Facebook’ta Engellenen Kişinin Engeli Nasıl Kaldırılır ?

Facebook’ta engellenen herhangi bir kişinin engeli nasıl kaldırılır ? Daha önce engellemiş olduğunuz bir kişinin engelini kaldırmak mı istiyorsunuz? Bu yazımızda sizlere Facebook’ta engellenen kişinin engelinin nasıl kaldırılacağını tüm ayrıntıları ile birlikte anlattık. 

Facebook kullanıcıları kimi zaman diğer kullanıcılardan gelen kendisini rahatsız eden istek ve yorumlardan ya da kişisel özel sebeplerden dolayı birisini engelleme ihtiyacında bulunabiliyor. Kimi zamansa tanımadıkları kişilerden gelen arkadaşlık istekleri ve mesajlardan dolayı bu yola başvurabiliyor.

Sizde daha önce bu sebeplerden dolayı birini ya da birilerini engellediniz ve engeli kaldırmak mı istiyorsunuz ? Facebook’un ayarlar sayfasından basit bir şekilde engellemiş olduğunuz kişileri görebilir ve bu kişilerin engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

İşte Adım Adım Facebook’ta Engellenen Kişinin Engelini Kaldırma ! 

1- İlk olarak Facebook sayfasından Facebook hesabınıza ”giriş” yapın.

2- Ardından sağ üst köşeden ”ayarlar” kısmına geçiş yapın.

(Facebook ayarlar sayfası linki: ” https://www.facebook.com/settings?tab=blocking ” )

3- Açılan ayarlar sayfasında sağ tarafta aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi ”engelleme ”  seçeneğine tıklayın.

4- Engelleme sayfasına geçiş yaptığınızda karşınıza engellemeleri yönet sayfası çıkacaktır. Bu sayfa da aşağıdaki resimdeki gibi engellenenler karşınıza çıkacaktır. Daha önce engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldırmak için ismini yanındaki ”engellemeyi kaldır” seçeneğine tıklayın.

5- Daha sonra facebook sizden son bir onay isteyecektir. Açılan pencerede ”Onayla” butonuna basarak engellemeyi kaldırın.

İşlem bu kadar basit. 

Not: Engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldırdıktan sonra kişiyi bir daha engellemek isterseniz bu işlemi uygulayabilmek için 48 saat beklemeniz gerekecektir. Dilerseniz 48 saat sonra engelini kaldırdığınız kişiyi tekrar engelleyebilirsiniz.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com