Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir ?

Instagram şifresi nasıl değiştirilir? Instagram’da şifre değiştirme işlemi nereden, nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da şifre değiştirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüz internet dünyasında bir çok uygulama ve hesaba daha önce güvenlik amacıyla oluşturduğumuz şifreler ile giriş yapıyoruz. Kullanıcılar ilgili hesap ya da uygulamalara giriş yaparken kendilerinin daha önce belirlemiş olduğu şifreleri girmeleri gerekiyor.

Kullanıcılar bu şifreleri ilgili içeriklere ya da uygulamalara ilk üye ya da kayıt olurken oluşturuyor. İlgili şifrelerin güvenlik amacıyla büyük, küçük harf, sayı ve özel işaret içermesi güvenlik açısından oldukça yararlı oluyor.

Günümüzde bir çok internet kullanıcısı güvenli şifre oluşturma noktasında bu hataya düşebiliyor. Kullanıcılar genellikle şifrelerini hem unutmamak hemde hızlı bir şekilde giriş yapabilmek adına sıralı rakamlar, isim, doğum ya da özel bir tarihlerini belirliyorlar. Bu da internet korsanlarının bu şifrelerin yer aldığı hesaplara kolay bir şekilde erişebilmesine olanak tanıyabiliyor.

Bunların yanı sıra bir çok internet kullanıcısı internette oluşturdukları şifreleri bir çok uygulama için aynı tutuyor. Bu da oldukça büyük bir risk oluşturuyor. Mesala Instagram şifreniz kötü amaçlı kişiler tarafından ele geçirilmesi durumunda yine aynı şifreyi örneğin e-posta adresinizde de kullanıyorsanız, kötü amaçlı kişilerin buna da anında erişmesine olanak tanıyorsunuz. Bu da bir çok hesap ve kişisel güvenliğiniz açısından büyük bir risk oluşturuyor.

Tüm bu sebeplerden ötürü Instagram olsun başka uygulamalar olsun her yer de şifrelerinizi karmaşık ve uzun bir şekilde oluşturmanızda yarar var. Güvenli şifrenin yanı sıra oluşturmuş olduğunuz bir şifreyi önem arz eden başka bir uygulamada (mobil bankacılık gibi.) kesinlikle kullanmayın.

Şimdi hemen konumuzun ana temasına geçelim. Instagram’da şifre değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığına bakalım. Bir çok Instagram kullanıcısı dönem dönem şifrelerini hem yukarıdaki sebeplerden ötürü hem de bazı şüpheli durumlardan ötürü değiştirme gereksiniminde bulunuyor.

Instagram’da kullanıcılarına bu imkanı uygulamasında sağlıyor. Instagram kullanıcıları hesap şifrelerini diledikleri an diledikleri şekilde değiştirebiliyor. Oldukça basit bir şekilde yapılan şifre değişiklikleri ile birlikte kullanıcılar sıkıntı yaşadıklarını hissettikleri anda buna anında çözüm bulabiliyor.

Peki Instagram’da şifre değiştirme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? 

Instagram’da şifre değiştirme işlemi hem Instagram web sitesi, hem mobil sitesi hem de uygulaması üzerinden pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Biz bu yazımızda şifre değiştirme işleminin, Instagram kullanıcılarının büyük çoğunluğunun kullandığı mobil uygulama üzerinden nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak anında Instagram hesap şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir? 

Instagram hesap şifrenizi değiştirmek için; 

1- Instagram mobil uygulamasını açın.

2- Uygulamada profil kısmında sağ üstte yer alan ”üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun.

3- Ardından açılacak olan alt pencereden ”Ayarlar” seçeneğine dokunun.

4- Ayarlar kısmında ”Güvenlik” seçeneğine gidin.

5- Güvenlik ayarları sayfasında en üstte yer alan ”Şifre” seçeneğine dokunun.

6- Ardından karşınıza gelecek olan ekranda mevcut şifrenizi ve oluşturmak istediğiniz yeni şifreyi girip şifre değiştirme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da şifre değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebililirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.