Klavyede Maça , Kupa , Karo ve Sinek Nasıl Yapılır ?

Klavyeden Maça işareti nasıl yapılır ? Klavyeden Kupa işareti nasıl yapılır ? Klavyeden Karo işareti nasıl yapılır ? Klavyeden sinek işareti nasıl yapılır ? Klavyede iskambil kağıdı işaretleri nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere bilgisayarınızın klavyesinden Maça, Kupa, Karo ve Sinek işaretlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar.

Bilgisayar klavyelerinde 100’ün üzerinde tuş bulunmaktadır. Bilgisayar klavyelerinde yer alan bu tuşların büyük bir çoğunluğu ise harf ve rakam tuşlarından oluşmaktadır. Klavyeler üzerinde yer alan harf ve rakam tuşlarının yanı sıra onlarca sembol ve işaret tuşu da bulunmaktadır.

Klavyeler üzerinde yer alan onlarca işaret ve sembol tuşu genellikle tüm dünya üzerinde en yaygın olan sembol ve işaretlerden oluşmaktadır. Ayrıca klavyelerde bulunan işaretlerin büyük bir çoğunluğunu metin içeriklerinde kullandığımızı ve kullanmamız gereken noktalama işaretleri oluşturmaktadır.

Klavyeler üzerinde her zaman ihtiyaç duyduğumuz bu işaretler pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işaret ve semboller genellikle tek bir tuş ile yapılmaktadır. Bazı işaret ve semboller ise  ikili tuş kombinasyonları ile pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu işaret ve sembolleri oluşturmak için uygulanan ikili tuş kombinasyonları ise genellikle Shift veya Alt gr tuşlarından herhangi biri ile ilgili işaret tuşları ile yapılmaktadır.

Bunların yanı sıra bilgisayar klavyelerinden onlarca sembol ve işaret belirli tuş kombinasyonları yapılabilmektedir. Bilgisayar klavyelerinde yer almayan ancak yinede tuş kombinasyonları ile yapılabilen işaret ve semboller mevcuttur. Konumuzun ana teması olan klavyeden karo, kupa, maça ve sinek işaretleri de bu şekilde klavyeden belirli tuş kombinasyonları ile oluşturulabilen işaretlerdendir.

Şimdi hep birlikte klavyeden pratik bir şekilde oluşturabileceğimiz bu işaretlerin nasıl yapıldığına aşağıdan bakalım.

KLAVYEDEN MAÇA ♠ KUPA  KARO ♦ SİNEK  NASIL YAPILIR ?

Aşağıda belirtilen tuş kombinasyonları ile bu işaretleri klavyeden basit bir şekilde oluşturabilirsiniz.

KUPA ♥  İŞARETİ :    ” ALT + 3

Klavyeden KUPA işaretini oluşturmak için; klavyeden sol kısımda yer alan ”Alt” tuşuna basılı tutun ve rakam tuşlarından ”3 rakamına” basın. 

KARO ♦  İŞARETİ :     ” ALT + 4

Klavyeden KARO işaretini oluşturmak için; klavyeden sol kısımda yer alan ”Alt” tuşuna basılı tutun ve rakam tuşlarından ”4 rakamına” basın. 

SİNEK  ♣  İŞARETİ   :   ” ALT + 5

Klavyeden SİNEK işaretini oluşturmak için; klavyeden sol kısımda yer alan ”Alt” tuşuna basılı tutun ve rakam tuşlarından ”5 rakamına” basın. 

MAÇA  ♠  İŞARETİ :   ” ALT + 6

Klavyeden MAÇA işaretini oluşturmak için; klavyeden sol kısımda yer alan ”Alt” tuşuna basılı tutun ve rakam tuşlarından ”6 rakamına” basın. 

NOT: İlgili işaretlerin oluşturulması için uygulanan tuş kombinasyonlarında kullanılan rakam tuşları, klavyelerin sağ kısmında yer alan sayısal tuş takımı üzerindeki rakam tuşlarından yapılmaktadır. Klavyelerin üst kısmında sıralı bir şekilde yer alan rakam tuşları ile bu tuş kombinasyonları yapılamamaktadır. 

Not: İlgili işaretleri dilerseniz buradan ”  ♥  ♦  ♣  ♠  ”  kopyala-yapıştır metodu ile de dilediğiniz her metin içeriğinde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilgili işareti ya da işaretleri kopyalamak ve oluşturmak istediğiniz yere yapıştırmak. 

”Bu yazımızda sizlere klavyeden MAÇA ♠ KUPA  KARO ♦ SİNEK ♣ işaretlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar’ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.