olarak şu an itibariyle herhangi bir uygulama veya araç yolu ile Twitter’da gizli olan hesaplara bakmak mümkün değildir. İlerleyen zamanlarda da bunun mümkün olması çok zordur çünkü firmalar yaşanan ya da yaşanabilecek tüm açıkları sık sık kontrol etmekte ve önemlini almaktadır.

”Bu yazımızda sizlere gizli olan Twitter hesaplarını görüntülemenin mümkün olup olmadığını ve bu hizmeti kullanıcılarına sunduğunu vaad eden uygulamaların güvenilirliğinden bahsettik. Konu ile ilgili tüm yorumlarınızı aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından iletebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Tüm Netflix Aboneleri Zamlı Tarifeye Geçiyor !

Netflix’ten eski aboneleri üzecek bir haber geldi. Netflix’in geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu zamlı tarifeler kısa bir süre sonra tüm Netflix aboneleri için geçerli olacak. İşte detaylar…

Netflix’ten eski aboneleri üzecek haber geldi. Bildiğiniz üzere Netflix geçtiğimiz aylarda abonelik ücretlerine zam yapacağını belirtmiş ve yapmıştı. Ancak yapılan bu zaman eski aboneleri hemen etkilememişti. Netflix tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, 8 Haziran tarihine kadar tüm Netflix abonelikleri yeni tarife üzerinden ücretlendirilecek.

Dünyanın en büyük video platformlarından biri olan Netflix, geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki abonelik paketlerinde bir fiyat güncellemesi gerçekleştirmişti. Netflix tarafından yapılan fiyat güncellemesinde fiyatlarda bariz bir yükseliş yaşanmıştı.

Netflix’in Nisan ayında yapmış olduğu fiyat değişikliği tüm dünyadaki aboneleri için yapılmıştı. Netflix’in ülkemizde sunulan paket seçeneklerinde ise yüzde 30 ila yüzde 55 arasında bir artış gerçekleşmişti.

Netflix’in yapmış olduğu fiyat değişiklikleri şu şekilde olmuştu;

Nisan ayı itibariyle, Netflix Temel paket için aylık abonelik ücreti 17.99 TL’den 26,99 TL‘ye, Standart paket için aylık abonelik ücreti 29.99 TL’den 40,99 TL‘ye, Özel paket içinse 41.99 TL’den 54,99 TL seviyesine yükseltildi. 

Yapılan bu zamlar yeni Netflix abonelikleri için sunuldu. Netflix, eski abonelerin ise bu zamlardan aşamalı bir şekilde etkileneceğini belirtmişti.

Bugün itibariyle Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre, eski Netflix abonelerinin yeni fiyatlara geçişlerinin kademe kademe tamamlandığını ve abonelere bilgilendirme maillerinin atıldığı belirtildi.

Şirket, fiyat geçişinin ise 8 Haziran 2021 tarihinde tüm aboneler için tamamlanacağını belirtti. Yani 8 Haziran itibariyle eski fiyatlardan aboneliğe sahip olan kullanıcı kalmayacak.

NOT: Eski Netflix abonelerine yeni fiyat geçişlerinin ne zaman gerçekleşeceği şirket tarafından gönderilen maillerde tam olarak belirtilmektedir.

Netflix Nedir?

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Üye alımına 1999 yılında başlanılan Netflix platformu şu anda Türkiye’ninde dahil olduğu 100’den fazla ülkeye yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 


Continue Reading

HABERLER

Mac’te Tarih ve Saat Nasıl Değiştirilir ?

Mac’te tarih nasıl ayarlanır? Mac’te saat nasıl ayarlanır? Mac bilgisayarlarda tarih ve saat nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında tarih ve saat bilgilerinin manuel olarak nasıl değiştirilebileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları isterlerse cihazlarının tarih ve saat bilgilerini manuel olarak (elle) değiştirebiliyor. Apple kullanıcılarına bunu kullanıcılarına sağlıyor.

İlgili işlem MacOS işletim sisteminde ”Sistem tercihleri” kısmından oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. Kullancılar sadece bir kaç adım yoluyla cihazlarının tarih ve saat bilgilerini buradan değiştirebiliyor.

Peki Mac’te tarih ve saat bilgisi manuel olarak nereden, nasıl değiştiriliyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirtmiş olduğumuz adımları sırasıyla uygulayarak Mac cihazınızın tarih ve saat bilgisini değiştirebilirsiniz. 

Mac’te Tarih ve Saat Değiştirme İşlemi:

MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarınızda tarih ve saat ayarlarını manuel (elle) değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ekranın üst kısmında yatay bir şekilde yer alan menü çubuğundan Apple Logosuna tıklayın.

2- Ardından açılacak olan alt seçenek penceresinden ”Sistem Tercihleri…” seçeneğine tıklayın.

