Bizimle iletişime geçin


DONANIM

SanDisk 4 TB USB-C Flash Bellek | Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Sandisk 4 TB Flash Bellek , Sandisk 4 TB USB-C Flash Bellek , Sandisk 4 TB Flash Bellek fiyatı ne kadar ? Sandisk 4 TB USB bellek özellikleri neler ? Sandisk 4 TB Flash Bellek ne zaman çıkacak ? Tüm bu sorularınızın cevabı ve dahası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. İşte detaylar..

Dünyanın en büyük teknoloji şovunun yapıldığı teknoloji fuarı CES, Las Vegas’ta başladı. 8 Ocak – 11 Ocak tarihleri arasından yapılan CES 2019 teknoloji fuarında bu sene bir birinden ilginç, yeni ve dikkat çeken teknolojik ürünler meraklıları için tanıtıldı. Bir çok dev markanın ilerleyen günlerde satışa sunacağı bir çok yeni ürün tanıtıldı. Tanıtılan teknolojik ürünlerin bir çoğu ise ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekti.

Teknoloji meraklılarının dikkatini çeken ürünlerden biri de dünyanın en büyük depolama birimi üreticilerinden olan SANDİSK’in 4 TB depolama kapasitesine sahip olan USB belleği oldu.

4 TB depolama kapasitesi ile dünyada en çok kapasiteye sahip ilk flaş bellek konumuna yerleşen Sandisk 4 TB USB flash bellek, oldukça yüksek olan depolama kapasitesine rağmen oldukça ufak bir boyutta olması dikkatleri daha da çok üzerine çekti.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kullanıcılar, gerek fotoğraf ve video içeriklerinin gerekse uygulama ve oyunların oldukça yüksek dosya boyutlarına sahip olmasından dolayı yüksek depolama alanlarına ihtiyaç duyuyor.

Günümüzde bir çok orta seviye bilgisayarın hard disk kapasitelerinin genel olarak 500 gb ile 1 Tb arasında seyretmesinden ötürü kullanıcılar, harici olarak depolama birimi kullanmaya ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçtan ötürü bir çok kullanıcı harici hard disk satın alıyor ancak harici hard disklerin ebatı ve taşınılabilirliği ne yazık ki flash bellekler gibi olmuyor.

Kullanıcıların yaşamış olduğu bu sıkıntıya ise dünyanın en büyük depolama birimi üreticilerinden SANDİSK çözüm üretti ve kullanıcılarına oldukça yüksek kapasiteye sahip ve bu kapasitesine rağmen yine de oldukça ufak olan flash belleğini kullanıcılarına sundu.

PEKİ SANDİSK 4 TB FLASH BELLEĞİN ÖZELLİKLERİ NELER ? 

Sandisk teknoloji fuarı CES 2019’da yeni flash belliği hakkında bazı bilgiler sundu. Her ne kadar yeni flash bellek hakkında tüm detaylar sunulmasa da bazı bilgiler kullanıcılara sunuldu. İşte Sandisk’in yeni flash belleğinin özellikleri !

  • 4 TB depolama kapasitesi (Dünyanın en büyük flaş bellek depolama kapasitesi)
  • USB-C bağlantı (USB-C kablosu ile bağlantı kurulumu)
  • Alüminyum kasa
  • Okuma ve yazma hızı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Not: İlerleyen günlerde cihazın özellikleri hakkında yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir. 

SANDİSK 4 TB FLASH BELLEK NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK ? 

Sandisk’in yeni flash belleğinin satışa sunulacağı tam tarih firma tarafından belirtilmedi. Ancak Sandisk’in yeni flaş belleği 2019 yılı içerisinde satışa sunulacak. Belleğin 2019 yılının ilk yarısı içerisinde satışa sunulmasının bekleniliyor.

SANDİSK 4 TB FLASH BELLEK FİYATI NE OLACAK ? 

Sandisk yeni belleğinin satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi vermedi. İlerleyen günlerde cihaz satışa çıkmadan yaklaşık 1 ay önce firma belleğin satış fiyatını açıklayacaktır. Ancak bu flash belleğin fiyatının oldukça cep yakması bekleniyor. Özellikle ülkemizdeki kur farkından dolayı bu flaş belleği satın almak isteyenlerin oldukça yüksek bir rakamı gözden çıkarmaları gerekiyor.

Sandisk’in yeni flaş belleğinin ne kadar olacağın dair bir fikir yürütecek olursak günümüzde 2 TB kapasiteli flash bellekler bulunuyor ve bu flash bellekleri ortalama fiyatları 1200 Dolar civarlarında seyretmektedir.

