Connect with us

DONANIM

SanDisk 4 TB USB-C Flash Bellek | Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Sandisk 4 TB Flash Bellek , Sandisk 4 TB USB-C Flash Bellek , Sandisk 4 TB Flash Bellek fiyatı ne kadar ? Sandisk 4 TB USB bellek özellikleri neler ? Sandisk 4 TB Flash Bellek ne zaman çıkacak ? Tüm bu sorularınızın cevabı ve dahası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. İşte detaylar..

Dünyanın en büyük teknoloji şovunun yapıldığı teknoloji fuarı CES, Las Vegas’ta başladı. 8 Ocak – 11 Ocak tarihleri arasından yapılan CES 2019 teknoloji fuarında bu sene bir birinden ilginç, yeni ve dikkat çeken teknolojik ürünler meraklıları için tanıtıldı. Bir çok dev markanın ilerleyen günlerde satışa sunacağı bir çok yeni ürün tanıtıldı. Tanıtılan teknolojik ürünlerin bir çoğu ise ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekti.

Teknoloji meraklılarının dikkatini çeken ürünlerden biri de dünyanın en büyük depolama birimi üreticilerinden olan SANDİSK’in 4 TB depolama kapasitesine sahip olan USB belleği oldu.

4 TB depolama kapasitesi ile dünyada en çok kapasiteye sahip ilk flaş bellek konumuna yerleşen Sandisk 4 TB USB flash bellek, oldukça yüksek olan depolama kapasitesine rağmen oldukça ufak bir boyutta olması dikkatleri daha da çok üzerine çekti.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kullanıcılar, gerek fotoğraf ve video içeriklerinin gerekse uygulama ve oyunların oldukça yüksek dosya boyutlarına sahip olmasından dolayı yüksek depolama alanlarına ihtiyaç duyuyor.

Günümüzde bir çok orta seviye bilgisayarın hard disk kapasitelerinin genel olarak 500 gb ile 1 Tb arasında seyretmesinden ötürü kullanıcılar, harici olarak depolama birimi kullanmaya ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçtan ötürü bir çok kullanıcı harici hard disk satın alıyor ancak harici hard disklerin ebatı ve taşınılabilirliği ne yazık ki flash bellekler gibi olmuyor.

Kullanıcıların yaşamış olduğu bu sıkıntıya ise dünyanın en büyük depolama birimi üreticilerinden SANDİSK çözüm üretti ve kullanıcılarına oldukça yüksek kapasiteye sahip ve bu kapasitesine rağmen yine de oldukça ufak olan flash belleğini kullanıcılarına sundu.

PEKİ SANDİSK 4 TB FLASH BELLEĞİN ÖZELLİKLERİ NELER ? 

Sandisk teknoloji fuarı CES 2019’da yeni flash belliği hakkında bazı bilgiler sundu. Her ne kadar yeni flash bellek hakkında tüm detaylar sunulmasa da bazı bilgiler kullanıcılara sunuldu. İşte Sandisk’in yeni flash belleğinin özellikleri !

  • 4 TB depolama kapasitesi (Dünyanın en büyük flaş bellek depolama kapasitesi)
  • USB-C bağlantı (USB-C kablosu ile bağlantı kurulumu)
  • Alüminyum kasa
  • Okuma ve yazma hızı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Not: İlerleyen günlerde cihazın özellikleri hakkında yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir. 

SANDİSK 4 TB FLASH BELLEK NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK ? 

Sandisk’in yeni flash belleğinin satışa sunulacağı tam tarih firma tarafından belirtilmedi. Ancak Sandisk’in yeni flaş belleği 2019 yılı içerisinde satışa sunulacak. Belleğin 2019 yılının ilk yarısı içerisinde satışa sunulmasının bekleniliyor.

SANDİSK 4 TB FLASH BELLEK FİYATI NE OLACAK ? 

Sandisk yeni belleğinin satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi vermedi. İlerleyen günlerde cihaz satışa çıkmadan yaklaşık 1 ay önce firma belleğin satış fiyatını açıklayacaktır. Ancak bu flash belleğin fiyatının oldukça cep yakması bekleniyor. Özellikle ülkemizdeki kur farkından dolayı bu flaş belleği satın almak isteyenlerin oldukça yüksek bir rakamı gözden çıkarmaları gerekiyor.

Sandisk’in yeni flaş belleğinin ne kadar olacağın dair bir fikir yürütecek olursak günümüzde 2 TB kapasiteli flash bellekler bulunuyor ve bu flash bellekleri ortalama fiyatları 1200 Dolar civarlarında seyretmektedir.

