iPhone’da Yazı Görünümü Nasıl Kalın Hale Getirilir ?

iPhone’da yazı tipi nasıl kalın hale getirilir ? iPhone’da yazı görünümü nasıl kalınlaştırılır ? iPhone’da yazılar nasıl kalın yapılır? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazınızdaki tüm yazıların nasıl kalın bir görünüme çevrileceğini gösterdik. İşte detaylar.. 

iOS işletim sistemine sahip olan Apple iPhone cihazları, kullanıcıların kendi tercihlerine göre basit bir şekilde özelleştirilebiliyor. Daha çok görünüm açısından cihazlarını özelleştirmek isteyen kullanıcılar bunları cihazlarının ayarlar sayfasından pratik bir şekilde yapabiliyor.

iPhone kullanıcılarının cihazlarını özelleştirmek istediği görünüm özellikleri genellikle duvar kağıtları, temalar, yazı boyutları, yazı tipleri gibi değişiklikler oluyor. iPhone kullanıcıları bu gibi görsel özellikleri kendi görsel zevklerine göre ayarlayabiliyor.

Daha önceki yazılarımızda sizlere iPhone’da duvar kağıdı, tema değişikliği ve yazı tipi gibi değişikliklerin nasıl yapıldığını göstermiştik.

Bu yazımızda ise sizlere iPhone’da cihazdaki tüm yazıların görünümünün nasıl kalınlaştırılabileceğini gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak cihazınızdaki yazıların görünümünü kalın hale getirebilirsiniz.

iPHONE’DA YAZILARI KALINLAŞTIRMA : 

iPhone cihazınızda yazı görünümünü kalınlaştırmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Ekran ve Parlaklık” kısmına gidin.

3- Ekran ve parlaklık ayarları sayfasından ”Kalın Metin” seçeceğini göreceksiniz.

Cihazınızdaki metinleri kalınlaştırmak için; bu kısımda yer alan butona dokunun ve cihazınızın metin görünümünü kalın hale getirme işlemini tamamlayın.

NOT: İlgili buton gri görünümdeyken kapalı,  yeşil görünümdeyken aktif durumdadır.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da yazı görünümün nasıl kalın bir hale getirileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.