Connect with us

HABERLER

Instagram’da Sessize Alınan Hesaplar Nasıl Kaldırılır ?

Instagram’da sessize alınan hesapları kaldırma, Instagram’da sessize alınan kullanıcılar nasıl kaldırılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da daha önceden sessize alınan hesapların nasıl kaldırılacağını gösterdik. İşte detaylar.. 

Instagram bildiğiniz üzere günümüz internet dünyasında yer alan en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünya üzerinde her yerden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır. 

Instagram’da yer alan kullanıcılar fotoğraf, video ve hikaye paylaşımları yaparak bunları ister sadece takipçilerine ile isterlerse de tüm dünyadaki Instagram kullanıcılarına paylaşabiliyor. Kullanıcılar aynı şekilde paylaşımlarda bulunabilen diğer tüm Instagram kullanıcılarının paylaşımlarına erişebiliyor. 

Instagram’da kullanıcılar birbirlerini takip ederek takip ettikleri kullanıcıların paylaşımlarına, hikayelerine Instagram ana akış sayfasından anında erişebiliyor. Bu kısımda paylaşılan gönderiler bizlere takip ettiğimiz kişilerin paylaşımlarını en yeniden eskiye doğru sıralıyor. Böylelikle hiç bir kullanıcının gönderisini kaçırmamış oluyoruz. 

Instagram’da bir çok kullanıcı gerek iş gerek sosyal hayatlarından bir çok paylaşımda bulunuyor. Bunları her an görebiliyoruz. Bunun haricinde bir çok Instagram hesabından da bilgi, haber ve eğlenceli içerikleri edinebiliyoruz. Bunun için tek yapmamız gereken ilgili kullanıcıları takip etmek oluyor. 

Ancak bazı Instagram kullanıcılarını her ne kadar çok takip ediyor olsak da veya takip etmekten keyif alıyor olsak da bazen bizlere rahatsızlık verebiliyor. Bu rahatsızlığın başlıca sebebi de bizleri bunaltan oldukça sık paylaşımlar oluyor. 

Tanığımız ya da tanımadığımız, kişisel ya da kurumsal hesaplar fark etmeksizin bazı Instagram kullanıcıları gün içerisinde arka arkaya onlarca paylaşımlarda bulunabiliyor. Böyle olunca da Instagram ana akış sayfası tek bir kullanıcının paylaşımları kaplayabiliyor. Bu da bir çok kullanıcının keyfini kaçırtıyor. 

Bu sebeple bir çok kullanıcı takip ettiği bu hesapları engelleme ya da takipten çıkarma yoluna gidiyor. Ancak Instagram kullanıcılarına bu gibi durumlarda kullanıcılarına uygulamasında bir özellik sunuyor. Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özellik, Instagram’da hesapları sessize alma özelliğidir. Instagram’ın bu özelliği ile herhangi bir kullanıcıyı sessize alarak o kullanıcının gönderilerinin Instagram ana akış sayfasında gözükmemesine olanak tanıyabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir kullanıcıyı engellemeden ya da takipten çıkarmadan, karşı tarafın herhangi bir haberi olmadan gönderilerini kısıtlayabilirsiniz.

İlgili özelliğin nasıl kullanıldığını ve Instagram’da herhangi bir hesabın nasıl sessize alınacağını BURADAKİ yazımızda öğrenebilirsiniz. 

Şimdi geçelim konumuzun ana başlığına.. Instagram’ın ilgili özelliğini ile herhangi bir kullanıcıyı sessize alabiliyorsunuz. Sessize aldığınız ya da almış olduğunuz kullanıcıların gönderileri artık Instagram akış sayfasında kaşınıza çıkmıyor. Peki bu kullanıcıları daha sonra sessiz durumdan çıkarmak istersek, çıkarabiliyor muyuz ? İşte sorunuzun yanıtı..

INSTAGRAM’DA SESSİZE ALINAN HESAPLAR NASIL KALDIRILIR ? 

Instagram’da daha önce sessize aldığınız hesapların sessiz durumunu dilerseniz kaldırabilirsiniz. Sessiz durumdayken gönderileri ana akış kısmında çıkmayan kullanıcıların sessiz durumunu kaldırarak bu kullanıcıların eskisi gibi Instagram ana akış sayfasında görünmesini tekrar sağlayabilirsiniz. Bu işlemi dilediğiniz her zaman pratik bir şekilde yapabilirsiniz. 

Aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak Instagram’da daha önce sessize almış olduğunuz hesapları sessiz durumdan çıkarabilirsiniz. 

Instagram’da sessize alınan hesapları kaldırmak için;

1- İlk olarak Instagram’da daha önce sessize almış olduğunuz kullanıcının hesabına gidin. 

2- İlgili kullanıcının hesabında ”Takiptesin” yazan kısma dokunun. 