Sandisk’in piyasaya sunacağı 4 TB’lık modelinin ise bu rakamın altında olmayacağı bir kesin. Ancak bu rakamında 2-3 katıda olmayacağı kesin. Ortalama olarak bir fiyat tahmin edecek olursak; Sandisk’in 4 TB flash belleği 1800 ila 2000 Dolar civarlarından olacaktır. Bu da ülkemizin para birimine çevrildiğinde 10.000 Türk Lirası gibi bir rakam ediyor. Tabi bunlar kesin rakamlar değil ama yaklaşık olarak bu rakamlarda olması bekleniyor.

Firma tarafından resmi olarak açıklandığında sizlere yine buradan bilgilendirme yapacağız. Takipte kalın.

Sandisk’in 4TB flash belleği hakkında düşünceleriniz neler ? Sizce bir flash belleğe 10 bin TL gibi bir rakam verilir mi ? Konu ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz.

( TEKNOAJAN.COM | KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ. )


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DONANIM

Apple AirPods Dokunmatik Kontrolleri Nasıl Değiştirilir ?

AirPods kontrolleri nasıl değiştirilir ? Apple AirPods kulaklık dokunmatik kontrolleri nasıl değiştirilir ? AirPods kulaklık çift dokunma ayarı nasıl yapılır ? AirPods dokunmatik kontrolü nasıl ayarlanır ? Bu yazımızda sizlere Apple AirPods kulaklıklarda kulaklığa iki kez dokunulduğunda gerçekleşen eylemlerin nasıl değiştirilebileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple AirPods kulaklıklar artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Bizleri kablo karmaşasından kurtaran bir teknolojik yenilik olan AirPods kulaklıklar bizlere kablosuz bir şekilde müzik dinleme ve telefon görüşmeleri yapma imkanı tanıyor.

Tamamen kablosuz olan hatta kablosuz bir şekilde de şarj edilebilen bu kulaklıkları artık her an yanımızda kolayca taşıyabiliyor ve uzun süreli kullanım deneyimi yaşayabiliyoruz.

Bizlere kablosuz olması, taşınılabilirliği ve performansı açısından bir çok avantaj sağlayan bu kulaklıklar tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de sunuyor.

Bu yazımızda sizlere Apple AirPods’un bizlere sunduğu bir özellikten bahsettik. Bir çok AirPods kullanıcısının bilmediği bir özellik olan bu özelliklik, kulaklığımıza temas halinde gerçekleştirilen eylem özelliğidir.

Apple AirPods kulaklıklarda sol veya sağ kulaklıklarımıza temas ettiğimizde bir eylem gerçekleşmektedir. Bu eylem ise kullanıcıların kendi istekleri doğrultusunda pratik bir şekilde değiştirilebilmektedir.

Özellikle müzik dinlerken bir çok kullanıcının işine yarayan bu özellik, kullanıcılara AirPods’unu kullandıklarında sol veya sağ kulaklıklarında herhangi birine iki kez dokunmaları durumunda bir çok farklı eylemin gerçekleşmesine olanak tanıyor.

Bu eylemler;  ses içeriğini çalma, durdurma, duraksatma olabiliyor ya da önceki ve sonraki parçalara geçiş talimatı olabiliyor. Kullanıcılar diledikleri şekilde bu ayarlamaları kulaklıklarına yapabiliyor. Böylelikle kullanıcılar ihtiyaç halinde kulaklıklarına dokunduklarında sesi durdurabiliyor veya müzik dinledikleri albüm listelerinde önceki veya sonraki parçaya kulaklıklarına temasları ile geçiş yapabiliyor.

Bir çok kullanıcının bir çok noktada hayatını kolaylaştıran bu özellik muhtemeldir ki sizlerinde hoşuna gidecek. Kendi tercihiniz doğrultusunda yapmış olduğunuz ayarlama ile artık müzik dinlerken sadece kulaklığınıza dokunarak bazı işlemleri yapabileceksiniz.

Peki bu işlemler nereden, nasıl yapılıyor ? AirPods dokunmatik kontrolleri nereden, nasıl ayarlanıyor ? Aşağıda sizlere Apple AirPods kulaklığınızın dokunmatik kontrollerini nereden, nasıl değiştirebileceğinizi adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak kulaklıklarınıza temas halinde hangi eylemlerin gerçekleşmesini istiyorsanız, bunları belirleyebilirsiniz.

AirPods Dokunmatik Kontrolü Nasıl Değiştirilir ? 

