Shazam Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Shazam Nedir? Shazam uygulaması ne işe yarar? Shazam uygulaması nasıl kullanılır? Sorularınızın cevabı ve Shazam uygulaması hakkında merak ettikleriniz  sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. 

Shazam kısaca bir müzik uygulamasıdır. Günümüzün en popüler uygulamalarından biri olan Shazam, müzik sever herkesin telefonunda yer alması gereken uygulamalardan biridir.

Bu uygulama, herhangi bir bulunduğunuz ortamda çalan müziklerin hangi şarkı olduğunu, kim tarafından söylediğini ve youtube’da bulunan şarkının videosunu kullanıcıların karşısına çıkarıyor. Ayrıca uygulama bununla yetinmeyip Shazamlarım listesinde bu zamana kadar uygulamaya dinletip arattığınız bütün müzikleri de listeliyor.

Yani bu uygulama ile herhangi bir yerde dinlediğiniz müzikleri kolayca bulabilirsiniz.

Peki Shazam uygulaması nereden indirilir ? 

Shazam uygulamasını kullanmak için öncelikle Shazam uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekiyor. (telefon,tablet vs.) Shazam uygulamasını Google Play Store ya da Apple Store’dan indirebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki bağlantılara tıklayarak mobil cihazınıza kurabilirsiniz.

Shazam uygulamasını indirmek için; 

iOS için Shazam uygulaması:  https://itunes.apple.com/app/shazam/id284993459?mt=8

Android için Shazam uygulaması:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shazam.android

(Shazam uygulamasının dünya üzerinden milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır.)

Shazam uygulaması nasıl kullanılır? 

Shazam uygulaması kullanıcılarına bir çok özellik sunmaktadır. Bunlar; o an ortamda bulunan şarkıyı bulma özelliği, bu zamana kadar bulunan tüm şarkıların listesini görme, bulunan müzikleri sosyal medya ortamlarında paylaşma özelliği, bulunan şarkı ve şarkıların sözlerini görme özelliği ve birçok daha farklı özelliği bulunmaktadır.

İlk olarak Shazam’ın müzik bulma özelliğine bakalım! 

SHAZAM İLE MÜZİK BULMA !

Shazam uygulaması ile bulunduğunuz ortamda (araba,kafe,alışveriş merkezi vs..) çalan müzikleri uygulamaya dinleterek o müziklere ulaşabilirsiniz.

1- Bunun için ilk olarak Shazam uygulamasını cihazınızdan açın.

2- Shazam uygulamasında ana ekranında ‘Shazamlamak için dokunun” yazısını göreceksiniz. Uygulamada belirtiği gibi bu işlemi yapmak için ekranın ortasındaki ”Shazam logosuna dokunun” .

3- Shazam logosuna dokunduktan sonra uygulama ortamda çalan müziği dinlemeye başlayacaktır. Ortamda çalınan müzik ortamdaki gürültü kirliğine oranla biraz daha uzun sürede bulunabilir. (max.10sn)

4- Shazamlama işlemi tamamlandığında bulunan müzik karşınıza çıkacaktır. Karşınıza çıkan sayfada dinlediğiniz müzik hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bulunan bu müzik daha önce arattığınız tüm müziklerle birlikte ”Shazamlarım” sayfasında listelenecektir.

SHAZAMLARIM LİSTESİNE NEREDEN ULAŞABİLİRİM? 

Shazam listesine Shazam uygulamasını açtığınızda uygulamanın ana ekranında sol üst köşeden ulaşabilirsiniz. Ekranın sol üst köşesindeki ”Shazamlarım” yazısına tıklayarak, bu zamana kadar arattığınız tüm müziklerin listesine ulaşabilirsiniz.

 

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com