3- Ardından karşınıza çıkacak olan alt pencereden ”Sessize al” seçeceğine dokunun.

4- Bu kısımda karşınıza daha önce gönderisini ya da gönderisi ile birlikte hikayesini de gizlediğiniz kullanıcının ayarları çıkacaktır. Burada kaldırmak istediğiniz seçeneklerin yanında aktif (mavi görümde) olan butonlara dokunarak kapatın. 

İlgili butonları kapatarak pasif hale getirdiğinizde artık ilgili kullanıcı sessiz durumdan çıkacak ve gönderileri sizin Instagram akış sayfasınızda çıkacaktır. 

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da sessize alınan hesapların nasıl kaldırılacağını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Tüm Netflix Aboneleri Zamlı Tarifeye Geçiyor !

Netflix’ten eski aboneleri üzecek bir haber geldi. Netflix’in geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu zamlı tarifeler kısa bir süre sonra tüm Netflix aboneleri için geçerli olacak. İşte detaylar…

Netflix’ten eski aboneleri üzecek haber geldi. Bildiğiniz üzere Netflix geçtiğimiz aylarda abonelik ücretlerine zam yapacağını belirtmiş ve yapmıştı. Ancak yapılan bu zaman eski aboneleri hemen etkilememişti. Netflix tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, 8 Haziran tarihine kadar tüm Netflix abonelikleri yeni tarife üzerinden ücretlendirilecek.

Dünyanın en büyük video platformlarından biri olan Netflix, geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki abonelik paketlerinde bir fiyat güncellemesi gerçekleştirmişti. Netflix tarafından yapılan fiyat güncellemesinde fiyatlarda bariz bir yükseliş yaşanmıştı.

Netflix’in Nisan ayında yapmış olduğu fiyat değişikliği tüm dünyadaki aboneleri için yapılmıştı. Netflix’in ülkemizde sunulan paket seçeneklerinde ise yüzde 30 ila yüzde 55 arasında bir artış gerçekleşmişti.

Netflix’in yapmış olduğu fiyat değişiklikleri şu şekilde olmuştu;

Nisan ayı itibariyle, Netflix Temel paket için aylık abonelik ücreti 17.99 TL’den 26,99 TL‘ye, Standart paket için aylık abonelik ücreti 29.99 TL’den 40,99 TL‘ye, Özel paket içinse 41.99 TL’den 54,99 TL seviyesine yükseltildi. 

Yapılan bu zamlar yeni Netflix abonelikleri için sunuldu. Netflix, eski abonelerin ise bu zamlardan aşamalı bir şekilde etkileneceğini belirtmişti.

Bugün itibariyle Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre, eski Netflix abonelerinin yeni fiyatlara geçişlerinin kademe kademe tamamlandığını ve abonelere bilgilendirme maillerinin atıldığı belirtildi.

Şirket, fiyat geçişinin ise 8 Haziran 2021 tarihinde tüm aboneler için tamamlanacağını belirtti. Yani 8 Haziran itibariyle eski fiyatlardan aboneliğe sahip olan kullanıcı kalmayacak.

NOT: Eski Netflix abonelerine yeni fiyat geçişlerinin ne zaman gerçekleşeceği şirket tarafından gönderilen maillerde tam olarak belirtilmektedir.

Netflix Nedir?

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Üye alımına 1999 yılında başlanılan Netflix platformu şu anda Türkiye’ninde dahil olduğu 100’den fazla ülkeye yayın yapmaktadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 


Continue Reading

HABERLER

Mac’te Tarih ve Saat Nasıl Değiştirilir ?

Mac’te tarih nasıl ayarlanır? Mac’te saat nasıl ayarlanır? Mac bilgisayarlarda tarih ve saat nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında tarih ve saat bilgilerinin manuel olarak nasıl değiştirilebileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook kullanıcıları isterlerse cihazlarının tarih ve saat bilgilerini manuel olarak (elle) değiştirebiliyor. Apple kullanıcılarına bunu kullanıcılarına sağlıyor.

İlgili işlem MacOS işletim sisteminde ”Sistem tercihleri” kısmından oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. Kullancılar sadece bir kaç adım yoluyla cihazlarının tarih ve saat bilgilerini buradan değiştirebiliyor.

Peki Mac’te tarih ve saat bilgisi manuel olarak nereden, nasıl değiştiriliyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirtmiş olduğumuz adımları sırasıyla uygulayarak Mac cihazınızın tarih ve saat bilgisini değiştirebilirsiniz. 

Mac’te Tarih ve Saat Değiştirme İşlemi:

MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarınızda tarih ve saat ayarlarını manuel (elle) değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ekranın üst kısmında yatay bir şekilde yer alan menü çubuğundan Apple Logosuna tıklayın.

2- Ardından açılacak olan alt seçenek penceresinden ”Sistem Tercihleri…” seçeneğine tıklayın.

