Instagram’da Beğendiklerimi Toplu Olarak Nasıl Silebilirim ?

Instagram beğenilerini toplu silme, Instagram’da beğendiklerimi nasıl nasıl silebilirim ? Instagram’da beğeniler toplu olarak nasıl kaldırılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da beğenilerin nasıl silinebileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Instagram, her geçen gün daha da büyümeye devam etmektedir.

Gün geçtikçe hem popülaritesini hemde kullanıcı sayısını kat ve kat arttıran Instagram, uygulamasına her geçen gün yeni yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

Instagram yeni özelliklerini kullanıcılarına yapmış olduğu güncellemeler ile sık sık getiriyor. Instagram getirmiş olduğu güncellemeler de uygulamasına hem işlevsellik katıyor hem de kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda yeni özellikler ekliyor.

Ancak Instagram bazen kullanıcılar her ne kadar çok istese de bazı özellikleri nedense uygulamasına eklememeye devam ediyor. Instagram’ın kullanıcılar tarafından oldukça çok istenen ancak uygulamasına katmadığı bu özelliklerden biri, konumuzun ana başlığı olan ”Instagram’da beğenilen gönderilerdeki beğenilerin toplu bir şekilde kaldırması ya da silinmesi” imkandır.

Instagram ne yazık ki kullanıcılarına böyle bir imkanı sunmuyor ve sebebi bilenmezdir ki sunmakta istemiyor. Hal böyle olunca Instagram’da kullancılar daha önce beğendikleri gönderilerden beğenileri kaldırırken büyük bir sıkıntı yaşıyor. Peki Instagram’da daha önce beğendiğimiz gönderilerden beğenileri toplu bir şekilde kaldırabilir miyiz ? İşte sorunuzun cevabı..

INSTAGRAM’DA BEĞENİLER TOPLU OLARAK SİLİNEBİLİR Mİ ? 

Instagram’da daha önce beğenmiş olduğunuz gönderilerden beğenileri toplu bir şekilde kaldırma ya da silme imkanı ne yazık ki bulunmamaktadır. Instagram böyle bir imkanı kullanıcılarına şu an sunmamaktadır.

İlerleyen zamanlar da Instagram’ın bu özelliği kullanıcılarına yeni güncelleme ile sunma ihtimali bulunmaktadır. Ancak şu ana kadar Instagram hiç bir zaman böyle bir imkanı kullanıcılarına sunmadı.

Peki gönderilerden toplu olarak beğenileri kaldırmanın yolu var mı ? 

Yukarıda da dediğimiz gibi Instagram kullanıcılarına böyle bir imkanı ne yazık ki sunmuyor. Instagram’da daha önce beğenmiş olduğunuz gönderilerden beğenileri uygulama üzerinden toplu bir şekilde ne yazık ki kaldıramamaktayız.

3. taraf uygulamalar ile toplu bir şekilde silebilir miyim ? 

3. taraf uygulamaların bazıları bu vaadi sunuyor. Ancak güvenilirliği ve işlevselliği bilinmeyen bu tarz uygulamalara hesap erişimi vermeniz gerektiğinden hesabınızın ya da bilgilerinizin başkalarının eline geçmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Bu tarz uygulamalar da hesap bilgileriniz ile ( şifre, kullanıcı adı vs.) sizden giriş yapılması istenmektedir. Her ne kadar güvenilir bazı Instagram uygulamaları olsa da tehlike arz edebilecek bir çok Instagram uygulamaları da akıllı telefon uygulama mağazalarında yer almaktadır.

Güvenliğiniz için bu tarz uygulamalara hiç bir zaman erişim izni vermemeniz de yarar var.

PEKİ BEĞENİLERİ NASIL KALDIRABİLİRİM ? 

Instagram’da daha önce beğendiğiniz gönderilerden beğenileri tek tek kaldırabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken;

  1.  Instagram’da ilk olarak ”Profil” kısmınıza gidin.
  2. Profil sayfasında sağ üst kısımda yer alan ‘‘Üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun. 
  3. Açılacak olan alt pencereden ”Ayarlar” seçeceğine gidin.
  4. Daha sonra ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Hesap” seçeneğine ve ardından ”Beğendiğin gönderiler’‘ seçeneğine gidin.

Bu adımların sonunda daha önce beğenmiş olduğunuz tüm gönderiler karşınıza çıkacaktır. Buradan beğendiğiniz gönderilere girerek kalp seçeneğine dokunarak beğenileri kaldırın.

NOT: Bu işlemi daha hızlı yapmak isterseniz karşınıza çıkan daha önce beğendiğiniz gönderileri liste halinde sıralayarak beğenileri daha hızlı kaldırabilirsiniz.

*Listeleme işlemini yukarıdaki görüntüdeki gibi sağ kısımda yer alan butona dokunarak yapabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da beğendiğiniz gönderilerden beğenileri nasıl kaldırabileceğinizden bahsettik. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.