Apple AirPods kulalıklığınızda kulaklığınıza dokunduğunuzda gerçekleşecek eylemi kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz. Apple AirPods kulaklığınızın dokunmatik kontrollerini değiştirmek, ayarlamak için; 

1- İlk olarak Apple AirPods cihazınızın şarj kutusunun kapağını açın. Kulaklıklarınızın bağlantısını cihazınız ile yapın.

2- Ardında cihazınızdan (iPhone , iPad) ”Ayarlar” kısmına gidin.

3- Ayarlar kısmında yer alan ”Bluetooth” kısmına gidin.

4- Bluetooh aygıtları listesinde karşınıza çıkan AirPods’unuzun yanında yer alan bilgi düğmesine dokunun. (Yuvarlak içinde i harfi)

Ardından karşınıza çıkacak olan kısımdan kulaklığınızı özelleştirebilirsiniz. Bu kısımda sol veya sağ kulaklıklarınızın dokunma durumunda gerçekleşecek eylemlerini belirleyebilirsiniz.

Sol ve sağ kulaklıklarınıza çift dokunma halinde gerçekleşecek eylemleri belirlemek için; 

İlgili kısımda yer alan ”AirPods’a çift dokunma” seçeneğindeki sol ve sağ kulaklıklardan birine dokunun.

Ardından seçmiş olduğunuz sol ya da sağ kulaklıkta çift dokunma ile gerçekleşen eylemi belirleyebileceğiniz kısım çıkacaktır. Burada kulaklıklarınızdan herhangi birine ”Siri, Oynat/Duraklat, Sonraki Parça, Önceki Parça” seçeneklerinden birini belirleyebilirsiniz. İsterseniz ”Kapalı” seçeneğiyle de bu özelliği tamamen kapatabilirsiniz.

Seçme işlemini tercihinize göre belirledikten sonra ilgili seçeneğin sağ yanında bir mavi tik işareti belirecektir. Artık işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bu sayfadan çıkabilir ve dilerseniz diğer kulaklığınızda ayarlamasını yapabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple AirPods kulaklıklarda kulaklığa dokunulduğunda gerçekleşen eylemlerin nasıl değiştirilebileceğini anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

DONANIM

Apple AirPods Nasıl Güncellenir ?

AirPods kulaklıklar nasıl güncellenir ? Apple AirPods güncelleme işlemi nasıl yapılır ? AirPods’a güncelleme nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere oldukça sık sorulan Apple AirPods güncelleme işlemi hakkında bazı bilgiler sunduk. İşte detaylar.. 

Apple tüm ürünlerine getirmiş olduğu gibi AirPods cihazına da dönem dönem yeni güncellemeleri sunuyor. Apple, AirPods cihazına getirmiş olduğu güncellemeler ile oluşan ya da oluşabilecek bazı hataları düzeltiyor veya önüne geçiyor.

Özellikle daha önce olduğu gibi daha çok bağlantı ile ilgili sıkıntıların önüne geçmek ve daha iyi bağlantı oluşturulabilmesi için gelen yeni güncellemeler ile Apple AirPods’umuzdan daha iyi performans alabiliyoruz.

Peki Apple AirPods nasıl güncelleniyor? AirPods’umu nasıl güncelleyebilirim ? Apple AirPods kulaklıkları güncelleme işlemi diğer Apple ürünlerine göre daha farklı bir şekilde yapılıyor.

Bu işlem Apple tarafından uygun şartlar sağlandığında otomatik olarak yapılıyor. Yani bu işlemi siz manuel olarak yapamıyorsunuz. Güncelleme uygun şartlar sağlandığında otomatik olarak yapılıyor. Bu sebeple muhtemeldir ki siz de bir çok kullanıcı gibi şu an en güncel sürümü kullanıyorsunuz.

Peki Apple AirPods güncellemesi nasıl, ne zaman otomatik olarak yapılıyor ? 

Apple AirPods cihazlarını aşağıdaki adımlar uygulandığı zamanlarda otomatik olarak yapıyor. Siz aşağıdaki adımları uyguladığınız herhangi bir an da cihazınız otomatik olarak en güncel sürüme getirilecektir.

1- İlk olarak AirPods kulaklıklarınızı şarj kutusunun içine yerleştirin.

2- Ardından şarj kutunuzu kablosuna bağlayın ve prize takarak şarj durumuna getirin. (Kablosuz şarj da olabilir.)

3- AirPods’unuz şarj olurken bağlı olduğu iPhone veya iPad cihazınızı AirPods kutusunun olabildiğince yakınında tutun.

