Connect with us

HABERLER

Twitter’da Gizli Hesabı Görme [Mümkün Mü?]

Twitter gizli profile bakma, Twitter gizli profile girme, Twitter’da gizli hesaba nasıl girilir ? Twitter’da gizli hesaba girmek mümkün mü ? Bu yazımızda sizlere Twitter’da gizli profillere bakmanın mümkün olup olmadığını açıkladık. İşte detaylar.. 

Twitter bildiğiniz üzere günümüzün en popüler 3 sosyal medya ağından biri konumundadır. Facebook ve Instagram ile birlikte en popüler 3 sosyal medya ağından biri olan Twitter, popülaritesini daha da arttırıyor.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcının yer aldığı Twitter’da artık aklımıza gelebilecek her türden her daldan kullanıcı ve hesap bulunuyor. Gerek şahsi hesaplar olsun gerek kurumsal hesaplar olsun Twitter’da bizlere fikirlerini ve sunmak istekleri her türlü bilgiyi anında iletebiliyor.

Twitter’da kullanıcılar fikirlerini, görüşlerini ve paylaşımları gönderdikleri Tweet’ler yoluyla sunabiliyor. Kullanıcıların atmış oldukları tweetler profillerinde sıralanıyor. Kullanıcıların göndermiş olduğu bu tweet’leri ise eğer kullanıcının profili gizli değilse tüm twitter kullanıcıları tarafından görüntülenebiliyor. Eğer kullanıcının twitter profili gizli ise gönderilen bu tweetleri sadece takipçileri görüntülebiliyor.

Günümüzde bir çok kurumsal firmaların ya da ünlü isimlerin Twitter hesapları herkese açık konumda ve yüzbinlerce takipçisi sahip. Bunları Twitter hesaplarına tüm dünyadaki Twitter kullanıcıları diledikleri her an   erişebiliyor ve kullanıcının göndermiş olduğu tüm tweetleri görüntüleyebiliyor.

Ancak Twitter’da bir çok şahsi hesaba sahip kullanıcı profillerini gizli durumda kullanıyor. Böylelikle kullanıcılar hem tanımadığı kişilerin Twitter’daki paylaşımlarını görmesini engelliyor hem de tanıdığı ama profiline girmesini istemediği kişilerin profiline erişmesini engellemiş oluyor.

Hal böyle olunca da günümüz internet dünyasında bir çok Twitter kullanıcısı profiline erişemediği, girmediği kullanıcıların profiline girmek ya da arada sırada göz atmak istiyor. Günümüz internet dünyasında Stalker olarak da adlandırılan bu kişiler, gizli durumdaki Twitter hesaplarına göz atmak istiyor ve bunun çözümünü arıyor.

Bunun en kolay çözümünün ilgili kullanıcıyı takip etmek olduğunu bir çok kesim biliyor ancak bu kullanıcılar karşı tarafa kendini belli etmek istemiyor ya da karşı taraf hiç bir türlü bu kullanıcının isteğini hiç bir türlü kabul etmiyor olabilir.

Bu sebeple gizli olan Twitter hesaplarını görüntülemek isteyen kullanıcılar farklı yollara girişiyor ve internet üzerinde bununla ilgili bazı araştırmalar ya da buna çözüm sağlayabilecek bazı yazılımlar aramaya çalışıyor.

Peki internette Twitter’da gizli profiller bakmayı sağlayan yazılım, program ya da yöntemler yer alıyor mu? Bunlar işe yarıyor mu ? Güvenilir mi ? İşte sorunuzun cevabı.. 

TWİTTER’DA GİZLİ HESABI GÖRMEK MÜMKÜN MÜ ? 

Twitter uygulamasında kullanıcılarına profillerinin ister sadece takipçilerine isterlerse de tüm Twitter kullanıcılarına açık olarak yapma imkanı tanıyor.

Twitter kullanıcıların büyük bir kısmı Twitter hesaplarını herkese açık durumda kullanırken, bir kısmı ise gizlilik sebeplerinden ötürü profillerini gizli konuma getiriyor ve profillerinde yapmış olduğu tüm paylaşımların sadece takipçileri tarafından görüntülenmesine olanak tanıyor.

Böylelikle Twitter’da gizli durumda olan profiller ve profilde yer alan tüm tweetler sadece o kullanıcının takipçileri tarafından görüntülenebiliyor. Durum böyle olunca da bazı Twitter kullanıcıları takip etmedikleri bu gizli hesapları görüntülemek isteyebiliyor. Bunun için çözüm arayışına gidiyor. Peki bunun çözümü mümkün mü ? Twitter’da gizli profiller görüntülenebilir mi ?