3- Sonra açılacak olan sistem tercihleri penceresinden ”Tarih ve Saat” seçeneğine tıklayın.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan Tarih ve Saat ayarlama sayfasında değişiklik yapabilmeniz için ekranın sol alt kısmında yer alan ”Kilide” tıklayın.

*İlgili değişikliği yapabilmeniz için kilide tıklamanız ve ardından Touch-ID ya da bilgisayarınızın parolası ile kilidi açmanız gerekmektedir. 

5- Kilidi kaldırdıktan sonra ilgili pencerede tarih ve saat ayarları kısmında tarih ve saat seçeneklerini ayarlayın. Ardından değişiklikleri kaydetmek için ilgili pencerede yer alan ”Kaydet” butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Bilgisayarınızın tarih ve saat bilgileri herhangi bir ağa bağlanıldığı durumda konum bilginize göre otomatik olarak güncellenmektedir. Bu özelliği aktif hale getirmek için tarih ve saat ayarları penceresinde en üstte yer alan ”Tarih ve saati otomatik olarak ayarla” yazısının yanındaki kutucağı tik atmanız yeterlidir. 

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda tarih ve saat değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

GeForce Now Kütüphanesine Mayıs Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu !

Nvidia, GeForce Now kütüphanesine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Bulut üzerinden oyun oynama imkanı sunan GeForce Now servisine Mayıs ayında toplamda 61 yeni oyun daha eklenecek. İşte detaylar…

GeForce Now kütüphanesine yeni oyunlar eklendi. Bulut üzerinden oyun oynama imkanı sunan GeForce Now servisine bu hafta 17 yeni oyun daha eklendi. Platforma bu ay toplamda 61 adet yeni oyun eklenecek…

NVIDIA, GeForce Now servisine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Şirket, bir klasik haline getirmiş olduğu Perşembe günleri ile birlikte platforma düzenli olarak yeni oyun eklemeye devam ediyor. Şirket, Mayıs ayında toplamda 61 adet yeni oyunu kütüphanesine ekleyecek.

Şirket tarafından belirlen açıklamada, Mayıs ayının ilk haftasında 17 adet yeni oyunun kütüphaneye eklendiği belirtildi. GeForce Now’ın oyun kütüphanesine bu ay içinde yeni eklenecek oyunlar ile birlikte toplamda 61 adet yeni oyunun ekleneceği belirtildi.

İşte GeForce Now’ın kütüphanesine yeni eklenen ve eklenecek olan oyunlar…

GeForce Now Kütüphanesine Mayı Ayının İlk Haftasında Eklenen 17 Oyun: 

 • Alan Wake
 • Call of Juarez: Gunslinger
 • Pine
 • Alan Wake’s American Nightmare
 • Assetto Corsa
 • Beat Cop
 • Chronicon
 • Death Rally
 • Hitman 2: Silent Assassin
 • The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
 • MotoGP21
 • Observer System Redux
 • Pacify
 • Project: Gorgon
 • THE SHORE
 • Steep
 • Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist

GeForce Now Kütüphanesine Mayıs Ayında Eklenecek Diğer Oyunlar:

 • 41 Hours
 • Bad North
 • Battlefleet Gothic: Armada
 • Beyond Good & Evil
 • Breathedge
 • Bridge Constructor Portal
 • Chess Ultra
 • Child of Light
 • Cyber Hook
 • Deathsmiles
 • Enlisted
 • Groove Coaster
 • Hearts of Iron 2 Complete
 • Hearts of Iron III
 • Hood: Outlaws & Legends
 • Hyperdrive Massacre
 • Imagine Earth
 • Just Die Already
 • Kill It With Fire
 • King’s Bounty: Dark Side
 • Last Epoch
 • Monopoly Plus
 • Monster Prom
 • Necromunda: Underhive Wars
 • OneShot
 • Ostriv
 • Outland
 • Outlast 2
 • Red Wings: Ace of the Skies
 • Redout: Enhanced Edition
 • RIME
 • Sabotaj
 • Space Crew
 • Space Invaders Extreme
 • Super Mecha Champions
 • Thea: The Awakening
 • Three Kingdoms: The Last Warlord
 • Tomb Raider Legend
 • Trainz Railroad Simulator 2019
 • Valiant Hearts: The Great War
 • Warhammer 40,000: Inquisitor – Prophecy
 • Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground
 • Warlock – Master of the Arcane
 • When Ski Lifts Go Wrong

*Oyunlar eşzamanlı olarak ”GeForce Now by Game+” sisteminde yer almıyor ancak kısa bir süre içerisinde ülkemizde de sunulan bu platforma ekleniyor.

GeForce Now Nedir ? 

GeForce Now, Nvidia tarafından sunulan üç bulut oyun servisinin kullandığı bir markadır. Uzaktaki güçlü donanıma sahip bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması prensibiyle çalışır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com