Instagram Hareket Durumu (Son Görülme) Nasıl Kapatılır ?

Instagram hareket durumu nasıl kapatılır ? Instagram’da hareket durumu nereden kapatılır ? Instagram’da son görülme nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da son görülme diye de tabir edilen hareket durumu özelliğinin nasıl kapatılacağını resimli olarak anlattık. İşte detaylar..

Instagram günümüzün en popüler ve en yaygın olarak kullanılan sosyal medya ağlarından biridir. Her geçen gün popülaritesini daha da arttıran Instagram, artan bu popülarite ile birlikte uygulamasına yeni yeni özellikler de kazandırmaya devam ediyor.

Yapmış olduğu güncellemeler ile birlikte uygulamasına yenilik ve özellikler katan Instagram, getirmiş olduğu yeni özellikler ile uygulamasını daha işlevsel ve kullanışlı bir hale getiriyor. Bu yazımızda da sizlere Instagram’ın özelliklerinden birinden ve kullanıcıların bu özellik ile ilgili internette en çok arattığı sorunun çözümünden bahsedeceğiz.

Instagram’ın bu özelliği konu başlığımızdan da anlaşıldığı üzere hareket durumu yani bir başka deyişle son görülme ya da en son aktif olunan süre özelliğidir. Instagram’ın her ne kadar yeni olmasa da çokta eski bir özelliği olmayan bu özellik Instagram kullanıcıları tarafından kullanılıyor.

Instagram hareket durumu özelliği ile kullanıcılara takip ettiği ve dm üzerinden mesajlaştığı kişilerin son görülme zamanını gösteriyor. Dm kısmından bakılabilen hareket durumu özelliği ile birlikte mesajlaştığınız kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu görebilirsiniz.

Tabi Dm üzerinden mesajlaştığınız kişi de bu özellik aktif ise kişinin hareket durumunu görebilirsiniz. Aynı şekilde o da sizin hareket durumunuzu görebilmektedir.

PEKİ BU ÖZELLİK NASIL AKTİF HALE GETİRİLİYOR ? 

Instagram’ın hareket durumu özelliği, yaklaşık 2 sene önce gelen güncelleme ile birlikte otomatik olarak aktif hale geldi. Yani Instagram ayarlarında hareket durumu ile ilgili herhangi bir ayar değişikliği yapmadıysanız, bu özellik sizinde profilinizde otomatik olarak açık durumda bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir ayarlama yapmadan bu özelliği aktif durumda olan tüm takipçilerinizin dm mesajlarında hareket durumunu (son görülme) görebilirsiniz.

PEKİ HAREKET DURUMU ÖZELLİĞİ NASIL KAPATILIR ? 

Şimdi Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği ve internette en çok arattığı sorunun cevabına gelelim. Bir çok Instagram kullanıcısı Whatsapp’ta olduğu gibi Instagram’da da son görülme zamanının görünmesini tercih etmiyor. Bu sebeple de bir çok Instagram kullanıcısı Instagram’ın bir özelliği olan hareket durumu özelliğini kapatmayı tercih ediyor. Böylelikle hareket durumu özelliğini kapatan kullanıcıların takipçileri artık son görülme sürelerini göremiyor. Aynı şekilde hareket durumu özelliğini kapatan kullanıcılar da hiç bir kullanıcının hareket durumunu artık göremiyor.

PEKİ HAREKET DURUMU NEREDEN KAPATILIYOR ? 

Hareket durumu özelliğini Instagram ayarları sayfasından çok basit bir şekilde kapatabilirsiniz. Dilerseniz dilediğiniz her an bu özelliği tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlemleri dilediğiniz her an her zaman yapabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama yok.

Aşağı da sizlere bu özelliğin nasıl kapatıldığını resimli olarak anlattık.

İŞTE ADIM ADIM INSTAGRAM’DA HAREKET DURUMU NASIL KAPATILIR?

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın. (Hesabınıza giriş yapın.)

2- Ardından Instagram uygulamasında ”profil” kısmınıza gidin.

3- Ardından profil kısmında sağ üst köşede yer alan ”üst üste 3 çizgi ikonuna” dokunun.

4- İkona dokunduktan sonra karşınıza bir alt pencere çıkacaktır. Bu kısımında yer alan seçeneklerden ”ayarlar” seçeneğine dokunun.

5- Daha sonra ayarlar sayfasındaki seçeneklerden ”gizlilik” seçeneğini seçin.

6- Daha sonra gizlilik seçeneğinin alt başlıklarından olan ”hareket durumu” seçeneğini seçin.

7- Son olarak yukarıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz üzere karşınıza çıkan sayfada hareket durumu yazısının hemen yanında yer alan butona (mavi görünümünde) dokunun.
Not: Buton gri görünümde iken özellik kapalı durumdadır. 

Bu işlemlerin ardından hareket durumu özelliği hesabınızda kapalı duruma getirilmiş olacaktır. Artık Instagram’da takip ettiğiniz kişiler DM üzerinden sizin hareket durumunuzu göremeyecektir. Unutmayın ki aynı şekilde artık sizde hiç bir kullanıcının hareket durumunu göremeyeceksiniz.

Bu özelliği yine aynı yerden dilediğiniz zaman tekrar aktif hale getirerek özelliği kullanmaya devam edebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da hareket durumu özelliğinin nasıl kapatılacağını anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.