Twitter kullanıcılarına gizli hesapların hiç bir türlü görüntülenme imkanını tanımıyor. Yani Twitter’da gizli profilleri (hesapları) hiç bir türlü görüntüleyememekteyiz.

Buna resmi olmayan ya da 3.taraf uygulamaların hiç biri de imkan sağlayamamaktadır. Özellikle Google Play Store’da buna çözüm sunduğunu vaad eden bir çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların hiç biri Twitter’da gizli bir profili sizlere açamaz. Ayrıca bu tarz uygulamalar vaad ettikleri bu hizmeti vermediği gibi sizlerin Twitter hesabınıza giriş yapmanızı istiyor ve böylelikle hesap bilgilerinize erişebiliyor. Güvenliğiniz için bu tarz uygulamaları kesinlikle indirmeyin ve bilgileriniz ile giriş yapmayın.

Bunun yanı sıra internette belirli ödeme karşılığında sizlere gizli profilleri gösterebileceğini vaad eden bazı web sayfaları bulunmaktadır. Bunlar genellikle daha çok mobil ödeme yoluyla olmak üzere, kredi kartı gibi araçlarla da sizden belirli bir ödeme almakta ve tamamen sizlere dolandırmaya yönelik bir amaç gütmektedir. Bu gibi yerlere kesinlikle herhangi bir ödeme bilgisi (telefon ya da kart numarası gibi bilgileri) vermeyin, güvenmeyin.

Sonuç olarak şu an itibariyle herhangi bir uygulama veya araç yolu ile Twitter’da gizli olan hesaplara bakmak mümkün değildir. İlerleyen zamanlarda da bunun mümkün olması çok zordur çünkü firmalar yaşanan ya da yaşanabilecek tüm açıkları sık sık kontrol etmekte ve önemlini almaktadır.

”Bu yazımızda sizlere gizli olan Twitter hesaplarını görüntülemenin mümkün olup olmadığını ve bu hizmeti kullanıcılarına sunduğunu vaad eden uygulamaların güvenilirliğinden bahsettik. Konu ile ilgili tüm yorumlarınızı aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından iletebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

iPhone’da Yanan Yeşil, Turuncu ve Kırmızı Işık Nedir?

iPhone’da yeşil, turuncu nokta nedir? iPhone’da yanan yeşil ışık nedir? iPhone’da yanan turuncu ışık nedir?  Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde beliren yeşil ve turuncu ışıkların (nokta) ne anlama geldiğini açıkladık. İşte detaylar.. 

Apple iOS işletim sistemine getirmiş olduğu son güncelleme olan iOS 14 ile birlikte işletim sistemine bir çok yenilik ve özellik ekledi. Apple getirmiş olduğu iOS 14 güncellemesi ile bir çok yenilik ve özelliği kullanıcılarına sundu ve bu özelliklerin bir çoğu tarafından oldukça çok beğenildi.

Ancak iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlarına gelen bazı yenilikler kullanıcılar tarafından pek anlaşılmadı ve merak edildi. Apple’ın iOS 14 güncellemesi ile birlikte getirmiş olduğu yeniliklerden bazıları kullanıcılar tarafından oldukça sık sorgulandı. Apple’ın iOS 14 güncellemesi ile gelen, merak edilen ve araştırılan bu yeniliklerden biri cihazların ekranının sağ üst köşesinde belirlen yeni göstergeler oldu.

iOS 14 ile birlikte artık iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde nokta şeklinde bir gösterge yer aldı. Bu gösterge ile birlikte yapılan ilgili işleme göre ekranın sağ üst köşesinde yeşil ve turuncu bir ışık yanmaya başladı.

Peki ya nedir bu iPhone cihazlarında yanan yeşil ve turuncu ışık ? 

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde nokta şeklinde beliren turuncu ve yeşil ışık, kullanıcılara cihazlarında mikrofon ve kamera ile ilgili erişimin olup olmadığını belirtmektedir. Bu ışıklar iPhone cihazlarında mikrofonun ya da kamera ile mikrofonun her ikisininin de kullanıldığı anlarda kullanıcılara bunu belirtmek amacıyla işaret edilmektedir.

Bu özelliğin asıl amacı kullanıcılara cihazlarında şüpheli bir durumun olup olmadığının fark edilmesini sağlamaktadır. Yani kullanıcılar ekranın sağ süt köşesinde yanan bu ışıklar sayesinde cihazlarında casus, kötü amaçlı bir yazılımın kamera ya da mikrofona bilgileri haricinde erişip erişmediğini öğrenebilmektedir.

