iPad’de Görüntülü Arama Nasıl Yapılır ? | FaceTime Nasıl Kullanılır ?

iPad’de FaceTime nasıl kullanılır ? iPad’de görüntülü arama nasıl yapılır ? Apple iPad’de görüntülü görüşme nasıl yapılır ? Apple iPad’de FaceTime nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazında FaceTime uygulaması ile nasıl görüntülü arama yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Apple iPad kullanıcıları Apple’ın işletim sistemlerinde yer alan görüntülü görüşme uygulaması olan FaceTime uygulaması ile görüntülü aramalar yapabiliyor.

iPhone, iPad ve MacOS işletim sistemine sahip cihazlarda yer alan bu FaceTime uygulaması ile birlikte Apple ürününe sahip kullanıcılar bu cihazlardan herhangi birinden yine bu cihazlardan herhangi birini sahip diğer kullanıcıları görüntülü olarak arayabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan bu görüntülü aramalar ile ücretsiz bir şekilde yüksek kalitede video görüşmeler yapabilirsiniz. Yalnız ilgili uygulamayı kullanabilmeniz için sadece hem sizin hemde aradığınız kullanıcının o an internet bağlantısına sahip olması yeterlidir.

Bu yazımızda Apple iPad kullanıcılarına bu uygulamanın nasıl kullanıldığını, FaceTime özelliğinin nereden, nasıl aktif hale getirildiğini gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Apple iPad’de FaceTime özelliğini aktif edebilir ve hemen ardından görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz. 

iPad’de FaceTime nasıl aktif hale getirilir ? 

Apple iPad cihazınızda FaceTime uygulaması üzerinden görüntülü aramalar alabilmeniz ve yapabilmeniz için ilk olarak cihazınızda FaceTime özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Apple iPad cihazında FaceTime özelliğini aktif hale getirmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ardından ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”FaceTime” seçeneğine dokunun.

3- Daha sonra açılacak olan sayfada FaceTime özelliğinizi aktif hale getirmek için sayfanın en üstünde yer alan FaceTime yazısının hemen yanında yer alan butona dokunun.

Bu adımların sonunda artık FaceTime üzerinden görüntülü aramalar alabilir ve yapabilirsiniz.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken özellik aktif durumda, gri görünümdeyken ise kapalı durumdadır.

iPad’de FaceTime ile görüntülü arama nasıl yapılır ?  

iPad’de FaceTime ile görüntülü arama yapmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda FaceTime uygulamasını açın.

2- FaceTime uygulamasından kişi listenizden herhangi birini seçin ya da aramak istediğiniz numarayı veya iCloud adresini üst kısma yazın.

3- Son olarak görüntülü arama çağrısında bulunmak için; ekranda yer alan ”GÖRÜNTÜLÜ” butonuna dokunun. Ardından görüntülü arama çağrısı başlayacaktır.

NOT: Facetime uygulaması üzerinden dilerseniz ‘sesli’ aramada yapabilirsiniz. Bunun için arama kısmında yer alan ”SESLİ” butonuna basmanız yeterlidir. 

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında FaceTime uygulamasının nasıl kullanıldığını, nasıl görüntülü arama yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.