Mac’te Ekran Parlaklığı Nasıl Değiştirilir ?

Mac’te ekran parlaklığı nasıl değiştirilir ? Mac’te ekran parlaklığı nasıl yükseltilir ? Mac’te ekran parlaklığı nasıl azaltılır ? Mac’te ekran parlaklığı nasıl ayarlanır? Bu yazımızda sizlere Mac’te ekran parlaklığının nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar..

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları cihazlarının ekran parlaklıklarını diledikleri gibi diledikleri zaman değiştirebiliyor.

iMac ve Macbook cihazlarında ekran parlaklığını değiştirme işlemi oldukça pratik ve hızlı bir şekilde iki farklı yol ile yapılabiliyor. Böylelikle kullanıcılar cihazlarının ekran parlaklığını kendi tercihlerine göre diledikleri zaman arttırıp, azaltabiliyorlar.

Peki Mac’te ekran parlaklığı nereden, nasıl değiştiriliyor ? Apple iMac ve Macbook cihazlarında ekran parlaklığı 2 farklı yol ile pratik bir şekilde değiştirilebilmektedir. Aşağıda sizlere bu iki farklı yol ile nasıl ekran parlaklığınızı arttırıp azaltabileceğinizi gösterdik.

Mac’te Ekran Parlaklığı Değiştirme :

Mac’te ekran parlaklığınızı hem klavyeniz üzerinden hem de sistem ayarları kısımından pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

1.Yöntem:  ”Sistem Ayarlarından Ekran Parlaklığını Değiştirme”

Mac cihazınızın ekran parlaklığını sistem ayarları kısmından değiştirebilirsiniz. Bunun için; 

1- Cihazınızın en üst kısmında yatay bir şekilde yer alan menüden ”Apple Logosuna” tıklayın. Ardından açılan alt pencereden ”Sistem tercihleri” seçeceğine tıklayın.

2- Sistem tercihleri sayfasındaki seçeneklerden ”Ekranlar” seçeneğine tıklayın.

3- Ardında ekran ayarları sayfasında yer alan ”Parlaklık” çubuğundaki imgeyi ileri geri götürerek cihazınızın ekran parlaklığını arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

2.Yöntem:  ”Klavyeden Ekran Parlaklığını Değiştirme”

Mac cihazınızın ekran parlaklığını klavyede yer alan tuşlar ile değiştirebilirsiniz.

iMac ve Touch Pad olmayan Macbook modellerinde ekran parlaklığınızı değiştirmek için; klavye üzerinde yer alan ekran parlaklığını arttırma ve azaltma tuşlarına tıklayın ve ekran parlaklığını dilediğiniz gibi ayarlayın.

Touch Pad özelliğine sahip Macbook cihazlarında ise ekran parlaklığınızı değiştirmek için; Touch pad kısmında yer alan ”Parlaklık Logosuna” dokunun. Ardından ilgili kısımda yer alan ekran parlaklığı imgecini ileri geri götürerek cihazınızın ekran parlaklığını kendi tercihinize göre ayarlayın.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere iMac ve Macbook cihazlarında ekran parlaklığının nereden, nasıl, hangi yöntemler ile değiştirilebileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.