Sandisk’in piyasaya sunacağı 4 TB’lık modelinin ise bu rakamın altında olmayacağı bir kesin. Ancak bu rakamında 2-3 katıda olmayacağı kesin. Ortalama olarak bir fiyat tahmin edecek olursak; Sandisk’in 4 TB flash belleği 1800 ila 2000 Dolar civarlarından olacaktır. Bu da ülkemizin para birimine çevrildiğinde 10.000 Türk Lirası gibi bir rakam ediyor. Tabi bunlar kesin rakamlar değil ama yaklaşık olarak bu rakamlarda olması bekleniyor.

Firma tarafından resmi olarak açıklandığında sizlere yine buradan bilgilendirme yapacağız. Takipte kalın.

Sandisk’in 4TB flash belleği hakkında düşünceleriniz neler ? Sizce bir flash belleğe 10 bin TL gibi bir rakam verilir mi ? Konu ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz.

( TEKNOAJAN.COM | KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ. )

Yorum Yazın

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DONANIM

Apple AirTag Türkiye’de Satışa Sunuldu !

Apple geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıtmıştı. Apple’ın yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri üzerine çeken ürünlerinden biri de takip cihazı AirTag olmuştu. AirTag, bugün itibariyle ülkemizde satışa sunuldu. İşte Apple AirTag’ın Türkiye fiyatı ve detaylar…

Apple 20 Nisan 2021 tarihinde yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıtmıştı. Apple yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri üzerine çeken ürünlerinden biri de takip cihazı AirTag olmuştu. AirTag, bugün itibariyle ülkemizde satışa sunuldu.

Apple’ın kaybolan eşyaları bulmamıza yarayan takip cihazı iki farklı paket halinde ülkemizde satışa sunuldu. Airtag, tek ya da 4’lü paket halinde satışa sunuldu.

AirTag Türkiye Fiyatı:

Apple Store üzerinden satışa başlanan Apple AirTag’in tekli fiyatı 299TL ve dörtlü paketi ise 999TL olarak belirlenmiş durumda.

AirTag Nasıl Çalışıyor ?

AirTag, Apple’ın yazılımları ve hizmetleri ile birlikte çalışıyor. Apple, bu cihazı kullanıcılara Apple işletim sistemlerinde yer alan ”Find MY” uygulaması ile izleme imkanı sunuyor.

Kullanıcılar bu cihazı özellikle kaybolması sorun teşkil edebilecek olan cüzdan, çanta ve anahtarlık gibi eşyalar üzerine entegre edilebiliyor ve bunların nerede olduğunu cihazları aracılığıyla takip edilebiliyor. Bu teknoloji tercihinize göre ilgili cihazın yer aldığı eşya sizden uzaklaştığında ya da kaybolduğunda sizi bildirimle uyarıyor.

AirTag; yerleşik bir hoparlör, ivmeölçer, Bluetooth LE ve kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir pil içeriyor. AirTag bataryasının bir yıla kadar ömrü var ve NFC özelliğini de destekliyor.

AirTag’ın Amerika Fiyatı Ne?

Ülkemizde de satışa sunulan AirTag’ın Amerika’da da tek veya 4’lü paket şeklinde satışa sunuldu. Cihazın tek satış fiyatı 29 Dolar, 4’lü paket şeklindeki satış fiyatı ise 99 dolar olarak belirlendi.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

DONANIM

M1 İşlemcili Yeni iMac Modellerinin Türkiye Fiyatı Belli Oldu !

M1 İşlemcili iMac’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu ‘Spring Loaded’ adlı etkinliğinde bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasının beğenisine sundu.

Tanıtımı yapılan ürünler, kullanmış oldukları yeni nesil teknoloji ve tasarımları ile dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Apple düzenlemiş olduğu bu etkinlikte, yeni M1 işlemcili 24 inç ekran boyutuna sahip iMac modelini, yeni nesil iPad Pro modelini, iPhone 12’nin mor renk seçeneğini, takip cihazı olan AirTag’ı ve Apple 4K TV’yi tanıttı.

Apple’ın tanıtımını yapmış olduğu tüm bu ürünler teknoloji dünyası tarafından oldukça beğenildi ancak etkinlikte en çok dikkatleri üzerine çeken ürün ise Apple’in yeni nesil işlemcisi olan M1 işlemciye sahip olan 24” boyutundaki iMac cihazı oldu.

Apple’ın yeni iMac modeli hem birbirinden farklı renk seçeneği ile hemde ultra ince bir görünüme sahip olmasından dolayı oldukça çok beğenildi.

