Whatsapp’a Otomatik Mesaj Silme Özelliği Geliyor !

Whatsapp otomatik mesaj silme özelliği ne zaman gelecek ? Whatsapp’ta mesajlar otomatik olarak nasıl siniliyor ? Whatsapp otomatik mesaj silme özelliği nasıl kullanılır ? Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’a otomatik mesaj silme özelliği geliyor. İşte detaylar..

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp kendini geliştirmeye devam ediyor. Her geçen güncelleme ile uygulamasına yenilikler katarak kullanıcılara bir çok imkan sağlayan Whatsapp’ın yeni güncellemesi hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. 

En son yapmış olduğu güncelleme ile karanlık mod (gece modu) özelliğini uygulamasına getirerek kullanıcıları bir hayli mutlu eden Whatsapp, bir sonraki yeni güncellemelerin de kullanıcıların bir hayli işine yarayacak bir özellik daha getirmeyi planlıyor. 

Whatsapp’ın yeni gelecek güncellemeler de kullanıcılarına sunması beklenen özelliği, ”otomatik mesaj silme” özelliği olacak. Bir çok kullanıcının ihtiyaç duyduğu ve kullanması beklenen bu özellik, şu an beta aşamasında. 

Test aşamasında olan otomatik mesaj silme özelliği, bu aşama tamamlandıktan sonra yeni gelecek güncellemelerden biri ile birlikte kullanıcılara sunulacak. 

Yeni gelecek olan bu özellik sayesinde kullanıcılar, mesaj silme seçeneğinde ilgili sohbet mesajlarının ne zaman silineceğini seçebilecek. 

Şuan test aşamasında kullanılan verilere göre, bu işlemi kullanıcılar 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ve 1 sene aralığındaki otomatik silme seçeneklerinden birini seçerek uygulayabilecek. 

Kullanıcılar bu özelliği aktif edildikten sonra sohbet penceresindeki mesaj ya da mesajların gönderim saatinin yanında beliren saat simgesinde mesajın bir süre sonra silineceğini karşı tarafa belirtilecek. 

GÜNCELLEME NE ZAMAN GELECEK ? 

İlgili özelliğin geleceği güncelleme hakkında kesin bir tarih ne yazık ki henüz belli değil. Kullanıcılar tarafından daha sunulmadan büyük bir beğeni alan bu özellik, yapılan test aşamalarının tamamlanmasının ardından gelecek yeni güncellemelerden birinde yayınlanacaktır. 

Ancak ilgili özellikte bazı farklılıklar ya da değişikler de olabilir. Şu an test aşamasında olan özelliği kullanımı bu şekilde. 

İlgili özellik Whatsapp’a geldiğinde sizleri bilgilendireceğiz. Takipte kalın. 

Peki siz Whatsapp’ın bu yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz ? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.