BİP’te Gece Modu Nasıl Açılır?

Bip’te gece modu nasıl açılır ? Bip uygulamasında gece modu özelliği nasıl aktif edilir ? Bip uygulamasında koyu tema (gece modu) nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Bip’te gece modu özelliğinin nereden, nasıl açıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ‘GECE MODU‘ özelliğidir.

BİP kullanıcıları uygulamada gece modu özelliği ile uygulamanın görünümünü değiştirebiliyor. Özellikle gece veya karanlık ortamlarda uygulamayı kullanmada kullanıcılara bir hayli rahatlık sağlayan bu özellik ile gözleri etkileyen yüksek beyaz ışık sebebiyle oluşan göz yorulmasınında önüne geçebilirsiniz.

Peki BİP’te gece modu nasıl aktif hale getiriliyor? İşte sorunuzun yanıtı burada…

Aşağıda sizlere BİP uygulamasında gece modu özelliğinin nereden, nasıl açıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak BİP uygulamasında gece modu özelliğini pratik bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz.

BiP’te Gece Modu Nasıl Açılır ? 

Bip uygulamasında gece modu özelliğini açmak için;

1- İlk olarak Bip uygulamasını açın.

2- Bip uygulamasında sağ alt köşede yer alan ”Daha Fazla” kısmına dokunun.

3- Ardından karşınıza gelen seçeneklerden ”Ayarlar” seçeneğine gidin.

4- Daha sonra ayarlar sayfasından ”Görünüm Ayarları” kısmına dokunun.

5- Son olarak uygulamada gece modunu açmak için; Karşınıza gelecek olan görünüm ayarları sayfasından ”GECE” seçeneğine dokunun. 

Bu adımların sonunda BİP uygulamanızda gece modu özelliği aktif hale gelecek ve uygulamanızın görünümü değişmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

Not: Dilerseniz uygulamada ilgili kısımda yer alan diğer (Gündüz, Gece, Gece mavisi, Turuncu, Eflatun vs..) mod seçeneklerini de seçerek uygulamayı farklı görünümlerde kullanabilirsiniz.

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere mesajlaşma uygulaması olan Bip’te  sohbet duvar kağıdı değiştirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.