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan turuncu ışık, telefonunuzda mikrofonun herhangi bir uygulama tarafından kullanıldığında yanmaktadır.

Yani cihazınızda o an Siri, sesli bir arama ya da yine mikrofona ihtiyaç duyan bir uygulama kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesinde turuncu ışık yanmaktadır. Bu gayet normal durumdur.

Ancak bu uygulamaları ya da mikrofona ihtiyaç duyan herhangi bir uygulamayı kullanmıyorsanız, bu ışık ekranda yandığında ilgili durumdan şüphelenebilirsiniz. iPhone cihazları kullanıcılarına her ne kadar oldukça güçlü bir güvenlik sunsa da cihazınızdaki herhangi bir casus uygulama sizi dinliyor olabilir. Böyle bir durumda kullanmakta olduğunuz uygulamaları incelemenizde yarar var.

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan yeşil ışık, telefonunuzda kameranın veya hem kamera hem de mikrofonun her ikisinin aynı anda bir uygulama tarafından kullanıldığı durumlarda yanmaktadır.

Yani cihazınızda o an kamera ile bir fotoğraf çekiyorsanız, cihazınızın ekranının sağ üst köşesinde yeşil ışık yanmaktadır. Yine sadece tek kamerayı kullanan uygulamalarda da bu yeşil ışık yanmaktadır. Cihazınızda herhangi bir uygulama ile kamerayı açtıysanız, ekranın sağ köşesinde yer alan bu yeşil ışık için herhangi bir şüphe duymanıza gerek yok.

Ancak cihazınızda o an herhangi bir uygulama kullanmıyor ya da kameraya erişim verdiğiniz herhangi bir uygulama yoksa, ekranda yeşil ışık yandığında bu durumdan şüphelenmenizde yarar var. Çünkü yazılımsal bir sorun olmadığı sürece cihazınızın kamerasına herhangi bir casus yazılımın erişmiş olma olasılığı çok yüksek.

NOT: İlgili gösterge ışıkları sadece iOS 14 güncellemesi yapılmış iPhone cihazlarında yanmaktadır. 

”Bu yazımızda iOS 14 güncelleme ise birlikte iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan yeşil ve turuncu ışıkların ne anlama geldiğini açıkladık. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.  


Continue Reading

HABERLER

iPhone’da ‘Rahatsız Etme’ Modu Nedir, Nasıl Aktif Edilir?

iPhone’da rahatsız etme modu nedir? iPhone’da rahatsız etme modu nasıl ayarlanır? iPhone’da rahatsız etme modu nasıl aktif edilir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan ”Rahatız Etme” modundan bahsettik. İşte detaylar.. 

Apple, iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında kullanıcılarına bir çok işlevsel özellik sunuyor. Apple’ın özellikle kullanıcıların bir çok nokta da işine yarayan bir çok özelliği iOS işletim sisteminde kullanıcılarına sunuyor.

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de ‘rahatsız etme‘ özelliğidir. Kullanıcılar cihazlarını bir kaç adım da rahatsız etme moduna alarak cihazlarına gelen bildirim, uyarı ve aramaların sessize alınmasını sağlayabiliyor.

Apple’ın iOS işletim sisteminde yer alan rahatsız etme özelliği, kullanıcıların cihazları kilitliyken cihaza gelebilecek olan tüm aramaları, uyarıları ve bildirimleri sessize almaktadır. Yani cihazınızda rahatsız etme modunu açtığınızda cihazınıza gelecek olan tüm bildirimleri sessize alınmaktadır.

Bunun yanı sıra rahatsız etme modu, kullanıcılar tarafından dilerlerse özelleştirilebilmektedir. Kullanıcılar bu ilgili özelliğin ayarlar sayfasına giderek bu modu kendi tercihlerine göre özelleştirebilmektedir. Aşağıda sizlere rahatsız etme modunun nasıl açıldığının yanı sıra ilgili özelleştirmenin de nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Dilerseniz ilgili kısma giderek rahatsız etme modunu kendi tercihinize göre özelleştirebilirsiniz.

iPhone’da Rahatsız Etme Modu Nasıl Açılır?

Apple iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu 2 farklı şekilde açabilirsiniz. Bunlar; 

1.YÖNTEM: Denetim merkezinden ‘rahatsız etme’ modunu açma

iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu denetim merkezinden açıp kapatabilirsiniz.

