Mac’te İndirilenler Klasörü DOCK’a Nasıl Eklenir ?

Mac’te indirilenler klasörü Dock’a nasıl eklenir ? Mac’te indirilenler klasörü nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde indirilenler klasörünün Dock kısmına nasıl ekleneceğini gösterdik. İşte detaylar..

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları bilgisayarlarında indirmiş oldukları tüm dosyalar cihazlarında yer alan indirilenler  klasöründe saklanmaktadır. Mac kullanıcıları cihazlarından bu klasöre giderek cihazlarına şu an indirdikleri ya da daha önceden indirdikleri tüm dosyalara erişebiliyor.

Mac’te kullancılar indirilenler klasörüne Finder kısmından erişebiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar indirilenler klasörüne MacOS işletim sisteminde tanımlı olan belirli kısayol tuşu ile de erişebiliyor ya da Mac’te bu kısmı DOCK kısmına ekleyerek anında oradan tek bir tuş ile de açabiliyor.

Aşağıda sizlere Mac’te indirilenler klasörünün Dock kısmına nasıl eklendiğini adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Mac cihazınızda indirilenler klasörünü Dock kısmına ekleyebilir ve böylelikle indirilenler klasörüne tek bir tık ile Dock üzerinden erişebililirsiniz.

Mac’te İndirilenler Klasörünü Dock’a Ekleme : 

MacOS işletim sisteminde indirilenler klasörünü Dock kısmına eklemek için;  

1- İlk olarak Finder‘ı açın.

2- Ardından Finder’da sol menüde yer alan ”İndirilenler” klasörüne sağ tık yapın.

3- Daha sonra ilgili kısımda açılacak olan seçenekler penceresinden ‘‘Dock’a Ekle’‘ seçeneğine tıklayın.

Bu adımların sonunda indirilenler klasörü Dock kısmına eklenmiş olacaktır. Artık ilgili klasöre Dock üzerinden pratik ve hızlı bir şekilde dilediğiniz her an erişebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde Dock kısmına indirilenler klasörünün nasıl eklendiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.