iPhone’da Wi-Fi Şifresini Nasıl Görebilirim ?

iPhone’da wifi şifresi nasıl öğrenilir ? iPhone’da wifi şifresini görme, iPhone wifi şifresini görme, iPhone wifi şifresini bulma.. Bu yazımızda sizlere iPhone’da Wi-Fi şifresini görmenin mümkün olup olmayacağını, nasıl öğrenileceğinden bahsettik. İşte detaylar.. 

Bildiğiniz üzere bilgisayarlarımız üzerinden o an bağlı olduğumuz kablosuz erişim (Wi-fi) ağının şifresini bir kaç adım yoluyla görebiliyoruz. Yani bilgisayarımız ile daha önce erişim sağlamış olduğumuz wifi modeminin güvenlik parolasınını bilgisayardan yapacağımız bir kaç adım yoluyla öğrenebiliyoruz. 

Bu işlem Windows işletim sisteminde şu şekilde yapılıyor;

İlgili wifi modeminin şifresini öğrenmek için; Windows 10 işletim sisteminde ilk olarak ayarlar kısmına gidin. Ardından Ağ ve internet seçeneğine gidin. Bu kısımdan Ağ ve paylaşım merkezine geçiş yapın. Daha sonra bağlı olduğunuz wifi modeme tıklayın ve kablosuz özelliklerine giderek bu kısımda wifi şifresini görüntüleyin.

NOT: Bu işlemin Windows 10 işletim sisteminde nasıl yapıldığını daha detaylı bir şekilde öğrenmek için; ”BURADAN” ‘Windows 10’da wifi şifresi öğrenme‘ adlı yazımıza giderek ilgili işlemlerin nasıl yapıldığına adım adım erişebilirsiniz. 

Peki bu işlem iPhone cihazlarından yapılabilir mi ? iPhone’da wifi şifresi öğrenilebilir mi ? İşte detaylar..

iPhone’da bağlı olduğunuz wifi şifresini cihazınızda herhangi bir 3.taraf yazılım kullanmadan ne yazık ki öğrenemezsiniz. Apple kullanıcılarına böyle bir durumun sağlanmasına güvenlik ve gizlilik kuralları gereği olanak tanımıyor. 

Ancak dilerseniz cihazınızdan başka herhangi bir Apple cihazına bağlı olduğunuz Wi-fi bağlantısının parolasını paylaşabilirsiniz. Böylelikle bir nevi sizin unuttuğunuz, hatırlayamadığınız şifreyi bağlanmak istediğiniz cihaza gönderebilirsiniz. 

Peki iPhone’da wifi şifresi nasıl paylaşılır ? 

iPhone’da wi-fi parolasını bir kaç adım yoluyla hemen bir başka Apple cihazı ile paylaşabilirsiniz. Ancak bu işlemleri uygularken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. İlgili noktalara dikkat ederek, belirten adımları uygularsanız; Wi-Fi parolasını diğer Apple cihazları ile hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. 

iPhone’da Wi-Fi Parolası Paylaşma: 

iPhone’da Wi-Fi parolasını paylaşmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

NOT: İlgili işlemi yapmadan önce aşağıdaki maddelerin hepsini uygulamanız gerekmektedir. 

*Her iki cihazında Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı açık olmalı.
*Her iki cihazda kapsama alanlarında bulunmalı. 
*Her iki cihazında iCloud e-posta adresleri birbirlerinin kişi listesinde ekli olmalı.

İlgili maddelere dikkat ettikten sonra Wi-Fi paylaşma işlemine başlayabilirsiniz. 

1- Aygıtınızın (Wifi parolasını paylaşacağınız aygıtın) kilidinin açık olduğundan ve aygıtın Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.

2- Bağlanmak istediğiniz aygıtta Wi-Fi ağını seçin.

3- Kendi aygıtınızda Parolayı Paylaş‘a dokunun ve ardından Bitti seçeneğine dokunun.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazında bağlı olunan Wi-Fi parolasının nasıl başka bir Apple cihazı ile paylaşılabileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.