Rahatsız etme modunu açmak için; 

1- iPhone cihazınızın ekranını parmağınızla sağ üst köşeden aşağıda doğru iterek ‘denetim merkezini‘ açın.

2- Denetim merkezinde yarım ay görünümdeki ‘rahatsız etme‘ modu ikonuna dokunun.

Ardından rahatsız etme modu aktif hale gelecektir. Dilerseniz yine aynı yerden aynı butona dokunarak rahatsız etme modunu kapatabilirsiniz.

2.YÖNTEM: Ayarlar kısmından ‘rahatsız etme’ modunu açma

iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu ayarlar kısmından açıp kapatabilirsiniz.

Rahatsız etme modunu açmak için; 

1- iPhone cihazınızda ‘Ayarlar’ kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan ”Rahatsız Etme” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan sayfada en üstte yer alan ‘Rahatsız Etme” yazısının yanıdaki butona dokunun.

Ardından ‘rahatsız etme’ modu aktif hale gelecektir.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik (mod) aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

Rahatsız etme modu nasıl özelleştirilir ? 

iPhone cihazınızda rahatsız etme modunu kendi tercihinize göre özelleştirmek için; cihazınızda ‘ayarlar‘ kısmına gidin. Ayarlar sayfasında yer alan ‘rahatsız etme‘ seçeneğine dokunun. Ardından karşınıza gelecek olan rahatsız etme ayarları sayfasında ilgili modu kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan rahatsız etme modunun ne olduğunu ve bu özelliğine nasıl aktif edildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’da WhatsApp Bildirimleri Nereden, Nasıl Kapatılır?

iPhone’da WhatApp bildirimleri nasıl kapatılır? iPhone’da WhatsApp bildirimleri nereden kapatılır? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında WhatsApp bildirimlerinin nereden, nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone cihazlarında da uygulamalardan anlık olarak bildirimler gelmektedir. Kullanıcılar cihazlarında yer alan istedikleri uygulamalara bildirim izni verdikleri takdirde ilgili uygulamalardan bildirim alabilmektedir.

Bu bildirim özelliği WhatsApp uygulamasında da yer almaktadır. Kullanıcılar WhatsApp uygulamasından gelen tüm mesaj, arama vs. gibi çağrıları bildirim şeklinde cihazlarının ana ekranında almaktadır.

Bildirimler bizlere bir çok nokta da kolaylık ve işlevsellik sağlamakta ve ilgili içeriklere anında erişerek bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Ancak kullanıcılar bazen bazı uygulamalardan bildirim almayı tercih etmeyebiliyor.

Bunun sebebi de bazı uygulamalardan çok sık bildirim gelmesi ve kullanıcıları oldukça fazla rahatsız etmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanıcıların gelen bu fazla bildirimlerden rahatsız olduğu uygulamalardan biri de WhatsApp uygulaması olmaktadır.

Bazı WhatsApp kullanıcıları bu uygulama üzerinden oldukça sık gelen bildirimlerden bunalmakta ve bu uygulamanın bildirimlerini kapatmak istemektedir.

Sizde WhatsApp uygulamasından gelen bildirimlerden oldukça rahatsızsanız bu yazımızda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. iPhone cihazınızda WhatsApp bildirimlerini cihazınızın ayarlar kısmından pratik bir şekilde dilediğiniz her an kapatabilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak cihazınızda WhatsApp bildirimlerini kapatabilirsiniz. 

iPhone’da WhatsApp Bildirimlerini Kapatma: 

iPhone’da Whatsapp bildirimlerini kapatmak için; 

1- iPhone cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Bildirimler” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek bildirimler sayfasında yer alan uygulamalardan ”WhatsApp” uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.

4- Karşınıza WhatsApp uygulamasının bildirim ayarlarının yapıldığı bir sayfa gelecektir. Buradan WhatsApp bildirimlerini kapatmak için; en üst kısımda yer alan ”Bildirimlere İzin Ver” yazısının yanındaki aktif olan bildirim butonuna dokunarak kapatın.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

İşlem bu kadar basit.

Artık WhatsApp uygulaması üzerinden gelen tüm bildirimler cihazınızın ekranında size bildirim şekilinde gelmeyecektir. Bildirimleri tekrar aktif hale getirmek isterseniz yine aynı yerden daha sonra ilgili kısma gelerek ilgili butonu aktif edebilir ve bildirimleri tekrar alabilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında WhatsApp bildirimlerinin nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com