3- Sonra açılacak olan sistem tercihleri penceresinden ”Tarih ve Saat” seçeneğine tıklayın.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan Tarih ve Saat ayarlama sayfasında değişiklik yapabilmeniz için ekranın sol alt kısmında yer alan ”Kilide” tıklayın.

*İlgili değişikliği yapabilmeniz için kilide tıklamanız ve ardından Touch-ID ya da bilgisayarınızın parolası ile kilidi açmanız gerekmektedir. 

5- Kilidi kaldırdıktan sonra ilgili pencerede tarih ve saat ayarları kısmında tarih ve saat seçeneklerini ayarlayın. Ardından değişiklikleri kaydetmek için ilgili pencerede yer alan ”Kaydet” butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Bilgisayarınızın tarih ve saat bilgileri herhangi bir ağa bağlanıldığı durumda konum bilginize göre otomatik olarak güncellenmektedir. Bu özelliği aktif hale getirmek için tarih ve saat ayarları penceresinde en üstte yer alan ”Tarih ve saati otomatik olarak ayarla” yazısının yanındaki kutucağı tik atmanız yeterlidir. 

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda tarih ve saat değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

GeForce Now Kütüphanesine Mayıs Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu !

Nvidia, GeForce Now kütüphanesine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Bulut üzerinden oyun oynama imkanı sunan GeForce Now servisine Mayıs ayında toplamda 61 yeni oyun daha eklenecek. İşte detaylar…

GeForce Now kütüphanesine yeni oyunlar eklendi. Bulut üzerinden oyun oynama imkanı sunan GeForce Now servisine bu hafta 17 yeni oyun daha eklendi. Platforma bu ay toplamda 61 adet yeni oyun eklenecek…

NVIDIA, GeForce Now servisine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Şirket, bir klasik haline getirmiş olduğu Perşembe günleri ile birlikte platforma düzenli olarak yeni oyun eklemeye devam ediyor. Şirket, Mayıs ayında toplamda 61 adet yeni oyunu kütüphanesine ekleyecek.

Şirket tarafından belirlen açıklamada, Mayıs ayının ilk haftasında 17 adet yeni oyunun kütüphaneye eklendiği belirtildi. GeForce Now’ın oyun kütüphanesine bu ay içinde yeni eklenecek oyunlar ile birlikte toplamda 61 adet yeni oyunun ekleneceği belirtildi.

İşte GeForce Now’ın kütüphanesine yeni eklenen ve eklenecek olan oyunlar…

GeForce Now Kütüphanesine Mayı Ayının İlk Haftasında Eklenen 17 Oyun: 

 • Alan Wake
 • Call of Juarez: Gunslinger
 • Pine
 • Alan Wake’s American Nightmare
 • Assetto Corsa
 • Beat Cop
 • Chronicon
 • Death Rally
 • Hitman 2: Silent Assassin
 • The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
 • MotoGP21
 • Observer System Redux
 • Pacify
 • Project: Gorgon
 • THE SHORE
 • Steep
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist

GeForce Now Kütüphanesine Mayıs Ayında Eklenecek Diğer Oyunlar:

 • 41 Hours
 • Bad North
 • Battlefleet Gothic: Armada
 • Beyond Good & Evil
 • Breathedge
 • Bridge Constructor Portal
 • Chess Ultra
 • Child of Light
 • Cyber Hook
 • Deathsmiles
 • Enlisted
 • Groove Coaster
 • Hearts of Iron 2 Complete
 • Hearts of Iron III
 • Hood: Outlaws & Legends
 • Hyperdrive Massacre
 • Imagine Earth
 • Just Die Already
 • Kill It With Fire
 • King’s Bounty: Dark Side
 • Last Epoch
 • Monopoly Plus
 • Monster Prom
 • Necromunda: Underhive Wars
 • OneShot
 • Ostriv
 • Outland
 • Outlast 2
 • Red Wings: Ace of the Skies
 • Redout: Enhanced Edition
 • RIME
 • Sabotaj
 • Space Crew
 • Space Invaders Extreme
 • Super Mecha Champions
 • Thea: The Awakening
 • Three Kingdoms: The Last Warlord
 • Tomb Raider Legend
 • Trainz Railroad Simulator 2019
 • Valiant Hearts: The Great War
 • Warhammer 40,000: Inquisitor – Prophecy
 • Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground
 • Warlock – Master of the Arcane
 • When Ski Lifts Go Wrong

*Oyunlar eşzamanlı olarak ”GeForce Now by Game+” sisteminde yer almıyor ancak kısa bir süre içerisinde ülkemizde de sunulan bu platforma ekleniyor.

GeForce Now Nedir ? 

GeForce Now, Nvidia tarafından sunulan üç bulut oyun servisinin kullandığı bir markadır. Uzaktaki güçlü donanıma sahip bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması prensibiyle çalışır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com