Instagram’da Sessize Alınan Hesaplar Nasıl Kaldırılır ?

Instagram’da sessize alınan hesapları kaldırma, Instagram’da sessize alınan kullanıcılar nasıl kaldırılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da daha önceden sessize alınan hesapların nasıl kaldırılacağını gösterdik. İşte detaylar.. 

Instagram bildiğiniz üzere günümüz internet dünyasında yer alan en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünya üzerinde her yerden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır. 

Instagram’da yer alan kullanıcılar fotoğraf, video ve hikaye paylaşımları yaparak bunları ister sadece takipçilerine ile isterlerse de tüm dünyadaki Instagram kullanıcılarına paylaşabiliyor. Kullanıcılar aynı şekilde paylaşımlarda bulunabilen diğer tüm Instagram kullanıcılarının paylaşımlarına erişebiliyor. 

Instagram’da kullanıcılar birbirlerini takip ederek takip ettikleri kullanıcıların paylaşımlarına, hikayelerine Instagram ana akış sayfasından anında erişebiliyor. Bu kısımda paylaşılan gönderiler bizlere takip ettiğimiz kişilerin paylaşımlarını en yeniden eskiye doğru sıralıyor. Böylelikle hiç bir kullanıcının gönderisini kaçırmamış oluyoruz. 

Instagram’da bir çok kullanıcı gerek iş gerek sosyal hayatlarından bir çok paylaşımda bulunuyor. Bunları her an görebiliyoruz. Bunun haricinde bir çok Instagram hesabından da bilgi, haber ve eğlenceli içerikleri edinebiliyoruz. Bunun için tek yapmamız gereken ilgili kullanıcıları takip etmek oluyor. 

Ancak bazı Instagram kullanıcılarını her ne kadar çok takip ediyor olsak da veya takip etmekten keyif alıyor olsak da bazen bizlere rahatsızlık verebiliyor. Bu rahatsızlığın başlıca sebebi de bizleri bunaltan oldukça sık paylaşımlar oluyor. 

Tanığımız ya da tanımadığımız, kişisel ya da kurumsal hesaplar fark etmeksizin bazı Instagram kullanıcıları gün içerisinde arka arkaya onlarca paylaşımlarda bulunabiliyor. Böyle olunca da Instagram ana akış sayfası tek bir kullanıcının paylaşımları kaplayabiliyor. Bu da bir çok kullanıcının keyfini kaçırtıyor. 

Bu sebeple bir çok kullanıcı takip ettiği bu hesapları engelleme ya da takipten çıkarma yoluna gidiyor. Ancak Instagram kullanıcılarına bu gibi durumlarda kullanıcılarına uygulamasında bir özellik sunuyor. Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özellik, Instagram’da hesapları sessize alma özelliğidir. Instagram’ın bu özelliği ile herhangi bir kullanıcıyı sessize alarak o kullanıcının gönderilerinin Instagram ana akış sayfasında gözükmemesine olanak tanıyabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir kullanıcıyı engellemeden ya da takipten çıkarmadan, karşı tarafın herhangi bir haberi olmadan gönderilerini kısıtlayabilirsiniz.

İlgili özelliğin nasıl kullanıldığını ve Instagram’da herhangi bir hesabın nasıl sessize alınacağını BURADAKİ yazımızda öğrenebilirsiniz. 

Şimdi geçelim konumuzun ana başlığına.. Instagram’ın ilgili özelliğini ile herhangi bir kullanıcıyı sessize alabiliyorsunuz. Sessize aldığınız ya da almış olduğunuz kullanıcıların gönderileri artık Instagram akış sayfasında kaşınıza çıkmıyor. Peki bu kullanıcıları daha sonra sessiz durumdan çıkarmak istersek, çıkarabiliyor muyuz ? İşte sorunuzun yanıtı..

INSTAGRAM’DA SESSİZE ALINAN HESAPLAR NASIL KALDIRILIR ? 

Instagram’da daha önce sessize aldığınız hesapların sessiz durumunu dilerseniz kaldırabilirsiniz. Sessiz durumdayken gönderileri ana akış kısmında çıkmayan kullanıcıların sessiz durumunu kaldırarak bu kullanıcıların eskisi gibi Instagram ana akış sayfasında görünmesini tekrar sağlayabilirsiniz. Bu işlemi dilediğiniz her zaman pratik bir şekilde yapabilirsiniz. 

Aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak Instagram’da daha önce sessize almış olduğunuz hesapları sessiz durumdan çıkarabilirsiniz. 

Instagram’da sessize alınan hesapları kaldırmak için;

1- İlk olarak Instagram’da daha önce sessize almış olduğunuz kullanıcının hesabına gidin. 

2- İlgili kullanıcının hesabında ”Takiptesin” yazan kısma dokunun. 

3- Ardından karşınıza çıkacak olan alt pencereden ”Sessize al” seçeceğine dokunun.

4- Bu kısımda karşınıza daha önce gönderisini ya da gönderisi ile birlikte hikayesini de gizlediğiniz kullanıcının ayarları çıkacaktır. Burada kaldırmak istediğiniz seçeneklerin yanında aktif (mavi görümde) olan butonlara dokunarak kapatın. 

İlgili butonları kapatarak pasif hale getirdiğinizde artık ilgili kullanıcı sessiz durumdan çıkacak ve gönderileri sizin Instagram akış sayfasınızda çıkacaktır. 

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da sessize alınan hesapların nasıl kaldırılacağını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.