Apple’ın tüm dünyada ilgi çeken yeni iMac modelinin ABD fiyatı yapılan etkinlikte belli olmuştu. Ancak ürünün ülkemizdeki fiyatı henüz Apple tarafından resmi olarak açıklanmamıştı. Apple, yeni iMac modellerini resmi sitesinde ön siparişe açarak fiyatlarını resmi olarak belirlemiş oldu.

Apple tarafından geliştirilen ‘M1’ işlemciyle gelen yeni iMac, 14 bin 499 Türk Lirası fiyat etiketi ile başlıyor.

  • 8 Çekirdekli CPU ve 7 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 14.499 TL
  • 256 GB 8 Çekirdekli CPU ve 8 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 16.699 TL
  • 512 GB 8 Çekirdekli CPU ve 8 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 18.899 TL

EN ÜST DÜZEY iMAC 24” REKOR FİYATA SAHİP !

Yeni iMac modelinin Final Cut Pro ve Logic Pro içeren ve özelleştirilmiş olan en üst düzey seçeneğinin satış fiyatı 32.347,98 Türk Lirası’na denk geliyor.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

DONANIM

Apple, Takip Cihazı AirTag’ı Tanıttı ! [Türkiye Fiyatı Belli Oldu!]

Apple bu akşam yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıttı. Apple yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Apple’ın dikkatleri üzerine çeken yeni ürünlerinden biri de takip cihazı oldu. Apple, yeni takip cihazı olan AirTag’ı bu etkinlikte tanıttı. İşte detaylar…

Apple’ın yeni ürünlerinin tanıtımının yapıldığı ”Spring Loaded” isimli etkinlik bu akşam TSİ. 20:00’de başladı. Apple yapılan etkinlikte bir çok yeni ürününü tanıttı ve yine dikkatleri bir hayli üzerine çekti.

Teknoloji dünyasını bir hayli heyecanlandıran yeni ürünlerin tanıtımının yapıldığı etkinlikte bir çok ürün oldukça beğeni topladı. Etkinlikte yeni iMac serisinin göz kamaştıran renk seçenekleri ve cihazın mükemmel inceliği bir çok iMac kullanıcısı tarafından heyecanla takip edildi.

Bunun yanı sıra yeni nesil iPad Pro’da etkinlikte dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Performans ve ekran kalitesi açısından adeta bir inanılmazı başaran Apple’ın yeni iPad modeli, artık neredeyse profesyonel bir bilgisayar seviyesine ulaştı.

Apple yapmış olduğu etkinlikte tüm bunların haricinde yine dikkat çeken, yeni bir ürünle de karşımıza çıktı. Apple yapmış olduğu etkinlikte Apple kullanıcıları için yeni bir takip cihazı tanıttı. Apple’ın yeni takip cihazının ismi ise; ”AirTag” olarak tanımlandı.

Apple’ın takip cihazı olarakta tanımlandırabileceğimiz yeni eşya izleyici cihazı, küçük ve dairesel bir biçimde karşımıza çıktı.

Karşımıza çıkan bu cihaz Apple’ın yazılımları ve hizmetleri ile birlikte çalışacak. Apple, bu cihazı kullanıcılara Apple işletim sistemlerinde yer alan ”Find MY” uygulaması ile izleme imkanı sunacak.

Kullanıcılar bu cihazı özellikle kaybolması sorun teşkil edebilecek olan cüzdan, çanta ve anahtarlık gibi eşyalar üzerine entegre edebilecek ve bunların nerede olduğunu cihazları aracılığıyla takip edebilecek. Bu teknoloji tercihinize göre ilgili cihazın yer aldığı eşya sizden uzaklaştığında ya da kaybolduğunda sizi bildirimle uyaracak.

AirTag; yerleşik bir hoparlör, ivmeölçer, Bluetooth LE ve kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir pil içeriyor. AirTag bataryasının bir yıla kadar ömrü olduğunu ve NFC özelliğini de desteklediğini belirtiliyor.

Apple AirTag Fiyatı Nedir ? 

AirTag, 30 Nisan tarihinde tek veya 4’lü paket şeklinde satışa sunulacak. Cihazın tek satış fiyatı 29 Dolar, 4’lü paket şeklindeki satış fiyatı ise 99 dolar olacak. Apple ayrıca AirTag için deri halka ve anahtarlık aksesuarlarını da satışa sunacak.

AirTag Türkiye Fiyatı Ne Olacak ? 

Apple’ın yeni takip cihazı AirTag’ın ülkemizdeki satış fiyatıda Apple tarafından resmi olarak açıklandı. Apple AirTag’ın ülkemizdeki fiyatı; tek AirTag için 299 TL, 4’lü AirTag paketi için 999 TL olarak açıklandı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com