Telegram’da Mesaj Sabitleme Nasıl Yapılır? [Telegram Sohbet Sabitleme]

Telegram’da mesaj nasıl sabitlenir? Telegram’da sohbet penceresi nasıl sabitlenir? Telegram’da mesajlar nereden sabitlenir? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’da mesaj sabitlemenin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, her geçen gün bu popülaritesini daha da arttırmaya devam ediyor. Dünyanın her yerinden toplamda 500 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan Telegram bu sayısını her geçen gün daha da arttırıyor.

Özellikle geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu yeni gizlilik sözleşmesi sebebiyle bir çok WhatsApp kullanıcısı Telegram ve benzeri alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçiş kararı aldı.

Whatsapp’ın tepki çeken bu yeni gizlilik sözleşmesinin ardından WhatsApp kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Telegram uygulamasına geçme kararı aldı. Bununda başlıca sebebi, Telegram uygulamasının hem daha çok popüler olması hem de uygulamanın bir mesajlaşma uygulamasının verebileceği bir çok özelliği kullanıcılarına sunuyor olması oldu.

Telegram uygulaması uygulama içerisinde kullanıcılara bir çok özelliği sunuyor. Telegram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu özellikler saymakla bitmiyor. Uygulama hem görsel hem de işlevsel açıdan bir çok özellik ve imkanı kullanıcılara sunuyor.

Telegram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de ”Mesaj veya Sohbet Sabitleme” özelliğidir. Telegram kullancıları uygulama içersinde herhangi bir sohbet penceresini sabitleyebiliyor ve bu sohbet penceresi sohbetler kısmında en üst kısımda yer alıyor. Aynı şekilde kullanıcılar herhangi bir sohbet içerisindeki bir mesajı da sabitleyerek bu mesaja diledikleri an pratik bir şekilde erişebiliyor.

Peki Telegram’da mesaj ve sohbet sabitleme işlemi nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere Telegram uygulamasında mesaj ve sohbet sabitleme işlemlerinin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Telegram uygulamasında herhangi bir sohbet penceresini veya mesajı sabitleyebilirsiniz. 

Telegram’da Sohbet Sabitleme Nasıl Yapılır? 

Telegram’da herhangi bir sohbet penceresini sabitlemek için; 

1- Telegram uygulamasını açın.

2- Uygulamada sohbetler kısmına gidin.

3- Sohbetler penceresinde sabitlemek istediğiniz sohbet penceresini parmağınız ile ekranın sol tarafına doğru itin.

4- Ardından ilgili sohbet penceresinin hemen sol tarafında ”Sabitle” ikonu belirecektir. İlgili mesajı sabitlemek için; ”Sabitle” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili sohbet penceresi sohbetler kısmında en üst kısımda sabitlenmiş olacaktır. Sabitlediğiniz mesaj pencerelerinin hemen sağ tarafında bir raptiye görünümde olan sabitleme ikonu belirecektir.

İşlem bu kadar basit. 

Telegram’da Mesaj Nasıl Sabitlenir? 

Telegram uygulamasında herhangi bir sohbet içersindeki bir mesajı sabitlemek için; 

1- Uygulamada sabitlemek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet penceresine girin.

2- Sohbet penceresinde ilgili iletinin üzerine parmağınız ile basılı tutun.

3- Ardından açılacak olan seçenek penceresinden ”Sabitle” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili sohbet penceresindeki ilgili mesaj artık sabilenmiş halde olacaktır.

NOT: İlgili sohbet penceresindeki ilgili iletiyi sabit mesaj kısmından kaldırmak için; yine o sabitlediğiniz iletinin üzerine parmağınız ile basılı tutun ve karşınıza gelecek olan seçenek penceresinden ”Sabitlemeyi Kaldır” seçeneğine dokunun. Bu adımların sonunda ilgili iletinin sabitlemesi kaldırılacaktır. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Telegram uygulamasında mesaj veya sohbet sabitleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.