Whatsapp kendine mesaj gönderme

WhatsApp’ta Kendine Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta kendine mesaj gönderme nasıl yapılır? Whatsapp’ta kendine mesaj nasıl atılır? Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın yeni bir özelliği olan kendine mesaj gönderme imkanını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yapmış olduğu son güncellemesinde kullanıcıların uzun zamandır istediğini bir özelliği kullanıcılarının beğenisine ve kullanımına sundu.

WhatsApp’ın son güncellemesinde kullanıcılar için sunduğu yeni özellik, tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından uzun zamandır da beklenen ‘kendine mesaj gönderme‘ imkanı oldu.

WhatsApp’ın son güncellemesi ile birlikte aktif hale getirdiği bu özellik ile kullanıcılar artık uygulama üzerinden diledikleri zaman kendileri ile sohbet penceresi açabilecek ve buradan kendilerine ileti, görsel, konum vb.. gibi birçok şey gönderebilecek.

Kullanıcılar böylelikle, dilerlerse kendileri için çok çok önemli olmayan ama yine de önemli olabilen ya da olabilecek olan bazı notları, içerikleri, konum bilgilerini veya görselleri burada tutabilecek.

Aynı bir nevi kullanıcılar için bir not defteri gibi olabilecek olan bu özellik, bazı bilgilere hemen erişebilme adına bizlere kolaylık sağlayacak.

Peki WhatsApp’ta kendine mesaj gönderme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? İlgili işlem oldukça basit bir şekilde uygulamada sohbet penceresinden yapılabiliyor. Bu yazımızda aşağıda sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak WhatsApp’ta kendinize iletiler, içerikler gönderebilirsiniz.

WhatsApp Kendine Mesaj Gönderme:

Whatsapp’ta kendinize mesaj atmak için;

1- İlk olarak Whatsapp uygulamasını açın.

2- WhatsApp uygulamasında sağ üst köşeden ”yeni sohbet” penceresi başlatma ikonuna dokunun.

3- Sonra karşınıza gelecek olan alt ekranda ”Whatsapp uygulamasındaki kişileri” göreceksiniz. Bu kısımda en üst kısımda ”Adınız Soyadınız (Siz)” seçeneği yer alcaktır. Kendiniz ile sohbet penceresi açmak için ”Siz” seçeneğine dokunun.

4- Ardından karşınıza kendiniz ile olan sohbet penceresi gelecektir. Artık buradan istediğiniz içerikleri, yazıları vs.. kendinize gönderebilirsiniz.

Örneğin bir web sitesinin bağlantısını mı göndermek istiyorsunuz? İlgili bağlantıyı yapıştırın veya yazın ardından gönder butonu ile gönderin. Bir resim mi göndermek istiyorsunuz? Aynı herhangi bir kullanıcıya gönderir gibi kendinize gönderin.

Tüm bu içerikler siz silmediğiniz sürece ilgili sohbet penceresinde dilediğiniz sürece kalsın.

Ayrıca, WhatsApp’ın sohbet sabitleme özelliği ile kendiniz ile başlattığınız sohbeti sabitleyebilir ve böylelikle erişmek istediğiniz bilgilere hemen sohbetler kısmında en üstten erişebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın yeni bir özelliği olan Whatsapp’ta kendine mesaj gönderme imkanını sizlere gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…