Bu 3 madde uygun olduğu durumda Apple, AirPods güncelleme işlemini siz fark etmeden başlatacak ve tamamlayacaktır.

Dilerseniz Apple Airpods’unuzun güncellenip güncellenmediğini ya da hangi sürümde olduğunu aşağıdaki adımlar yoluyla öğrenebilirsiniz. 

Apple AirPods sürümüne ve bilgilerine nereden, nasıl bakılır ?

Kullanmakta olduğunuz Apple Airpods’unuzun sürüm bilgisine ve diğer bilgilerine aşağıdaki adımları uygulayarak erişebilirsiniz.

Apple AirPods’unuz hakkında bilgilere ulaşmak için;

1- İlk olarak iPad veya iPhone cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında ”Genel” seçeneğine gidin.

3- Genel ayarlar sayfasında karşınıza çıkacan seçeneklerden ”Hakkında” kısmına gidin.

4- Hakkında kısmında ”Airpods” seçeneğine dokunun ve Apple AirPods’unuz hakkında tüm bilgilere erişin.

”Bu yazımızda sizlere bir çok Apple AirPods kullanıcısının merak ettiği sorunun cevabını verdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

DONANIM

Apple AirPods Bağlantısı Nasıl Yapılır / Kurulur ?

AirPods bağlantısı nasıl yapılır ? Apple AirPods bağlantısı nasıl kurulur ? AirPods iPhone’a nasıl bağlanılır ? Bu yazımızda sizlere Apple AirPods’unuzu nasıl herhangi bir Apple ürünü ile eşleştirebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar..

Apple kullanıcıları AirPods kulaklıklarını herhangi bir Apple cihazında (iPhone, iPad, Macbook, iMac vs.) kullanmak için Airpods’u bu cihazlarla eşleştirmesi gerekmektedir.

Airpods’u eşleştirme işlemi ile birlikte artık ilgili cihazlarınızdan Airpods’uzun üzerinden müzik dinleyebilir, telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. İlgili eşleştirme işlemi sadece bir sefere mahsus yapılmaktadır.

Eşleştirilen cihazlar ile artık Bluetooth üzerinden her an kulaklıklarınızı kablosuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Eşleştirdiğiniz cihazlarda Bluetooth özelliğiniz açık olduğunda, kapsama alanı dahilinde bulunan kulaklığınızı kulağınıza taktığınız otomatik olarak bağlantı kurulur.

Ayrıca aynı iCloud hesabı ile giriş yapılan diğer Apple ürünlerinizde (iPhone, iPad, Macbook vs.) yeniden AirPods eşleştirme yapmanıza gerek kalmamaktadır. Diğer cihazlarınızda da bu eşleştirme yapılmış şekilde olacaktır. Diğer cihazlarınızda kulaklıklarınızı kullanmak için tek yapmanız gereken Bluetooth ayarları kısmından kulaklığınızı seçmek ve bağlanmak.

Peki Apple AirPods bağlantısı (eşleştirme) nasıl yapılır ? 

Apple AirPods kurulumu bir kaç adımda basit ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Apple Airpods’unuzu Apple ürünleriniz ile eşleştirebilirsiniz.  Aşağıda sizler için Apple Airpods’un iPhone cihazı ile nasıl eşleştirildiğini gösterdik. 

iPhone’da Apple AirPods Bağlantısı (Kurulumu) Nasıl Yapılır ? 

iPhone ile Apple AirPods’unuzu eşleştirmek için;

1- İlk olarak AirPods kutusunun kapağını açın.

NOT: Bağlantı kurulana kadar kulaklıklarınızı kutusundan çıkarmayın.

2- AirPods kutusunu iPhone cihazınızın yakınına getirin. (Mümkünse üstünde yer alacak şekilde tutun.)

3- Ardından iPhone cihazınızda kurulum ekranı belirecektir. Buradaki ekranda bağlantı işlemini başlatmak için sizden ”BAĞLAN” butonuna basmanız istenecektir. Bağlantıyı kurmak için ”BAĞLAN” butonuna basın.

4- Bağlantı işlemi tamamlandıktan sonra ekranda beliren ”Bitti” butonuna dokunarak işlemi tamamlayın.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

Artık eşleştirme yaptığınız cihaz ve aynı iCloud hesabına sahip diğer Apple ürünleri ile kulaklığını herhangi bir eşleştirme yapmadan hemen kullanabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Apple AirPods bağlantısının nasıl kurulduğunu sizlere adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com